Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék apámmal?

Mit kezdhetnék apámmal?

Figyelt kérdés

A helyzet siralmas nálunk. Sajnos nem hogy csak tanúja, de részese is vagyok neki....":):):)"

Kedves anyukám, arra hivatkozva, hogy ő soha életében nem volt boldog apámmal, mert hogy ő nem becsülte meg, mellette nőket tartott és önző életvitelt folytatott, szóval bepasizott... Mindezt apám háta mögött. A dolgot nem úgy kell elképzelni, hogy egyik napról a másikra, hanem hosszú hosszú idő alatt. most már több, mint 20 éve házasok. Történtek közben családi tragédiák, anyu lebénult, mikor apu rájött, hogy elveszítheti, mert anyu majdnem meghalt, akkor teljesen megváltozott.... Ilyet én még nem is láttam. Apu mint ha más ember lenne! Önzetlen lett, nagyon nagyon figyelmes mindenkivel és rohadt mód kedves, ami már természetellenes. Anyu eközben meggyógyult és apu háta mögött 2 éve viszonyt folytat. Apu az évek alatt teljesen megkeseredett, barátai abszolút nincsenek, éjjel nappal itthon van és mások idegeire megy... Szó szerint. Olyan dolgai vannak, amit nagyon nehezen tolerál anyu is, és én is. Anyu után jár leskelődni a munkahelyére, egyfolytában velem törődik és erőlteti a beszélgetést, csak hogy lássam, hogy ő mennyire megváltozott... Nem bunkózok vele, beszélek vele, de már nagyon túlzás, hogy ha csak elmegy az ajtóm előtt, neki már párbeszédet kell kreálnia és már nem is tud mit mondani ugye mert minden témáját kibeszélte és ezért ráadásul hülyeségekkel, apró cseprő dolgokkal jön. Ha a wc-n ülök, neki akkor is muszáj valamit bekiabálnia, ha kimegyek a konyhába utánam kell jönnie. Ha filmet nézek akkor is bele kell szólnia. Megfelelési kényszerben szenved és próbáltam vele elbeszélgetni, hogy ne alázza már be magát anyu előtt is, mert mondom, nyáladzik már neki, csak anyu ne hagyja el! Egyfolytában takarít. De ugye teljesen begyöpösödött, ahogy írtam is, barátai sincsenek, nem jár el és szerintem nem tud mit kezdeni az idejével, de mi mit kezdhetnénk vele? Nincs benne hajlam, hogy kimozduljon. Neki ez így jó. És ráadásul 2-3 hete munkanélküli is lett. És neki az is jó....


2012. febr. 24. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ami nálatok még nem volt: leülünk és mindent megbeszélünk, normálisan, kulturáltan. Sok családból a beszélgetés hiányzik, a kommunikáció (nem ilyenre gondoltam, mint amit édesapád csinál....). Hidd el, rengeteg problémát megoldana. Ha elmondhatná apud mi nyomja a szívét, segítenétek egymást, összetartanátok. Nem véletlenül csinál ilyeneket, talán lelkiismeret furdalása van az elmúlt évek miatt, vagy egyszerűen bizonyítani szeretne. Tessék megbeszélni a dolgokat.
2012. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen... Ahogy mondod első válaszadó... Nagyon nagyon bűntudata van, túlságosan is! Szerintem sajnos, sosem a jó megoldóképességéről volt híres, nem is a jó életfelfogásáról, de ő is ember, az ember pedig hibázik, ha tetszik másnak, ha nem. Ő hangoztatja is és nagyon sokszor is, hogy mennyire elrontott mindent. De véleményem szerint minden 2 emberen múlik ami anyával kapcsolatát érinti. Ezt mondtam anyunak is, aki feszt szidja apát. Most is épp takarít és már be is kukkantott hozzám......-.-' Anyu állítólag már évek óta, amióta együtt vannak, szóval hosszú évek óta próbál beszélni vele, csak apu nem fogta föl. És már késő kettőjük között, ezt biztosra tudom. Én is beszéltem már nem egyszer apuval. Szerencsétlenül "oldják meg" a dolgot.
2012. febr. 24. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Addig örülj amig van apukád.
2012. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jön ide az, hogy nem örülök neki.
2012. febr. 24. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Anyukádnak kéne őszintének lenni, és elmondani, hogy mi a helyzet. Az, hogy a háta mögött szidunk valakit és megcsaljuk, nem túl emberi dolog.

Egy alapos beszélgetés ráférne Anyukádra is. Én megértem, hogy haragszik, de a férje azért csak kiállt mellette, amikor nagy volt a baj. Megérdemli az őszinteséget.


Mindemellett vannak olyan helyzetek, amin már tényleg nem lehet segíteni. Egy próbát azonban megérne, ha Apukád megbeszélné vele, hogy szeretne javítani a kapcsolatukon, épp ezért pl. elmehetnének ketten valahová.


Ha Anyukád ezt semmiképp sem szeretné, akkor talán ez a házasságuk vége, de talán jobb lenne, mint hazugságban élni és mindketten boldogak lehetnének még más valaki oldalán. Ez a helyzet biztos, hogy senkinek, valószínűleg Neked sem jó.

2012. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt is így gondolom, nagyon igazad van. Állítólag anyu beszélt is apuval, kimozdulni sem akar vele, de apu azt is bevállalja, hogy így maradjanak együtt, ebben a kilátástalan helyzetben, csak ne hagyja el......:( Szerintem még mindig, mindezek ellenére is reménykedik és buzgólkodik, hátha visszafordítható kettőjük között a dolog.
2012. febr. 24. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod kedves kérdező, a világon hányan leírták már hogy " ha az idő kerekét vissza tudnám fordítani. Csak egyetlen pillanatra"

Ebbe esett bele apukád ( is) Szerintem ezzel együtt kell élnetek.

2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy együtt élni? Így nem lehet élni. Amúgy én nem is fogok sokáig, de ez egy másik kérdés... Attól függetlenül szeretnék rajtuk segíteni, még sem a szomszéd Béla bácsiékról van szó... De ez nem civilizált emberhez méltó élet.
2012. febr. 24. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!