Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van tudni? Egy ideje...

Jogom van tudni? Egy ideje együtt élek a párommal és még pontosan nem tudom, hogy mennyit keres és hogy mennyit kell leadnia a volt családjának!?

Figyelt kérdés
Egyenlőre kipróbáljuk az együttélést, még nincs közös kassza meg ilyenek. De tartozik rám az hogy mi, mennyi miért, ha még nem ott tartunk? Vagy utána hoppanjak? Mert ő állandóan faggat dolgokról. Hol voltam?kivel?mennyit keresek? Akkor neki sem lenne joga engem kérdezgetni. Hm?
2009. jún. 4. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
az elején még nem lenne feltétlenül jogod, de mivel ő is kérdezget ezért neked is jogod van kérdezni. vagy pedig te se add át nei az információkat. ennyire egyszerű.
2009. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha ugy beszéltétek meg, hogy nincs közös kassza, akkor senkinek semmi köze a màsikéhoz, csak annyi hogy a közös dolgokat felesben veszitek meg! De hogy kinek mennyi marad az màr magànügy szerintem!
2009. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha kérdez, akor kérdezz te is vissza bátran.

Én személy szerint ugyan nem értem, hogy hogyan van az, hogy ő faggat téged te meg ilyeneket nem tudsz róla. Én a nem közös kasszát se értettem soha, de látom, hogy sok helyen így van ez...

2009. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő kérdezget, kérdezz vissza nyugodtan te is. Ha ti majd mindig külön kasszán lesztek, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy nem szeretnéd vele közölni, úgyse lesz a bukszátok közös.Ha viszont lesz közös kassza, akkor kell, hogytudj róla, végül is a gazdálkodást is meg kell tanulni, kell tudni előre tervezni, hogy hogyan kezdj a spóroláshoz meg ilyesmi...
2009. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Milyen kapcsolat az ilyen?

Szerintem az együtt éléshez az is hozzá tartozik, hogy tudunk egymásról mindent.

2009. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenlőre együtt élsz vele, ott mögötte van a véglegesítés? Mármint hogy közös jövőt terveztek? Mert ha igen akkor mindent kell tudnod róla és azt is hogy hogy szeretné a pénzügyi dolgokat megoldani. Ki mit fizetne, vagy legyen közös, vagy ne legyen. Ha ezt nem tisztázod, akár nagyott is huppanhatsz.

Ám ha csak plátói szórakozós kapcsolat akkor nem fontos megkérdezni, csak ha kiváncsi vagy, ugyanakkor nem vagy te sem köteles válaszolni az ilyesmire.

2009. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, én 9 éve vagyok férjnél, de a mai napig nem tudom pontosan, hogy mennyit keres a párom. De nem is érdekel. Közös kasszán vagyunk, de nem számoltatjuk el egymást, ha valamelyikünk vesz magának valamit.

Ugyanúgy neki sincs joga téged faggatni, pláne, hogy nem is vagytok közös kasszán.

2009. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Több mint 20 éve vagyunk házasok, soha nem tudtam mennyit keres a férjem. Ő se, hgy én mennyit keresek. Mindenkinek megvan a saját számlája és van egy közös, amire minden hónapban átrakunk annyit amennyi kell rezsire, gyerekekre, a házra, kajára. De mi így állapodtunk meg.

Ha nem állapodtatok meg közös kasszában akkor "jogod" semmiképp nincs. Beszéljétek meg, hogy hogy jó mindkettőtöknek. Lehet így is, úgy is, de meg kell állapodni róla.

2009. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza, ha legközelebb felhozza. Ha meg nem szivesen válaszol, akkor neked sem kell. De nem értem, hogy ha kifizetitek a háztartás rátok eső részét, akkor utána a maradékhoz a másiknak mi köze? Nem ez a lényege a külön kasszának? (Bár én nem értek vele egyet) Mi közös kasszán vagyunk, és tudom mennyit keres a párom és tudja hogy mennyit keresek, de csak a nagyobb kiadásokat beszéljük meg, küönben senki nem szól bele a másik pénztárcájába.
2009. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt régen. Mikor 1,5 év együttjárás után össze akartunk költözni kérdeztem a páromat, hogy van e megtakarított pénze, mert kauciót kell fizetnünk az albérletben. Totálisan kiakadt, hogy nekem semmi közöm ahhoz, hogy neki van e megtakarítása vagy nincsen. Aztán valahogy megváltozott az egész attitűdje ebben a témában. Már két éve házasok vagyunk és közös kasszán már 3 éve. Nagyon jól működik, nincs vita belőle. Sőt, most készülünk egy közös számlát nyitni, hogy jobban tudjuk követni, hogy mennyi pénzünk marad hó végére. :-) Nyugi, meg fog változni. De amíg ő nem mondja meg, hogy mennyit keres, addig ő se akarja tudni a te béred.
2009. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!