Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hathatnék végre az...

Hogyan hathatnék végre az édesanyámra?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok kislány, olyannyira nem, hogy már betöltöttem a 18-at, de mostanában totálisan gyermeknek érzem magam. Azt akarom, hogy az édesanyám végre megértse, hogy nincs fontosabb a családnál az életben, és hogy boldogtalan lesz, ha tesz a gyerekeire, és emiatt megromlik a viszonyunk. Neki sincs jó kapcsolata az édesanyjával, épp ezért meg kellene értenie, hogy nem akarhatja, hogy ő is ugyanígy végezze. Úgy érzem, hogy már talán késő, de mostmár tényleg lépni akarok. Szeretnék az anyai énjére, az ősi ösztöneire hatni. Hiszem, hogy ennek működnie kell. De nem tudom, az édesanyáknak mik azok a pontjai a gyermekeikkel kapcsolatosan, amik megváltoztathatják a nézeteiket. Én csak annyit szeretnék elérni, hogy a testvérem, és az én kedvemért zárjon ki egy bizonyos személyt az életéből/életünkből. Szeretni akarom, büszke akarok rá lenni, hogy ő az én édesanyám, de ez már nem fog sokáig menni, ha minden így folytatódik. Nem akarom meggyűlölni. Mit mondhatnék neki, ami hatással lehet rá?
2009. jún. 4. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nemigazán egyértelmű h ki az a bizonyos személy és milyen kapcsolatban van az édesanyáddal.Így nem lehet olyan válszat adni ami esetleg érdemleges is,mert az írásodnak olyan a fílingje mintha féltékeny volnál arra az illetőre.
2009. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a bizonyos személy a szeretője, ha ennek van jelentőssége. De nem erre akarom a hangsúlyt fektetni. Azt szeretném megtudni, mit kell mondanom neki, mit kell tennem, hogy ráébredjen, hogy meg kell becsülnie azt, amije van, és édesanyaként nem lehet önző. Vissza akarom kapni azt az édesanyámat, akiért rajongtam. Segítségre van szüksége, hogy észhez térjen. Nekem pedig azért van szükségem segítségre, hogy segíthessek neki.
2009. jún. 4. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
18 Éves " felnőtt vagy"állítod Te.Ha valóban így van akkor meg kellene értened édesanyádat is abban h neki is van magánélete.Attól h pasija van még benneteket ugyanúgy szeret,de neki is szüksége van a másfajta szeretetre,nemcsak anyának kell lennie hanem nőnek is mert ha ezt megtagadjátok tőle hidd el előbb-utóbb frusztált lesz és hiába lesz csak a tietek nem biztos h olyan boldog lesz az összkép amilyennek Te gondolod.Próbáljatok meg osztozni anyun.Ha igazán szeret benneteket akkor nincsen olyan csodapasi aki el tudná venni Tőletek és kevesebb jutna nektek Belőle mint Anyukából!
2009. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Innen elég nehéz megállapítani, hogy mi az igazság. Mert a szerető lehet egy alkoholista vadállat, vagy egy veletek egyáltalán nem törődő alak, és akkor azt tanácsolnám neked, hogy azonnal szembesítsd a helyzettel édesanyádat. De az is lehet, hogy alapvetően nincs vele sok baj, átlagos ember, csak éppen most kevesebb idő jut rátok, mert vele is együtt akar lenni.


Mivel nem tudom, mi a pontos helyzet, ezért csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld magadban higgadtan rendezni ezt a dolgot. Rágd végig jó alaposan, hogy miért nem szereted ezt az embert (bánt? lenéz? gúnyolódik? erőszakos? stb.), vagy csak egyszerűen féltékeny vagy rá, mert édesanyád őt _is_ szereti? És de, édesanyaként igenis lehet önző, ha ez az önzés azt jelenti, hogy szeret egy férfit, aki nektek semmit sem árt. Az, hogy valaki gyereket szül, nem jelenti azt, hogy minden más meghal a számára, és hogy kizárólag a gyerekeiért kell éljen. Édesanyád nemcsak anya, hanem nő is, és szüksége van egy felnőtt férfi szerelmére. Mint ahogy te sem leszel örökké a lánya, hanem bizony el fogsz menni, találsz magadnak egy férfit stb.


Mi az a minden, ami így folytatódik?

2009. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy 18 éves vagy, nem jelenti azt, hogy felnőtt is. Megkellene értened, hogy anyukádnak is szüksége van egy férfira. Ez nem jelenti azt, hogy Téged vagy a testvéredet kevésébé szeret. Gondolom Te sem örülnél, ha ő beleszólna abba, hogy neked van-e barátod. Ezen kívül ne legyél ennyire önző, előbb-utóbb Te saját életet kezdessz, nem akard, hogy ő teljesen egyedül maradjon.
2009. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Jól értem, hogy anyukádnak nincs férje? Mert ha az a férfi, aki a szeretője az egyetlen férfi az életében, ebben nincs semmi megcsalás, semmi erkölcstelenség. Így nem jogos, hogy felháborodj ezen. Te is éled a saját életedet és neki is szüksége van rá. Gondolj bele...mindenkinek egy élete van. Anyukád valószínűleg nem 20 éves már és még ő is szeretne kicsit boldog lenni.
2009. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Óriási a félreértés. Nem csonka családban élünk. Édesapám és édesanyám házasok, együtt élnek. A szeretőről mi, gyerekek tudunk. Azt hittem, egyértelmű lesz, hogy a szerető az szerető. Titkos kapcsolat.
2009. jún. 4. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Így már más a kinézete a dolognak! Akkor valóban egyetértek Veled és mindenképpen beszélned kell édesanyáddal,persze diszkréten és türelmesen.Próbáld meg ráébreszteni arra h milyen rosszul cselekedik,és jól tenné ha mérlegre tenné a családot és melllé tenné.h mennyire éri meg neki ez a kósza fellángolás!
2009. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudja anyukád, hogy tudtok a szeretőről? Meg kellene mondani neki, hogy nem tehet ekkora terhet a gyerekeire, hogy ők tartsák titokban a szerető létét. És nem tudtok felelősséget vállalni azért, hogy titokban is marad. Ez így olyan, mintha apukád ellen összefogtatok volna. Képzeld el, ha véletlenül kiderül, hogy csak ő nem tudott róla.
2009. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos, ez egy nagyon bonyolult történet. Tudja, hogy világosan látjuk a dolgokat. Ezért is írtam már az elején, hogy nem azt tartom lényegesnek, hogy ki az a személy, csak azzal kapcsolatosan szeretnék bővebb információkhoz jutni, hogy az édesanyákat mi érinti meg nagyon komolyan. Mik lennének azok a gondolatok, amiket ha gyermekük szájából hallanának, hatásukra hajlandóak lennének változtatni bármin az életükben. Nekem nincsenek gyermekeim, nem tudom, mi az anyukák észjárása. Ebben kérem a segítségeteket.
2009. jún. 4. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!