Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, ha...

Titeket nem idegesít, ha valaki nem a neveteken szólít?

Figyelt kérdés
Nem eltéveszti a neved, hanem szándékosan össze vissza becézget és hiába szólsz neki, hogy a neved Judit, akkor is Jutkának hív, mert hogy olyan vicces. Titeket ez nem szokott zavarni?
2012. jan. 24. 10:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
De nagyon. György vagyok és tényleg nagyon sokféle képen lehet becézni. De ha pl Györgyként neveznek, attól a hideg ráz.
2012. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Engem hívnak mindennek, csak egy zavar a Timcsi, mert úgy csak apukám hívott mindig. De vagyok Tímea, Tímeja, Timi, Timci, Mimi...nem zavar.
2012. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
37%
Nekem elég ritka nevem van és nem is lehet annyira becézni, mármint rossz értelemben. Inkább az zavar mikor nem jut eszükbe a nevem és mást mond helyette.
2012. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
32%
en nagyon szeretem a nevemet.Dori:$ de az osztalyfonok, es a szomszedneni folyton Dorottyaznak, es az nagyon idegesito. tul komolynak hangzik, en meg ilyen kis idetlen, hulyegyerek vagyok :DDD
2012. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
55%
De zavar, engem Melittának hívnak és rendszeresen Melinda vagyok, vagy Marietta, már hozzászoktam, aki régebb óta ismer, annak szólok, hogy eléggé szégyen, hogy nem tud megjegyezni 1 nevet! Pláne, hogy tudom direkt csinálja.. Ezzel csak saját magukat minősítik :)
2012. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%

dehogynem. Szilvia vagyok, de ebben a formában utálom az A betü miatt olyan lecseszösen hangzik.de mindenféle becézését szeretem a szilvát kivéve.föleg mikor anno suliban tovább fokozták kukacossá....

egyébként még sokan el is tévesztik. Krisztit mondanak helyette,nem tom miért ilyen könnyü eltéveszteni,de ezt már megszoktam.

2012. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Az én ismerőseim elsőre felfogják a nevem, nem szoktak becézgetni, pláne nem viccből. Orsolya vagyok, Orsinak hívnak. Aki olyan hülye lenne, hogy ezt ne tudja felfogni azzal megszakítanám a kapcsolatot.
2012. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Dorottya vagyok, apám választotta ezt a nevet, de ennek ellenére Dórának szólít (mindkettőt utálom).

Anyám Nyúlnak hív, mert imádom a nyuszikat.

A legtöbb ismerősöm Dorisznak szólít, a párom Dórizik, néha Dorkázik.

2012. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én Viktória vagyok. Mindenki Vikinek hív, kivéve nagynénémet, ő Vicának. Egyik ismerősöm Viktóriának szólít, pedig megkértem, hogy ne, mert így nekem nem tetszik, túl komolyan hangzik. Ekkor elkezdett a vezetéknevemen hívni...mondtam, hogy inkább maradjunk a Viktóriánál, ha annyira nehéz kimondani, hogy Viki.
2012. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Engem apukám szokott mindenhogyan hívni, csak a nevemen nem. Direkt csinálja, hogy felhúzzon, de ez már rég a nem vicces kategória. Fanninak hívnak, ami önmagában is becézés, tehát nem értem, hogy miért hív Fannikának (felnőtt nő vagyok), vagy Fáninak (mintha elefánt lennék), vagy ami a halálom, mikor a 2. nevemen szólít és Rebinek hív. Mondtam neki, hogy Fanni a nevem, de úgy látszik, hogy neki egy kerékkel kevesebb jutott, mert nem képes felfogni...
2012. jan. 24. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!