Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes hosszútávban gondolkod...

Érdemes hosszútávban gondolkodni? 28 éves és a szüleivel lakik, bár érzem hogy szeret de azt látom hogy kényelmes? Nem tudom h tudna e küzdeni és ez elbizonytalanít.

Figyelt kérdés

..én határozott vagyok és azon a fázison amiben ő van én már évek óta túl vagyok .


Azt nem tudom hogy a komfortzónáján túlmutatat e szeretete irányomban. mert akkor derül ki hogy tényleg fontos vagyok neki ha hoz valódi áldozatokat is ,akkor mikor ez szükséges.


nem tudom h csak tanuló pálya vagyok ..vagy tényleg szerelemből szeret ..


Mit gondoltok ?


2012. febr. 21. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Több minden lehet, az is lehet hogy tényleg szeret, ha ezt érzed, akkor valószínűleg így van.

Az meg hogy így él, nem biztos hogy a saját hibája, lehet hogy a szülők hibája, hogy mindent megcsináltak helyette és persze hogy kényelmes, hogy nem kell tennie semmit. Szóval ha kikerülne a nagyvilágba, a burokból, amit a szülei nyújtanak, akkor derül ki hogy meg tud e állni a lábán vagy sem. Az elején biztos nehéz lesz, de neki is akarni kell.

2012. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
egyedüli fiú a családban nincs testvére. jóban vagyok a szüleivel kedves rendes emberek. csak néha a párom közömbössége, és érzéketlensége amit szintén nem tudok hova tenni ..és tudom h nem szándékos de ugy megtud bántani.
2012. febr. 21. 23:12
 3/16 Theorba ***** válasza:
Ha jól látom, ez már csak r o m l a n i fog.
2012. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Te szereted?

Ha igen, akkor el kell szakítanod a szüleitől, és be kell fejezned a nevelését.

Ha ezt végigcsinálja veled, akkor ő is szeret.

Utána már fog küzdeni, házért, autóért, nyaralásért, stb.

Ha nem tudtok mindjárt az elején külön költözni a szülőktől (minél messzebb), akkor menekülj!

2012. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyedüli fiú, érzéketlen = burokban nőtt fel, alacsony empatikus készség.

Még van egy utolsó esély a személyiségfejlődésre, kb. 31-2 éves koráig.

2012. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Pfff..én hagynám a pics*ba.Keress inkább hozzádillőt,aki még akaratlanul sem bántana meg!
2012. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit azért tisztázni kéne: attól, hogy valaki a szüleivel él, nem feltétlenül kényelmes vagy éretlen. A szülei nem tudtak neki lakást venni, ő sem tudott magának, mert nem keres úgy. Albérletbe meg nem akart menni, mert akkor lakbérre hajigálja ki azt a pénzt, amit esetleg félre tudna tenni.

Kérdező: szerintem ha szereted, akkor ne gondolkodj ilyesmiken. Nem pontosan értem, hogy együtt vagytok-e. Ha igen, akkor azért csak kezded megismerni. Próbálj beszélni erről a dologról vele!

2012. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs, most látom, hogy a párodként emlegeted, tehát már nekem is egyértelmű. :)
2012. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A terveit te ismered hogy vannak-e a jövőre nézve. Mert az nem elég hogy neked vannak. Akkor vége. Az egyke gyerekek nem tehetnek róla de tényleg kényelmesek amúgy. Sokukból hiányzik a küzdeni akarás és tudás. Te hány éves vagy? Te egy férfira vágysz már nem?
2012. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló szituáiós kapsolatom. A kényelmes emberek nem jók, mindent tőled várnak majd el.


Ő is a szüleivel élt, hasonló korban (ami szerintem nagyon gáz, mert 30-hoz közel illene hajlandóságot mutatni önálló életre). Összeköltöztünk, mondta, keressek neki munkát, kerestem. Leszerveztem neki 5 interjút, ebből 3-ra ment el, szerensére fel is vették dolgozni. 1 hónapig bejárt, utána egyszersak nem ment dolgozni. Itthon volt 2 hétig, könyörögtem neki napi szinten, menjen el legalább orvoshoz, táppénzes papírért. Nem ment el, persze hogy kirúgták. Haza sosem adott pénzt, de eztán még pluszba a tárcámat nyúlta (nem kért!), mert "ami az enyém azaz övé is". Persze, sose értelmes dolgokra, gyorsétteremre, cigire, sörre. Kértem, menjen megint dolgozni. Takarításról ne is álmodjak, egész nap internetezett. Ha megkértem, bólogatott, aztán "elfelejtette". Nem ment. Azt mondta, a szakmája mégsem tetszik, tanul valami mást. Mondom, jó, akkor dolgozz diákként. Nem, mert az gáz.


Az lett a vége, hogy 3 hónap múlva beraktam az autóba cuccostul, és visszavittem a szüleihez, és sűrűn elnézést kértem, amiért "elvettem tőlük a kicsi fiukat" ugyanis ők nagyon ellenezték a kapcsolatot.


Nem tudom, te milyen helyzetben vagy, engem felőrölt. Érzelmileg, anyagilag, fizikailag. Gondolj bele, mennél előre, és még a hátadon cipelhetsz egy másik embert, akinek az lenne a dolga, hogy levegyen a válladról néhány terhet.

2012. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!