Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák, ezt lehet jó...

Édesanyák, ezt lehet jó szemmel nézni, vagy kellemtlenséget jelent?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy fiúval, én 24 vagyok, ő 25 éves. Nekem nem volt még komolyabb kapcsolatom, így nem tudom, hogyan mennek ezek a dolgok. Neki sem volt előttem barátnője egyáltalán.


Hat hete találkozgatunk rendszeresen, heti több alkalommal. Ez egyelőre ismerkedés, előtte nem ismertük egymást, viszont mindketten úgy vagyunk vele, hogy ebből több is lesz valószínű, még ha nem is kapkodjuk el.


Voltam már náluk pár alkalommal, az anyukájával egyszer találkoztam futólag.


A fiúnak 2 hét múlva lesz a születésnapja, azt mondta, lesz náluk egy kis családi összejövetel, és szeretné, ha elmennék én is. Persze szívesen megyek, ha hívott, csak kicsit tartok is tőle, ez hogy veszi ki magát.


Őt már ismerem valamennyire (bár csak bő 2 hónapja), de a családot egyáltalán nem, ők sem engem. Nem veszi az rosszul ki magát, ha egy idegen ember is becsöppen egy ilyen családi eseményre? Vagy ebben nincsen semmi zavaró?


Az egyik barátnőm anyukája kijelentette a barátnőmnek, hogy senkit nem vihet haza hozzájuk, akit nem ismer legalább 3 hónapja...


Mások hogy vannak ezzel? Szívesen látnátok egy lányt családi eseményen, akkor is, ha nem ismeri régóta a fiatokat?


2012. febr. 22. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Párom 4 napja ismert,amikor vitt magával családi eseményre.Jól fogadtak,főleg a szülei,hogy végre ismerkedik (huszonéves volt,és én szintén első barátnő)



Ne izgulj,menj nyugodtan

2012. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj csak nyugodtan. Arra viszont készülj fel alaposan, hogy nagyon erősen figyelni fognak, különösen a fiú anyja.

Viselkedj természetesen, ne görcsölj, légy udvarias és te is figyeld meg alaposan őket. Sok későbbi kellemetlenségtől megszabadulhatsz, ha már korán látod, hogy mi a felállás.

2012. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyél bájos, kedves, ha az anyukája egy hárpia akkor akár egy éve is ismerhetnétek egymást az tök mindegy lenne, ha meg jó fej akkor minden rendben! Ne parázz!

sok sikert

2012. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod meghívott, akkor az ő dolga az, hogy ezt a szüleivel megbeszélje. Én a helyedben nem érezném magam kellemetlenül. Esetleg kérdezz rá, hogy a szülei mit szólnak hozzá és hogy mindenképp beszélje meg velük, csak úgy mész.
2012. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond, ha elhívott menj el,nem lesz ennél jobb alkalom, hogy megismerd a családot,jobb előbb túlleni rajta.

Az meg hogy mennyi idő után, mindenkinél más, a bátyámnak volt egy korszaka,havonta más barátnője volt, de mindenkinek természetes volt, hogy az épp aktuális ott van a születésnapokon. :)

2012. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Mindkettőnek kellemetlen lehet,ha egyből ilyen nagyobb családi eseménybe csöppennek bele.Talán szerencsésebb lenne, ha a szülinap előtt pár nappal már bemutatna a fiú a családjának és akkor csak rövidebb időt töltenél ott, aztán, ha már ismerősként mennél a szülinapra, akkor te sem lennél annyira feszélyezett, meg nyilván ők sem.De ha rendesek, biztos szívesen fogadnak majd.
2012. febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kb. 1 hónapja voltunk együtt, mikor jött a ballagési vacsorám. Gondolkodtam, meghívjam-e, vagy sem, de vgül meghívtam. Nagyon jól fogadta őt mindenki, nem volt gond.

Azóta meg már eltelt 3 év. :)

2012. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden családi eseményre a gyerekeim hozták az aktuális barátaikat. Soha nem kérdeztem, hogy hány napja ismerik egymást.

Semmi gondd ezzel, menj nyugodtan

2012. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk elég kellemetlen lenne, ha csak egy találkozás után valakit a családi eseményen kellene látni, de ez a mi családunk. :)

Előtte még egyszer találkozz a családdal, és a párodnak is mond meg, hogy szóljon, hogy te is mész.

2012. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a sógorom minden családi ünnepre másik csajjal jön

:-)

2012. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!