Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
Elképesztően nagy nyomás nehezedik rám. Túl sokat vállaltam és nem tudok egyszerre ennyire koncentrálni. Ma már annyira kiakadtam, hogy az egyik csoporttársam fejét ordítottam le. Itthon meg hisztériás rohamot kaptam, semmi nem akart összejönni. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem bírom tovább és elegem van. Most szakmán tanulok (mellette dolgozom és egy csomó külön órám van) illetve az orvosira próbálok bejutni. Mindenki azt mondogatja, hogy tuti sikerülni fog, de egyáltalán nem! Sehol nem tartok, semmire nincs időm, most is 8-kor értem haza reggeltől benn voltam és totál hulla vagyok, de nem bioszozhatok vagy kémiázhatok, mert holnapra latint kell tanulnom a szakmámhoz. Tele van mindenem! Azért ordítottam már csoporttársammal, mert a suliba viszem a tanulni valóm, ha van olyan óra, akkor előveszem azt, amit lehet. De nem tudtam tanulni, konkrétan 2 mondatot nem tudtam elolvasni, mert valaki tuti pofázott hozzám.
2012. febr. 23. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szívj el egy füves cigit :) az megnyugtat és kitisztul a gondolat
2012. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Feltétlen muszáj neked dolgozni mindemellett? A szüleid nem akarnának támogatni téged? Akkor is, ha elmúltál 18, most építed a jövődet, igazán támogathatnának legalább annyival, hogy ne legyen szükséged arra, hogy a megélhetésedre költs, hanem otthon lakhass, és ingyen ehess.
2012. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Otthon lakom, gyakorlatilag ingyen eszem. Kell a munka, mert a külön óráimat én fizetem, emellett elég sok mindenre gyűjtök. Ha felvesznek orvosira, hát a könyvek, jegyzetek nem olcsók, illetve egy notebookot is be szeretnék szerezni addig. Kiadásaim azok sajnos vannak. Csak ezt még tetézi ugye az itthoni feszültség, anyukám 5 napja nem beszél velem, nővérem is mindig nekem mondja a nagy bánatait, én meg úgy érzem mintha nem is számítanék. Mindenki totál természetesnek veszi, hogy szeptembertől az orvosira járok, csak én látom, hogy ez egyenlőre csak álom. Csinálgattam az érettségi feladatsorokat és még a 20 %-ot sem értem el, nem hogy 90-et...de így nem is tudok készülni, ha ott a suli, ahova nem csak bejárni kell, de tanulni is, meg munka meg egyebek. Most gondoltam, hogy akkor ezentúl nem járok be suliba, úgyis mind1, mert ha bekerülök orvosira , nem fejezném be a szakmát. De még sem akarom azt, hogy nem sikerül a felvételi és akkor ott állok minden nélkül. Tehát most arra hajtok, hogy mindenből legyen egy-két jegyem. De ez ugye nem csak rajtam múlik.
2012. febr. 23. 22:41
 4/4 anonim válasza:

Szerintem próbáld összegezni magadban, mik a legfontosabb teendőid egy napon, és mi az, ami várhat. Illetve melyek azok a tantárgyak, amikből jó jegy kell, és melyik, amiből elég egy rosszabb, mert nem számít a felvételinél pl.

A családoddal pedig ülj le nyugodtan megbeszélni, hogy most ez a korszak van, biztosan örülni fognak, hogy bevonod őket, és meg is fogják érteni, hiszen biztos vagyok benne, hogy fontos nekik a boldogulásod.

Ha rendezed ezeket a dolgokat, már sokkal nyugodtabb leszel.

És a legfontosabb: egy kis pihenéssel, elegendő alvással sokkal jobban fog menni a tanulás! :)

Sok sikert!

2012. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!