Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségek ebben az...

Mik a lehetőségek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Apaság vélelmének megdöntése ügyében ismerős beadta az illetékes gyámhivatalhoz a kérelmet,hogy a bejegyzett apa,nem a vér szerinti apa,hanem ő.Meghallgatták a szülőket.Szerintük biztosan a férj az apja a gyereknek.

Első fokon a gyámhivatal elutasította,haver fellebbezett.

Megkapta a határozatot,hogy másod fokon a megyei gyámhivatal is elutasította és helyben hagyta.

Indoklásban azt írták,hogy a gyermek fogantatási körülményei ismertek,családi jogállása rendezett és,hogy nem jogosult az apaság vélelmének megdöntésére.

A határozatban az áll,hogy bírósági felülvizsgálatot kérhet.

Most hogyan tovább?Mert szeretnék neki segíteni,hogy tisztázódjon a helyzet,de innentől már nem vagyok tisztában ezekkel a jogokkal/törvényekkel.Volt már ehhez hasonló helyzetben valaki?

Kérem csak az írjon,aki úgy gondolja,hogy tud tanácsot adni.Rossz indulatú,trágár kommentelők kérem kerüljenek!Köszönöm!



2012. febr. 16. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetőség mindig van. Az erkölcsi részét nem feszegetném, mivel azon az állásponton vagyok, hogy egy ilyen családba nem kéne gyereket vállalni, egyáltalán.


A kicsi születése után lehet apasági vizsgálatot kérni, addig szerintem felesleges cirkusz az egész. Honnan tudná haverod, hogy kettőjük közül ő termékenyítette meg a nőt, és miből gondolja, hogy a bíróságon bizonyítani tudja, hogy az ő spermája gyorsabb volt. Elképesztő helyzet ez.

Szóval ha mindenáron ragaszkodik a gyerekhez, aki lehet hogy nem az övé, akkor várja meg amíg megszületik, és potom pár százezerért kérje meg a vizsgálatot.

2012. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a bíróságra kell rohangálni, hanem felnőtt emberhez méltó kommunkációt kell választani az édesanyával.
2012. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!