Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt nem értem. A dinoszauruszo...

Ezt nem értem. A dinoszauruszok jóval hamarabb éltek a Földön mint az ember. Akkor őket melyik Isten csinálta?

Figyelt kérdés
A Biblia 6000 éves teremtéstörténetre megy vissza, pedig a Föld 5-6 milliárd éves. Emberek! Ezek szerint a Földet nem is a mi Istenünk teremtette, vagy ezek szerint hazudott és nem is ő csinálta hanem ellopta egy másik Istentől!

2012. febr. 17. 01:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
55%
A nagy Dinó isten, hisz az isten saját képére formálta az embertis,nem?
2012. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
52%
A vallás a gyengék menedéke. Aki ateista az egyszerűen nem érti meg őket!
2012. febr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
40%
A vallás nem feltétlen a gyengék menedéke. Én sem vagyok vallásos, de semmivel sem életrevalóbb egy vallásos ember. Amíg az ateista ember bizakodik, addig a vallásos ember elmond egy-két imát. Ugyanaz. Nyugtatja magát. Természetesen Isten, meg ilyen baromságok nem léteznek, ha már a válaszra vár a kérdező, bár gyanítom, hogy ezt a kérdést viccből írta ki.
2012. febr. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
47%
Illetve javítok: Semmivel sem kevésbé életrevaló egy vallásos ember.
2012. febr. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
De én most nem megbántani akarom őket. Ne haragudjatok ha valakit megbántok, csak nem értem és érdeklődő vagyok. Szeretnék hinni ebben és szeretném ha lenne Isten de nem értem ezt most és sok minden mást is. Pl ha Jézus azért jött hogy magára vállalja a bűnt és feloldozzon minket embereket a bűnünk alól akkor mi most miért szenvedünk? Ez a másik amit nem értek még, de mondom nem kötekedni akarok csak magyarázatot akarok egy értelmes, normális magyarázatot! Ja és a vallásosoknak mondom hogy ne rágalmazzatok már engem, mert szokásotok mindennek elhordani azokat akik valamit nem értenek pedig csak érdeklődők. Én szépen kérdeztem valamit akkor elvárom hogy szépen válaszoljatok mint az előző kettő emberke is.
2012. febr. 17. 01:32
 6/53 étoile et lune ***** válasza:
25%

Szerintem is a Dinó-Isten volt a dologban.

Hát figyelj, ha értelmes választ akarsz, úgy is tedd fel a kérdést, mert mintha már tudnád rá a választ. Evolúció van, ha meg hinni akarsz valamiben, Földanyát javaslom, ő valóságosabb.

2012. febr. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
22%

Igen lesarkított álláspontokat írogattok itt, "felebarátaim".

Ki mondta azt nektek, hogy a Bibliát szó szerint kell venni, úgy ahogy van :-)?

Szerintem az is lehet vallásos, aki hisz a tudományos eredményekben, pl. evolúcióban. A kettő nem feltétlenül zárja ki egymást, de ezt most nem állok neki bővebben kifejteni.

2012. febr. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
31%

Egyszerű: a Föld nem 5-6 milliárd éves. Ezt csak azok hiszik, hogy be van bizonyítva, hogy ennyi idős, akiket megtévesztettek, illetve megtévesztették magukat. Ez semmivel sem tudományosabb elmélet, mint az, hogy néhány ezer éves. Ennek egy csomó tudományos tény ellentmond.


Elég ha valaki rászán egy kis időt a szén-izotóp kormeghatározás peremfeltételeinek megértésére. Ebben feltételezik - hangsúlyoznám: FELTÉTELEZIK - hogy a szén-izotópok aránya és így beépülésének üteme ugyanaz volt az élőlények környezetében, mint a mai korban. Ha ez a feltételezés nem igaz, akkor a számításhoz szükséges egyenlet használhatatlan, mert hamis eredményt ad. Márpedig elég könnyen be lehet látni, hogy milliárd évekig, minden földtörténeti korban ez nem is lehetett ugyanolyan. Ezt egyébként pontosan a "tudósok" is állítják. Tehát ezt az egyenletet csak azokban a korokban lehet használni, amikor a beépülés sebessége ugyanolyan volt, mint a mi korunkban, az ismert néhány ezer évben. De vannak egyéb gyengéi is a szén-izotóp módszernek.


Úgyhogy természetesen a dínókat is ugyanúgy Isten teremtette, mint minden mást a világon.


Jézus eljött és magára vállalta az emberek bűneit, igen.

De az egész úgy kezdődött, hogy az ember megszegte az Isten törvényeit, ezért Istennek el kellett fordulnia tőle, mivel Isten tökéletesen jó, nem tűrheti meg a legkisebb rosszat sem. Jogában állt volna azonnal elpusztítani az embert az első, legkisebb szabályszegés, bűn után. De akkor nem lett volna értelme az egész teremtésnek. Nem azért teremtette, hogy elpusztítsa.


Itt álljon egy kis magyarázó közbevetés:

Isten az időt a térrel és az anyaggal együtt teremtette. Ezért Ő ezeknek fölötte áll, mindezek előtt, az örökkévalóságban, még az idő teremtése előtt létezett. Mivel mindenttudó és mindenható, szellemi lény, (személy), örök Isten, ezért mielőtt még bármit is teremtett volna, már a teremtés megtervezése idején tökéletesen tisztában volt azzal, hogy teremtésével mi fog történni, hogy az ember bukása a szabad akaratból kifolyólag be fog következni. Viszont szabad akarattal rendelkező barátokat akart teremteni magának, akik önszántukból szeretik és követik Őt, ezért nem teremthetett szabad akarattal nem rendelkező "robotokat", akik Őt feltétel nélkül imádják. Tehát tudta, hogy a bűn szát fog áradni a teremtett világában, de eltervezte, hogy megmenti az embert.


Az ember tehát vétkezett Isten ellen. Ennek büntetése a halál. A testi halál is ennek része, de a lényeg a szellem (a lélek) halála, ami a tökéletes elszakadás Istentől, aki maga az élet. Viszont Isten kegyelmet gyakorolt az emberen, nem vette el az életét, hanem tervet eszelt ki, hogy megmenti.


Viszont Isten tökéletesen igazságos is, ezért a büntetést, a halált nem trölheti el, azt meg kell fizetni. De úgy döntött, hogy ezt a fizetséget, büntetést átvállalja Ő maga az ember helyett. Viszont Isten, mint olyan halhatatlan, egyszerűen nem tud meghalni. Ezért küldte el a fiát, Jézust, aki Isten is és ember is egy személyben, így Ő már szabad akaratából átvállalhatja a halált az embertől.


Azonban az átvállaláshoz két személy kell: az, aki átvállalja és az aki elfogadja, hogy valaki más átvállalja helyette a büntetést. Tehát Jézus és te.

Mert aki szabad akaratából nem fogadja el, hogy Jézus az ő saját bűnét is átvállalja (nem írja alá az átadási-átvételi elismervényt), annak továbbra is magának kell a fizetséget kiegyenlítenie. Tehát aki nem fogadja el Jézus átvállalását, annak továbbra is meg kell halnia.

Márpedig aki nem hisz Istenben, sem Jézus megváltásában, az a maga részéről nem írja alá a szerződést, ezért ő magának kell majd törleszteni.


Tehát Jézus megváltása nem arról szól, hogy a világon ezután már minden jó lesz. Jézus megváltásával létrjött az ember számára egy menekülési útvonal, amit ha akar ingyen kihasználhat. De nem kötelező, ha nem akarja, akkor nem használja ki.


Isten most arra vár, hogy mindenki ki tudja használni ezt az ajándékot, aki akarja. Aztán majd már nem vár tovább és akik a bűn alatt maradnak, azokat elpusztítja, mivel nem létezhet majd tovább egymás mellet a jó is és a rossz is, a rossznak meg kell semmisülnie, csak a jó maradhat. Akkor majd újrateremti a világot és akkor már azon a világon nem lesz semmi rossz, semmi szenvedés.

2012. febr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nem vagyok vallásos, de remélem az én válaszomban találsz hasznos információt. Amit olvastam, vagy mondtak nekem vallásos ismerősök – abból írom le, hogy mire emlékszem a felvetéseiddel kapcsolatban.

Elvileg az „első nap teremtette” és „sokadik nem teremtette” nem szó szerint értett 24 órás napra vonatkozik, hosszú évszázadokat, évezredeket is magában foglalhat egy nap, hiszen ez csak egy idő hossz megjelölés, de nem a szó jelentéstartamát kell elsősorban nézned.

Azt mondják, a jelenések könyvét sem szabad szó szerint venni, így itt sem kell ragaszkodni a megszokott jelentéshez – a szó jelentéséhez, amit te ismersz. Valahol olvastam – vallási kiadvány – hogy a „nap” szócska a Bibliában – az eredeti iratokban – nem egy naptári napra vonatkozik, hanem hosszú időtartamot is magába foglaló időszakasz megjelölésére is használták. Ebből nem tudom mennyi az igazság, de ebben az értelmében már sokkal barátságosabb az értelmezés.

Még az emberek előtt teremtette az állatokat, így lehetséges, hogy dinoszauruszokat is létrehozott. Nem tudom a Noé bárkája – bibliai változatban – benne van-e , de sok másik özönvízlegendában igen, hogy egy hatalmas állatot nem tudtak megmenteni a bárkával. Nem fért rá, olyan nagy volt. Egyes értelmezések szerint itt a mamutról írnak. Szóval attól, hogy nincs konkrétan lefektetve minden, még utánagondolva lehetséges.

Jézus keresztrefeszítésével kapcsolatban nem tudom mi a vallásos álláspont, gondolom csak az őelőtte élt embereket szabadította meg az evilági bűneiktől, de az ősbűn, a főbűn ettől függetlenül generációról generációra öröklődik. Mintha így hallottam volna.

2012. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
53%

Sziasztok!


9:18-as válaszoló:


Semmi okunk nincs azt feltételezni, hogy nem szó szerinti napokról van szó a teremtésnél. Az eredeti szöveg alapján a יוֹם(jôm) elsődleges jelentése egyetlen földi nap. A héber Bibliában ugyanis az időszakokra különböző kifejezések vannak, például a hónapokra más héber szót használnak, nem azt, amivel a napokat jelölik.


A kérdezőnek:


A Biblia nem természettudományos könyvként íródott, hanem evangéliumként. (örömhírként) Isten ebben a könyvben számol be arról, hogy mi történt az emberrel, hogy ilyen állapotba került, és hogy Ő az Isten mit tett, és tesz a történelem folyamán az ember szabadításáért. Éppen ezért a Biblia a történelmet is a megváltás szempontjából mutatja be. Már az Ószövetségi áldozatrendszer is prófétikusan az eljövendő Messiásra mutatott előre, tehát az egész Szentírás Jézus Krisztusról szól.


A teremtésről azt mondja a Biblia, hogy azt csak hit által lehet megérteni. (Zsid 11,3) Ez nem meglepő, hiszen a Biblia tartalmaz olyan dolgokat amelyekről csak egyszerű kinyilatkoztatást találunk, de nem találunk hozzá semmi magyarázatot. Ilyenkor van arról szó, miszerint "A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden ígéjét beteljesítsük." (5Móz 29,29) Nem arról van szó, hogy Isten titkolózni akar előttünk, hanem arról, hogy Isten és az ember elméje között ég és föld a különbség (Ésa 55,9)


Az viszont igaz, hogy a Biblia nagyon sok olyan dolgot tartalmaz, amellyel építhetjük a hitünket, nem hiába mondja azt Pál apostol hogy "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által." (Rm 10,17)


Az pedig, hogy Jézus magára vállalta a bűneinket, nem egyenlő azzal, hogy nem szenvedhetünk, Krisztus ugyanis ilyet nem ígért. (Olvasd el Máté Evangéliuma 24. fejezetében Jézus nagy apokaliptikus beszédét, vagy Jakab levelét, illetve az 1Kor 10,13-at) Az pedig megint más kérdés, hogy Krisztus áldozatát el is kell fogadni az embernek.


Elsőként figyelmedbe ajánlom kezdésnek ezt a honlapot:


www.biblia.hu

2012. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!