Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok ha szomorúak...

Ti mit csináltok ha szomorúak vagytok/elegetek van?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kivagyok már hetek óta, betegeskedem, de nem eléggé ahhoz, hogy itthon maradjak, ahhoz viszont eléggé, hogy a suliban szenvedjek. Amúgy sem jön össze semmi, szarul állunk anyagilag, a kapcsolataimmal is gond van. Vannak haverjaim, barátaim nincsenek, nagyon nem is akarom, hogy legyenek, mert elegem van az emberekből. Hetente belém köt valami ismeretlen bunkó, aki úgy gondolja, hogy könnyű egy fiatalon letölteni az ideget, és szétbarmolni a napját. Szürke minden, és minden napom tök depressziósan telik. Közben meg játszani kell a "semmi bajom"-ot, nehogy valakinek el kelljen mondani mi van... szóval érdekelne, hogy ti ilyenkor mit csináltok?

Bármit lehet írni, hogy veletek éppen mi van, milyen zenét hallgattok ilyenkor, mit csináltok úgy általában, hogy viszonyultok más emberekhez stb.


2012. febr. 17. 23:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

hát ennyi bogyó helyett meg tea meg kakao meg minden helyett én inkább innék egy felest, na jo vicceltem, biztos nem hülyeség

én is hasonlo cipöben járok, de már kezd átfordulni mély depresszióba

nem mozdulok ki a lakásból, amig van kajám addig eszem folyamatosan, mondjuk, ha van energiám egy nap elmenni a boltba akkor sok mindent vásárolok és kb egy heti élelmet felzabálok másfél nap alatt, aztán 5-6-7 napig nincs kedvem kimozdulni, csak vagyok, néha fürdok, kitudja milyen idöközönként, néha szellöztetek de kb ennyi a mozgásom, kb börtönbe zárom magam, és semmit nem csinálok, pedig kellene tanulnom, munkát keresnem vagy bármi... de semmi, nem nézek tvt nem csinálok semmit ha anyám hiv néha felveszem, fb-ozom egy picit, itt olvasgatok néha ezt azt, azt hiszem össze kellene szednem magam de nem megy nem vagyok képes konkrétan semmire

2012. febr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Beszélek a barátaimmal, ők mindig segítenek.
2012. febr. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Bontok egy JimBeamet :)
2012. febr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én tegnap Aerosmith-et hallgattam hangosan, és énekeltem. Közben pedig mosolyogva ültem a gép előtt, mert lenyomoztam az egyik ilyen bunkót, aki kötekedett velem és terveztem a bosszút. :)


Nekem is hasonló problémáim vannak. Rossz anyagi helyzet, barátok hiánya, bizonytalanság a jövőmet illetően stb. + e mellé jön az, hogy mindig belém köt valaki. Bár talán még mindig jobb, ha dühös vagyok mint amikor szomorú és nem látom a kiutat és csak szenvedek.

Sokszor szinte már sikerül elviselhetőbbé tenni a dolgokat, és bár lényeges változás nem történt, de elfogadhatóan érzem magam. De olyankor mindig jön valami, pl. apám leissza magát és akkor cirkusz van itthon egész délután és este, éjjel...

Szóval mindig jön újabb probléma. Én épp ezért már mindig tartok "bekészítve" pár sorozatot, filmet. Pl. a kedvenc sorozatom legújabb részeit előre letöltöm. Előfordul, hogy 1 hétig is állnak a gépen és nem nézem meg őket, de amikor vita van vagy rosszul érzem magam csak leülök a gép elé és már indíthatom is. És ez elég jól kis is kapcsol, mert az első percek után már csak arra figyelek. Közben kicsit feltöltődöm, aztán ha vége nagy levegő és folytatom a napot.


Igazából most azon gondolkozom, hogyan kellene néha kikapcsolódni vagy szánni magamra pár percet. Úgy érzem évek óta nem volt időm magamra. Pedig amúgy volt, de valahogy mégsem igazán. Pl. most is épp itthon vagyok, az egész napom azzal megy el, hogy elhányom a havat, hogy az autóval be lehessen állni, + szórakozok a kazánnal, hogy legyen fűtés, szellőztetek, mosok, aztán kiteregetek stb. És mire végzek délután van és sötét. Szüleim persze nem értik miért nyafogok. De egyszerűen már nem bírom, hónapok óta ezen rágódom. Múltkor leültem egy csésze teával a kezemben az ablakhoz a puha ágyra, de ez már valahogy kevés. Nem tudom, mit kellene tennem, lehet ki is írok majd egy kérdést később.


Kissé nevetséges, mert sorozatokat is nézek, meg azért olykor van időm az engem érdeklő dolgokkal is foglalkozni és olvasni róluk a neten, de valamiért mégis úgy érzem sosincs időm magamra, nem csinálhatom azt, amit szeretnék, korlátozva vagyok és alkalmazkodnom kell (ezt arra értem amikor pl. a rokonok megállítanak és marhaságokról kell velük beszélnem pedig legszívesebben megmondanám, hogy teszek az egészre és lelépnék. Vagy üzenetet hagynak közösségi oldalon, amire előbb-utóbb muszáj válaszolnom, pedig semmi kedvem hozzá. És utána dühös vagyok, mert semmi értelme és nem értem miért csinálják, amikor én sosem érdeklődöm irántuk és az egész nem a szeretetről szól csak üres megszokás. Kész vicc.).

Na jó, mindegy. Szerintem már többet írtam, mint a kérdező. Bocsi.

2012. febr. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én most egy viszonzatlan szerelem miatt vagyok padlón. Munka közben sajnos sokat látom a leányzót, ezért pokol minden perc amit ott töltök, de itthon próbálom lefoglalni magam házimunkával, olvasással, filmnézéssel, és gitározással. Így valahogy elviselhetőbb.
2012. febr. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor - hasonlóan mint az egyik korábbi válaszadó - rendbe teszem magam, és a környezetem.. fürdés, hajmosás, haj megcsinálása, egy laza smink, szőrtelenítés, vmi csinibb itthoni ruha (kényelmetlenebb, meg stb, de ha magamra erőltetem, sokkal jobb a közérzetem :D).. így nézegetem magam a tükörben, hogy kicsit elégedett legyek magammal ( nem órákig... kb pár percig) utána körülnézek a szobámban, és annak is nekiesek.. kiborítom a szekrényt, szelektálom a ruhákat, szépen elosztom, szortírozom, rendbe rakom őket... elmegyek vásárolgatni is néhány ilyen esetben, ha van keretem rá.. :D csinosan, frissen, hogy legyen önbizalmam, és ne azon agyaljak h nézek ki.


Szokásom ilyenkor még filmeket nézni itthon..változó, hogy milyet... néha az vidít fel ha vígjátékot nézek, néha az, ha a kedvenc sorozatomat...viszont néha a horrorfilm ilyenkor a jó, hiszen látom, hogy "lehetne rosszabb is" :D és ettől kicsit helyrerakódik az önbizalmam...


Aztán az is megoldás nálam, ha ilyenkor vicces netes oldalakat nézek, vagy épp olvasok történeteket, amit emberek írnak.. néha ebből is a viccesebb kategóriát választom, néha viszont - akármilyen furán hangzik - ha szomorú történetet olvasok, jobb, hiszen ismételten látom, hogy lehetne rosszabb is, és ez helyrepofoz.


Az emberekhez meg jól kell viszonyulni, AKÁRMILYENEK ők veled. Ha te mosolyogsz, akár elsőként csak erőltetetten, az mindig mosolygásra csábít legalább 1-2 embert...az aár idegen, akár nem. Na meg mindenki MENEKÜL a problémás emberektől, nem mintha nem lehetne problémád, hiszen mkinek van, de aki csak ezen rágódik, látszólag szerencsétlenkedik, mint pl pont te, és magát sajnálja inkább minthogy letusoljon, rendbe tegye magát, kísérletezzen mi segít neki... azokat nem szereti senki, én sem, és te sem.


Általában a sikeres "kúra" végén rájövök, hogy kicsit túlreagáltam a dolgot, ideje egy virtuális pofont adnom magamnak, hogy megint kicsit túlságosan sajnáltam magam, mint kéne... az ember alaptermészetéhez hozzátartozik, hogy néha túlsajnálja magát, és ha unatkozik, inkább probélmát gyárt, mint hogy ne legyen semmi..

Persze sokszor a probléma tényleg komoly, az ilyen komolyabb problémáknál ez a rítus nem segít... maximum a kilábalás végén.

2012. febr. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? örülnöd kellene az életnek, és értékelned amid van. Akármennyire is nincs kedved kimozdulni, rá kell szánni magad. akár minden nap. Nekem nagyon sokat segít hogy kondiba járok, ott szinte minden feszültségem leadom. Vegyél egy kutyát, mert igaz sok törődésre figyelemre van szüksége, de érezni fogod a szeretetét, amire szükséged van. Ha a kapcsolatod nem tesz boldoggá, hagyd ott, majd akad más aki a boldogságod forrása lehet. De nem kell vészesen ragaszkodni hozzá, majd jön ha jönnie kell.

Fordíts időt a külsődre, hogy szépnek érezhesd magad, menj fodrászhoz, kozmetikushoz.... és az tényleg igaz, hogy egyél sok vitamint, gyümölcsöt, mert ez az idő is hozzájárulhat ehhez a hangulathoz.

2012. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor South Parkot nézek,az szinte mindig beválik,ha rossz a kedvem.Vagy ha már nagyon ki vagyok bukva,elmegyek sétálni.A takarítás is segít,mert az leköt.Vagy akármilyen munka.Nekem még az segített nagyon sokat,hogy elmentem szórólapozni,kár,hogy mostanában erre nincs lehetőségem.Az emberek meg azokba kötnek bele,akik maguk alatt vannak,mert olyankor gyengébbek és sérülékenyebbek.Ilyen mocskos az ember.Próbálok megbékélni a világgal,de nehéz.
2012. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek főzni,teljesen kikapcsol és megnyugtat.

A takarítás is jó feszültséglevezető.

Kutyát sétáltatok, ill. amennyi időm van,vele vagyok,mindig mosolyt tud csalni az arcomra.

Olvasok egy jó könyvet.

2012. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!