Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elhagynád az országot, ha...

Te elhagynád az országot, ha örökölnél 1,6 milliárd forintnyi dollárt, de az lenne a feltétele, hogy Miami-ban kell letelepedned?

Figyelt kérdés
Az örökség nagy része ingatlan, amelyet az örökbe hagyó végakarata szerint 2082-ig nem lehet eladni és állandóan gondozni kell illetve felügyelni a karbantartási munkákat. Az ingatlan egy 3,5 holdon elterülő park (Miami ény-i részén) és az ott lévő 600 nm-es ház teljes berendezéssel. A teljes összeghez közvetlenül nem lehet hozzáférni, csak félévente 160 ezer dollárhoz (kb. 32 millió Ft) járulék formájában, amelynek a 85-90%-a az ingatlan karbantartására szolgál. Te hogyan döntenél? Itt hagynád az országot és a barátaidat?
2012. febr. 20. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
91%

mi lesz a házzal ha te nem mész ki?


amúgy havonta kb maradna 1 millió 60 ezred ... ennyit nem hiszem hogy valaha is fogsz keresni azzal, hogy otthon vagy :P

2012. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
100%

21.

Nem maradna annyi, mert a 90%-át vissza kell forgatnia a házba.

2012. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

tényleg ne haragudjatok!! xP elszámoltam ...

akkor csak kb 500 ezer maradna havonta ...

2012. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%
félévente 160 ezer dollár, aminek 90%-a lakásra megy el (karbantartás alá mit lehet érteni pl a rezsi ide tartozik nem?) az 144 E dollár... 16 ezer dollás maradna fél évreamit szabadon elkölthetsz ha zat vesszük... az kb 2700 dollár havonta... mennék hát! mégaz unokákis jól járnának
2012. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
92%
Pakolhatom a böröndöm? :D
2012. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi részhez nem tudod hozzászólni, de hiszek a matematika erejében.

Tehát ha jól értem, arról van szó, hogy ez egy élethosszig tartó elhatározás lenne.

A kp. bevétel havonta (160.000/6)26.700,- dollár.

Ebből kell megoldani az ingatlan fenntartását és karbantartását.

Honnan tudjuk, hogy megoldható -e ennyiből? Az elhalt tulajnak sikerült ennyiből?

Mi a megoldás arranézve, ha pl. felszabadul Kuba és elfogy az olcsó munkaerő Miamiban? Egyszóval, ha drágul a fenntartás az évek alatt.

Mi lesz a vagyonnal, ha az örökösnek beletörik a bicskája a fenntartásba?

Mi a háttere a járuléknak? Azt mi biztosítja és milyen feltétellel?

Lehet hasznosítani valamilyen formában az ingatlant? Csak eladni nem lehet vagy átalakítani sem?

Mi történik, ha az örökös visszautasítja? Kire száll a vagyon? Akire száll, azt is köti a végakarat?

Ha pl. az államra száll, aki eladhatja azt, akkor meg lehet velük állapodni, hogy mennnyiért hajlandó az örökös visszautasítani az örökséget.

2012. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
79%
Először elolvastam, és majdnem ellenérveket mondtam. Azt hittem, hogy lenne egy ingatlan, amit gondoznod kell a járadékból, az meg nem érdekel senkit, hogy Te magad hol és hogyan élsz a járadék maradékából. De így mindenképpen menj, ha ez az infó biztos. A helyedben annak is próbálnék ott kinn utánanézni, hogy miért olyan értékes az a ház? Vagy a telek? Elástak ott valamit? Őriznek valami titkot?:D Még érdekes sztori is kikerekedhet belőle:D
2012. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

15:52 /12: Nem keresek. :) De nem én örököltem, hanem egy kedves barátom. Tudja, hogy elfogadja az örökséget, de sírva hagyja itt az országot a három gyerekkel és (egy) feleséggel.


15:52 /13: Nem tudom még, hogy kap-e zöldkártyát, de nagyon friss még az élmény.


15:57 /15: Csak 1,6 milliárd Ft-értében van ez a dollár


15:57 /16: Az örökbehagyónak volt/van részvényekben fekvő befektetése is, onnan még várható éves rendszerességgel nyereség ill. osztalék. Nem tudom mennyi, de 20-30 ezer dollár nagyságrendben (évente).


15:58 /19: Jól megnevettettél. :)) És milyen jól írnak magyarul! :)

2012. febr. 20. 16:17
 29/64 anonim ***** válasza:
84%
Van befektetése, ahonnan ennyi pénz jön, jó, hogy ilyen kiszámítható a tőzsde mostanában.Egyébként, ha jól veszem ki, akkor ez még a bank tulajdona, így azért már meggondolnám, mert ha beüt valami krach, csúnya vége lehet.
2012. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

16:00: Ez esetben egy alapítvány fogja megkapni, ugyanezekkel a szabályokkal.


16:12: Köszönöm, nagyon jók a felvetéseid. Továbbítom őket.

Az tudható, hogy vígan teljesíthető ebből az összegből. Így a fenntartási költségek növekedése is bele van már kalkulálva a 90%-ba. A gazdasági irányítást az egyik bank kijelölt szakembere vezeti (bár ettől még én sem látom, miért ne következne be az, amit mondasz). A munka lényegi része, tulajdonosként ott lenni, mert a 9 fős személyzetet egy hozzáértő vezető irányítja, akire még az örökösök biztonsága rá van bízva. Az ingatlan átalakítható, akár hotelt is lehetne belőle csinálni.


16:13: Alapból nem olcsók arrafelé az ingatlanok, főleg, ha jó helyen vannak. Nem tudom az értékét, de az ingatlan és az ott lévő értékek együttesen érnek ennyit.


16:23: Az örökbehagyó alaposan végiggondolt mindent, csodálom is érte. A több mint 7,5 miilió dollárt egy olyan alapba helyezte, ahonnan atombombával sem lehet kirobbantani. Akkor sem lesz gond, ha megszűnik a dollár. Onnan érkezik az, ami biztos. Ami nem biztos, az meg a hab a tortára. Ha nincs krach, van pénz, ha van, akkor hab nélkül maradnak. :)

2012. febr. 20. 16:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!