Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet valakit szoktatni a...

Le lehet valakit szoktatni a káromkodásról?

Figyelt kérdés
A mi családunkban az a szokás, hogy tartunk egy üveget a nappaliban, és amikor valaki a családból mond egy trágár szót, akkor beledob 100 forintot. Az üveget aztán év végén kiürítjük. Négyen vagyunk a családban, anyu, apu, az öcsém (23), én (25L). Tavaly év végén 3.100 forint volt az üvegben. A probléma az, hogy eddig még senkit sem mertem hazavinni, és bemutatni a szüleimnek, mert úgy beszélnek, hogy egy nap alatt bedobálnák az összes fizetésüket. És én sem tudom, hogyan lehet tolerálni ilyen beszédet hosszútávon. A kérdésem az, hogy ha én nem beszélek így, akkor le fog esetleg szokni róla, vagy ilyen marad? Szerintem egyébként szókincs hiány miatt beszél így, de ezen én nem tudok segíteni. Ahhoz olvasnia, meg művelődnie kellene, de arra úgysem tudom rávenni. Én 25L ő 28F.
2012. jan. 23. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én barátom is nagyon csúnyán beszél. Pedig tanár egy általános iskolában, de itthon átmegy kocsmai parasztba.

Mikor elkezd valami miatt káromkodni, akkor én is elkezdek. Hasonlóképpen, mint ő. Olyankor mindig megrökönyödik, mert ugye én nem beszélek ilyen módon. Persze még az elején elmondtam, hogy szerintem ez undorító, és szokjon le róla. Ez nem sokat ért, így ehhez a módszerhez folyamodtam. Azóta mindig bocsánatot kér, ha elkezdek csúnyán beszélni előtte, mert így figyelmeztetem, hogy megint trágárul beszél. Viszonylag kevesebb is lett az ilyen beszéd.

2012. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
39%
Tourette-szindróma :DDD
2012. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Nekem eleve szóba sem jöhetne olyan valaki, aki trágár szavakat használ. (Nálunk egész évben az 5 tagú családban nem jönne össze a ti rendszeretek mellett 1000 Ft.) Olyan emberrel, aki igy beszél, azzal szóba sem állok, nem hogy ilyen barátom legyen.


De ha neked ez az ember megfelel, a stilusa viszont zavar, akkor az egyetlen megoldás az, hogy nyiltan megmondod, hogy mi nem teszik - utána vagy megpróbál tisztességesen beszélni, vagy ha neked nem teszik, akkor otthagyod. De azt végképp nem értem, hogy ha valakinek kevés a szókincse, akkor miért kell ettöl még trágár szavakat használni - azok nem helyettesitenek egyetlen más szót sem.

2012. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Úgy jön ide a szókincs hiánya, hogy ha nem jut eszébe egy szó, akkor nem gondolkodik, hanem mond helyette valami trágárságot. Tulajdonképpen helyettesíti a szavakat vele.


Én is úgy gondoltam, hogy nálam alapkövetelmény a nem trágár beszéd. De nem ismerek olyan férfit, aki nem káromkodik, úgyhogy kénytelen vagyok megalkudni, ha járni akarok valakivel.

2012. jan. 23. 17:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj, nem tudom, h te ezzel hogy vagy, de mikor én párt keresek, akkor nem csak azt nézem meg, h külsőre tetszik -e, hanem fontos, hogy szellemi partnerek legyünk az illetővel. Márpedig ha ilyen szinten műveletlen valaki, azzal eleve nem kezdenék, vagy nagyon rövid távú lenne a kapcsolatunk.

Azt jól látod, hogy a szókincshiány miatt használja ezeket a töltelékszavakat, és azt is, hogy ezen nem tudsz segíteni, illetve ez nem is a te feladatod.

Összességében én azt javasolnám, hogy tedd egy kicsit magasabbra azt a bizonyos lécet a párkeresés/választás tekintetében, és akkor nem lesz az a probléma, hogy nem mered hazavinni az illetőt, mert akaratlanul is úgy beszél, mint a kocsis.

2012. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2012. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy magasabbra kellene tenni a lécet. De akkor valahol máshol, más városban kell keresnem, mert errefelé ez a divat, itt az a menő, aki így beszél.
2012. jan. 23. 17:25
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

én iskolában az osztálytársaimmal rengeteget káromkodok, viszont ha hazajövök akkor szinte semmi!

érdekes! :D

szüleim nem örülnének a sok b***megolásnak az biztos,lehet azért! :D

2012. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is pont ezzel a módszerrel próbáltak leszoktatni a káromkodásról,hát mit mondjak,nem jött össze:)
2012. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. És miután nem sikerült leszoktatni, dobtak? :)
2012. jan. 23. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!