Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtad, hogy a férfiak mindig...

Tudtad, hogy a férfiak mindig a mamájukat keresik a nőben, Te hasonlítasz a párod anyukájára?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 09:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudtam, hogy a férfiak mindig a mamájukat keresik a nőben, mert nem is igaz... Ez csak egy ma is divatos verzió, de nem egyedül üdvözítő igazság :)
2012. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
ez jó nagy hülyeség,én mindig pont az anyám ellentettét kerestem,ha ilyen nővel kellene élnem mint az anyám akkor inkább egyedül maradok.köszönöm nem kérek belőle.amúgy ez egy jó hülye kijelentés,soha nem voltak olyan barátnőim akik az anyámra hasonlítottak,sem belsőleg sem külsőleg.szerintem pont az ellentettjét keresi a férfi,mert nem egy újabb pótmamára van szüksége hanem egy nőre aki férfiként néz rá és nem az anyuci kedvenceként.nem igaz ez az állítás,legalábbis rám nem igaz.én alapba kerülöm az olyan nőket aki az anyámra hasonlít belsőleg vagy külsőleg.
2012. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Ránk egyik sem igaz, se külsőre, se belsőre. Én sem hasonlítok anyósomra, a férjem sem hasonlít apukámra.
2012. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

a kedvesem édesanyjával szinte mindenben hasonlítunk. külsőre mondjuk csak annyi, hogy ő is alacsony és hosszú hajú. de belsőre mintha csak én lennék: családcentrikus, stabil, gondoskodó, odaadó, bújós, megértő, tisztaságmániás, empatikus, szókimondó, nyitott, hiperaktív és még sorolhatnám. :) talán csak annyi a különbség, hogy ő türelmesebb.

még ugyanolyan parfümöt is használunk évek óta.

nagyon szeretjük egymást, az első hetektől a lányának tekint, én pedig a második anyukámnak. a párommal is nagyon szeretik egymást.


a szerelmem viszont nem hasonlít sokban édesapámra. bár apuval mindig különlegesen jó viszonyunk volt, mégse az ő "hasonmása" a párom. egy-két dologban ugyanaz csak: például mindketten szeretik a hasukat, imádják a választott nőt, gyengédek és biztonságérzetet adóak, a család a mindenük, de mégse ugyanaz a típus. apa erőteljesebb, dominánsabb, stb... ennek ellenére a kedvesem pont így tökéletes, mert azok a dolgok hiányoznak belőle, amik apában zavarnak. :)

2012. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom kitalálta ki ezt a szöveget,de már én is többször hallottam,de szerintem egy oltári nagy baromság.a környezetembe megfigyelve senkinek a párja nem hasonlít a férfi anyjára,sőt inkább teljesen az ellentettje.
2012. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
annyiban hasonlítunk, hogy rövid a hajunk. meg a legjobbat akarjuk a kisfiának:)
2012. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
2012. febr. 19. 11:07
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

:D

Jah így már értem ezt a sok sületlenséget!

Szórakoztató női magazinok ritkán írnak olyan dolgot, ami megállja a helyét a tudomány területén.

2012. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem, nem onnan hanem innen!

[link]

2012. febr. 19. 11:20
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit a cikk ír, amúgy nem teljesen sületlenség, csak nem éppen úgy kell ezt érteni, ahogy a többség érti a párhuzamot.


Amikor párt választunk két dolog motiválhat leginkább: a pozitív szülő mintához hasonlót keresünk vagy épp ellenkezőleg, a rossz dolgoknak titulált viselkedésformák ellenkezőjét.

Viszont, ha ellenkező tulajdonságú párt választunk, gyakran fennáll annak az esélye, hogy később ugyanezen tulajdonságok fognak zavaróak lenni számunkra. Mivel nem fog illeszkedni a családról és párkapcsolatunkról kialakult képbe, amihez sajna a legtöbb ember az évek során észrevétlenül visszatér. A bevésődött dolgokat nehéz levetkőzni, nagyon komoly önanalízist igényel és még akkor sem sikerülhet teljesen.

Amikor olyan párt választunk, aki egyezik a szülői értékekkel, akkor mondjuk a családhoz való hozzá állást (család centrikusság, apaként való részvétel a gyermeknevelésben) nézzük. Ez gyakran egyezik a saját családunk rendszerével.


Ezért is fordul elő, hogy pl. egy bántalmazott lány gyermek, felnőve egy bántalmazó férfihez megy hozzá. Sajnos vannak ilyen ördögi csapdák az életben, amik nem kikerülhetetlenek, csak segítség nélkül szinte lehetetlen kikerülni őket.


Szóval ezek nem fekete-fehér dolgok. Az életben semmi sem az.

2012. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!