Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hathatnék végre az...

Hogyan hathatnék végre az édesanyámra?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok kislány, olyannyira nem, hogy már betöltöttem a 18-at, de mostanában totálisan gyermeknek érzem magam. Azt akarom, hogy az édesanyám végre megértse, hogy nincs fontosabb a családnál az életben, és hogy boldogtalan lesz, ha tesz a gyerekeire, és emiatt megromlik a viszonyunk. Neki sincs jó kapcsolata az édesanyjával, épp ezért meg kellene értenie, hogy nem akarhatja, hogy ő is ugyanígy végezze. Úgy érzem, hogy már talán késő, de mostmár tényleg lépni akarok. Szeretnék az anyai énjére, az ősi ösztöneire hatni. Hiszem, hogy ennek működnie kell. De nem tudom, az édesanyáknak mik azok a pontjai a gyermekeikkel kapcsolatosan, amik megváltoztathatják a nézeteiket. Én csak annyit szeretnék elérni, hogy a testvérem, és az én kedvemért zárjon ki egy bizonyos személyt az életéből/életünkből. Szeretni akarom, büszke akarok rá lenni, hogy ő az én édesanyám, de ez már nem fog sokáig menni, ha minden így folytatódik. Nem akarom meggyűlölni. Mit mondhatnék neki, ami hatással lehet rá?
2009. jún. 4. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hú, pedig ez nagyon fontos részlet volt, mert a leírtak alapján én pl. arra gondoltam, hogy anyukád egyedül van, mert elvált vagy özvegy és úgy van egy kapcsolata, amiben én nem látnék semmi kivetni valót. És az apátok minderről nem tud vagy csak előttetek játsza meg, hogy nem tud róla, hogy ne legyen ebből vita? Itt apukádnak kellene csinálni valamit. Szerintem ha valakit szeretőt tart és nyílt titok ez a családotokban, akkor tesz magasról az érzéseitekre, így hatni sem nagyon fogsz tudni rá. Ha rossz a szüleitek kapcsolata, miért nem válnak el? Anyagi oka van?
2009. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nincsenek külön az anyukáknak szóló (varázs)szavak, mondatok... Már csak azért sem, mert ő eddig is tudta, hogy vagytok, mégis külön utakra tévedt.


Az sem mindegy, milyen a viszony a szüleid között. Látszólag rendben, kölcsönösen szeretetteli, közömbös, ellaposodott, haragos vagy ellenséges?

Ha apukád legalább sejti, miért nem ő lép? Leginkább neki kellene ezt megoldania.

2009. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a viszonyuk, gyakorlatilag felhőtlennek mondható, nem tépik egymás idegeit, sőt. Nagyon jól kijönnek. Édesapám úgy tudja, hogy anyu lezárta ezt a dolgot a harmadikkal. Segíteni akarok, legalább megpróbálni, beszélni a fejével, és ha nem megy - akkor már lehetek rá dühös, és nem fog az motoszkálni bennem, hogy talán tehettem volna valamit.
2009. jún. 4. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!