Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás nekünk jár?

Önkormányzati lakás nekünk jár?

Figyelt kérdés
18 éve X településen laktam (falu). Párom 7 éve Y településen(falu). Ideköltöztem hozzá 3 hónapja. Én tanuló vagyok, neki több mint fél éve volt munkahelye 1,5 évig, előtte tanult, most megint dolgozik, első fizetése áprilisban. Most várjuk áprilisra a babánkat. Van esély arra, hogy X vagy Y (inkább X) településen önkormányzati lakást kapjunk?
2012. febr. 22. 19:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyi, nem tudom számít-e, hogy össze vagyunk házasodva.
2012. febr. 22. 19:28
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzati bérlakásokat általában pályáztatják (elvben!), és különböző szempontok alapján mérlegelnek. Szóval semmiképpen nem JÁR, de ha megürül egy önkormányzati bérlakás, akkor pályázhattok rá. Viszont nagyon ritkán ürülnek meg ilyenek...
2012. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta,ez nem jár, erre pályázni lehet. Egy barátnőmék épp most mentek végig egy ilyen procedúrán Pesten. Kiírta az önkormányzat a pályázatot. Beadták, kitöltöttek minden nyomtatványt,mellékeltek mindent hozzá-számlákat, munkáltatóit, ajánlásokat. Kiment hozzájuk egy bizottság felmérni a jelenlegi körülményeket. Majd vártak kb két hónapot, és nem kapták meg a lakást.
2012. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

(jár? érdekes megfogalmazás)

1 gyerekkel nem valószínű. Nézzétek meg mikor írnak ki pályázatot és pályázzatok

2012. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben laktok,vagy mit jelent az hogy hozzá költöztél?

Tudom örül az ember ha van munkája, de biztos jó munkahely az ahol csak kéthavonta fizetnek?

2012. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
albérletben lakunk igen, és ha jól tudom az önkormányzati lakásoknak jóval kevesebb a bérleti díjuk és fizetni kell ugyan úgy a rezsit. de legalább az is megtakarítás lenne.
2012. febr. 22. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Igen, jól tudod, hogy ott kevesebb a bérleti díj, de ez senkinek nem jár, csak azt mert 18évesen munka nélkül szül egy gyereket!
2012. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én már nem 18 éves vagyok, de még nappali tagozatos tanuló, felsőoktatási intézményben.
2012. febr. 22. 19:47
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

sz. mindkét településen (vannak ott önk.-i lakások??) adjátok be a pályázatot, mielőbb, (pénteken, de.). Azután, majd ha lesz pályázat már várólistán vagytok. De már nem olyan nagyon sokkal kevesebb a bérleti díj, mint az albérlet, régebben nagyobb volt a különbség:((

(ahol most laktok, az milyen?)

2012. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezzel az albérlettel az a gond, hogy családi ház, 2 lakásból áll, akiké a ház, rájuk kelünk és fekszünk(hangosak eléggé). Viszont arra is gondoltam, hogy falun ha valaki önkormányzati lakásba költözik, ugye mindenki ismer mindenkit kb, azokat már akár ezért is megszólják, nem? Rengeteg a rosszindulatú ember, aki még ezt is a szájára venné, hogy úr isten, önkormányzati lakásban élnek, tifelétek ez nem így van?
2012. febr. 22. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!