Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez is az apakomplexus egyik...

Ez is az apakomplexus egyik formája? Szükséges ezt megoldani, vagy együtt lehet vele élni?

Figyelt kérdés
Nem régiben jöttem rá, hogy az eddigi szinte összes párkapcsolatomban olyan férfit kerestem, illetve találtam vonzónak akit megkinzott az élet, és folyamatosan harcol ellene, ill saját magával. Csak még vonzóbbá tette az intelligenciája, és az ezzel járó úgymond "hitelessége". Felnéztem rájuk, és tiszteltem őket ezért. Viszont az átélt traumák miatt instabilak voltak, és sok ugymond veszély volt a kapcsolatban. Persze én meg mindig meg akartam menteni őket. Egy kedves barátom jegyezte meg emiatt, hogy apakomplexusom van, mivel azokat a tulajdonságokat keresem a férfiakban amiket az apámból hiányoltam.Vágyom a hitelességre a tapasztalatra, arra, hogy fel tudjak rájuk nézni. De azt a tanácsot is megkaptam, hogy töltsem ki mással ezt az apám által okozott űrt, mert a mai napig fáj nekem. Én szerintem csak rossz férfiképet kaptam. Belátom, hogy veszélyes vizen evezek, de nem tudom tudnék-e változtatni az elvárásaimon. Kérdés, hogy szükséges-e?Tényleg okozhat-e problémát?

2012. febr. 21. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy, és hány éves pasikat keresel. Ha 15 évesen keresed a 30-35 éves pasik társaságát az gáz. Az erősen apakomplexus. Ha 19-20 évesen a 30-35 évesekét az még elfogadható, csak szimplán az idősebb tapasztaltabb pasikra buksz. Ebből max annyi bajod lehet, hogy nekik nem fogsz kelleni te, mert tapasztalatlan tinipi*a vagy. Mellesleg szerintem szimplán az anyai ösztön teng túl benned. Ez a mindenáron meg akarod menteni a pasit, egy afféla anyai ösztönre sugall. Régebben én is oda voltam az ilyen vak, hallássérült pasikért, de ez mind csak anyai ösztön volt, hogy rájuk lehet vigyázni, őket meg lehet óvni. De aztán elmúlt. Lehet nekedis elfog múlni. Mióta kezdődött ez?
2012. febr. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az apakomplexus azt jelenti, hogy olyan férfiakhoz vonzódsz, akik nagyban HASONLÍTANAK a valós, de leginkább az elképzelt szülőhöz (mert az ilyen komplexusban szenvedők általában korán elszakadtak az apjuktól). Tehát a te eseted nem erről szól. Azonban tény, hogy nem normális az, hogy milyen tulajdonságokat keresel egy férfiban. De sok ilyen ember van, aki kimondottan a "szerencsétlen" emberekhez vonzódik pont azért, hogy megmenthessék őket.
2012. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én 27 éves vagyok, és szeretem az érett férfiakat, de ez nem feltétlenül a korukban nyilvánul meg. Ez már elég régóta tart, mármint ez az irányultsága az érdeklődésemnek, de csak most raktam össze összefüggéseibe, mert mostani érdeklődésem tárgya már kicsit számomra is abszurd, és elgondolkodtató, hogy vajon miért pont ez vonz.
2012. febr. 21. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!