Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom állandóan a gyerekeket...

A párom állandóan a gyerekeket hiányolja. Egy éve vagyunk együtt, szeretjük egymást, mégis zavar, hogy rendszeresen mondogatja. Hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés
Ö akart elválni, és nem szereti a volt feleségét. De a gyerekeket igen, ami egyértelmü. El tudja cseszni a napomat, Mikor elejt egy megjegyzést: hiányoznak a gyerekek, mert tehetetlennek érzem magam. Pedig megértem, csak ne mondogatná mindig.
2012. febr. 20. 08:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kitartok, nem kerdes. Összvissz azert költöztem csak külföldre, feladvan a jo munkahelyemet, meg minden mast, hogy a gyerekek közeleben legyünk. Nekünk meg nincs gyerekünk, ezert is nem tudom ezt elkepzelni, aranyosak a gyerekei, csipem is öket, de nem vagyok az anyjuk, es csak nemreg ismertem meg öket. Nem tudom, mit jelent ez a paromnal, tud-e boldog lenni valaha - mert a helyzet a gyerekekkel nem fog valtozni, ugy nez ki.
2012. febr. 20. 09:13
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
En megertem mire gondolsz, szerintem itt tenyleg csak az a celravezeto, ha megbeszelitek, hogy te erted, hogy hianyoznak a gyerekei, es amennyiben ez igy van, akkor tegyen erte, hogy gyakrabban lassa oket, te gondolom nem akarsz annak az utjaban allni, hogy barmikor atmehessenek, mondd ezt el neki. Nem tudom mennyire erzekeny a parod, bar ferfi, szoval sanszos, hogy nagyon :) Ha elmondod neki, hogy nem azert zavar, mert nem szereted a gyerekeit, hanem azert, mert bant teged, hogy szomoru melletted, es te tehetetlen vagy, akkor lehet hogy megprobal majd valtoztatni.
2012. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Vegre valaki megert es nem a rosszindulatot olvassa ki a soraimbol. A gond az, hogy majdhogynem jobban harcolok azert, hogy a gyerekekkel minel többet lehessen, mint ö, neha tulzottan is belelovallom magam, amikor latom, hogy a volt felesege szorakozik vele (karacsonykor pl kibulizta, hogy csak 26-an legyenek nalunk a gyerekek, mert vmi rokongyerekek jönnek latogatoba), aztan 26-an többszöri telefonalas utan csak du. negy ora körül kaptuk meg a gyerekeket. Ö nem küzd, mert ugye tart az extöl, hogy meg jobban ront a helyzeten, ha ellenszegül, en meg örlödök magamban többnyire, mert helyette nem küzdhetek, csak rontok a helyzeten. Kosza kerdes volt, mert ma reggel is igy indult munkaba, ezert tettem fel, kivancsi voltam, volt-e vki hasonlo cipöben. Szeretnem öt boldognak latni. Ennyi.

De a kerdes mar megoldodott nagyjabol, mert beszeltem vele röviden rola, megnyugodtam. Köszönöm megegyszer.

2012. febr. 20. 09:50
 14/19 anonim ***** válasza:
15%
Bírom az ilyen Kérdezőket, akik leírnak a problémájukból két mondatot, aztán hogy jönnek a negatív válaszok, kiszépíti/részletezi a dolgokat, és akkor még a Válaszadó a bunkó meg a szemét, hogy hogy mer ilyeneket mondani.
2012. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
En meg birom az olyan valaszolokat, akik nem a feltett kerdesre valaszolnak, hanem a kerdezöt minösitgetik; vagy ha nem egyertelmü valami, akkor nem rakerdeznek, hanem itelkeznek, utana meg höbörögnek, hogy valaki nem irta le az elettörtenetet, amiert nullas ertekelest kapnak, es meg ök prüszkölnek utana. :)
2012. febr. 20. 11:08
 16/19 anonim ***** válasza:
11%
Már válaszoltam egyszer a kérdésedre, de nyilván nem erősséged a szövegértelmezés. Nem szükséges válaszolnod, mert nem fogom elolvasni.
2012. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az ex ellenséges, azért tett is valamit az"apuka", gondolom otthagyta őket...Ez esetben jogtalanul siránkozik, vállalja a nagatív részét is a döntésének.Nem mellesleg aki igazán szereti a gyerekeit, nem tudná otthagyni őket, úgyhogy ez legalább részben csak kifogás a rosszkedvre. Erre mindig foghatja...Előbb-utóbb a gyerekek túl gyakori jelenléte, kettesbenlét hiánya szintén a kapcsolat csődjéhez fog vezetni, ezeket a helyzeteket hosszú távon nem lehet jól kezelni.
2012. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen, "otthagyta", de mivel egy kapcsolat kettön mulik, az ex ugyanugy felelös a dolgokert, mint az apuka, ha felfogja, ha nem. Az apuka gondoskodik roluk anyagilag bösegesen, es amennyire tud, erzelmileg is. Az ex raharitja a gyerekekre a kapcsolati kudarcukat. Az ex akarta, hogy a parom magas beosztast erjen el, mert anyagilag jo eletet akart, sokszor het közben nem is latta a gyerekeket, mert mar aludtak, mire hazaert, a nö meg ugymond "kikimelte" az apai teendök alol, hogy a keves szabadidejet azzal töltse, amivel akarja. Mindketten hibasak, a parom is, az exe is, de ami törtent, megtörtent, ettöl meg a gyerekek az övei is, szereti is öket. Szeretne többet latni öket. Amugy meg együtt elünk, vagyunk eleget kettesben, ugyhogy jöhetnenek a gyerekek gyakrabban is.

Igazabol azt szeretnem, ha normalis dolog lenne, hogy a gyerekek nalunk ugyanugy vannak, mint az anyukajuknal. Ha az anyuka a paromat ugyanugy belevonna a gyerekek eletebe, nem veletlenül kellene megtudnia (ugy, hogy latja a sok autot az iskola mellett), hogy a lanyanak karacsonyi ünnepsege van az iskolaban.

Jo lenne, ha mindez termeszetesen müködne, akkor talan a parom is megnyugodna. En örülnek neki, mert boldognak szeretnem latni, attol en is boldog lennek.

2012. febr. 20. 14:16
 19/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ez sajnos nagy probléma.

A gyerekei mindig fontosabbak lesznek, mint Te, Te csak örök második lehetsz.

Nagyon sajnálom, hogy ezt kell írnom, de így van.

Mérlegelj, hogy tudod-e ezt vállalni.

Én nem vádollak, mert megértelek.

Nem vagy bunkó egyáltalán, ne törődj az ilyen véleményekkel!

2012. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!