Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbiakról?...

Mit gondoltok az alábbiakról? Mit tennétek a helyemben? És hogy kezdhetnék neki a teljes önállósodásnak?

Figyelt kérdés

A kérdésem az alábbi eset folytatásából ered:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az én húgom az, aki 13 évesen detoxban járt, 16 évesen pedig elkapták drog fogyasztásáért (mint kiderült később) és árulásáért is. Sajnos semmiféle komoly büntetést nem fog kapni, a fogyasztásért max egy elvonót, a tárgyalások legkorábban fél év múlva kezdődnek. Mint írtam korábban, a húgom 1 éves szobafogságot kapott itthon, azonban ez a gyakorlatban egy hétig sem tartott. A zsebében cigit találtak pár napja, mikor kocsmázni indult (6 nappal a rendőrségi ügy után), és igérgette anyámnak, hogy leszokik. Ez nálam nagyon kiverte a biztosítékot, hisz a drága Marlborot szívja állandóan, a ruháimat eladta a csöves barátainak, anyám aranyékszereit is el akarta adni és lop is, nagyon durván.

Mindezek ellenére a szüleim olyan természetesen beszélnek a húgom ügyeiről (pl a földrajz bukásáról), mintha ő lenne a gyerekek mintaképe, természetesen semmit nem kapott az említett dolgokért.

Nekem elegem lett az igazságtalanságból. Jövőre külföldre akarok menni (csak 80km-re innen) egyetemre, nagyon nagy lehetőség lenne, mindenki biztat. Kivéve a saját családomat, mert szerintük én egy sz*r ember vagyok, aki nélkülük semmire sem fogja vinni (persze támogatás 0). Na most a helyzet az, hogy bár jók az anyagi körülmények, a szüleim nem hajlandóak fizetni a tanulmányaimat, mondván, ők nem azért dolgoznak, hogy én "elhawaiiozzam" (szerintük az iskolába járás az, nekik ez csak láblógatás). Havi 25 ezer Ft-ból (+ ha tudok dolgozni, annak a bére) fizetem a bérleteim, a ruháim, az ebédem iskola közben, mindent a rezsin és az itthoni kaján kívül. Az egyetemen is jól tanulok, bár a lelki problémák miatt eléggé lerontottam idén. Mégis én vagyok a szüleim számára a legnagyobb senki, sz*rházi a Földön. A húgom szerintük talpraesett, okos, szép, és ő a kedvencük, sőt már a hangomat sem emelhetem fel rá, mert keményen megvédik (még akkor is, mikor ő kezd el ütni engem!).

Mikor elegem lett, és megmondtam a szüleimnek finoman, hogy ez így nem oké, és miért hagyják, hogy a húgom bűntudat nélkül így megússza (mert nincs bűntudata, a napnál is világosabb... azon töri a fejét azóta is, hogy játssza ki a bíróságot majd, mit hazudjon). Erre tegnapelőtt úgy kiakadtak rám, hogy én vagyok a legmocskosabb dög, a leggonoszabb ember a Földön, hogy mit magyarázok a húgomra, és takarodjak el innen, ha nem tetszik a rendszer, így tényleg fogtam magam és elmentem. Azonban nincs hova mennem, senkim nincs, aki támogatni tudna, és vizsgák kellős közepén vagyok. Holnap is és pénteken is vizsga, de itt sírok és nem tudom, mihez kezdjek, már úgy legyengültem az állandó sírástól és idegeskedéstől , attól, hogy a maradék önbizalmamat is teljesen elvették. Herpeszszerű foltokkal van tele az egész testem már 1 hónapja, és nem gyógyul (pedig 2 hete el kellett volna tűnniük), alig élek. Miután hazajöttem tegnap, nem szóltam senkihez, bezárkóztam a szobámba. Már kezdtem jobban lenni és összeszedni magam, erre ma reggel berontott anyám és elkezdett gúnyolódni, hogy miért nem maradtam a barátoméknál, hogy jobb lenne, ha végre eltakarodnék innen (akkor megenné őket a kosz, mert egyedül én takarítok, persze mégis én vagyok a mocskos, lusta dög). Még erre sem szóltam anyámnak semmit. Aztán megint elkezdte a cicámat bántani, amire kiakadtam és a fejéhez vágtam, hogy elegem van, hogy kivételeznek a húgommal, hogy míg ő drogokra és cigire költi a pénzt, addig én a külföldi tanulmányaimat nem tudom majd fizetni, hogy utálnak engem. Erre anyám nekemjött, elkezdtünk lökdösődni, meg akart verni. Azt mondta, én vagyok a leggonoszabb ember a világon (nem értem, miért). Aztán épp jött az asztalos, ekkor hagyta abba, de még előttük sem bírtam visszafojtani a sírást.

Bezártam az ajtót, talán így nyugtom lesz. Ezentúl, míg itt kell lennem, ezt fogom tenni, bezárkózom mégjobban. Ez azért már sok, hogy nem szólok senkihez egy rossz szót sem, tűröm, ahogy kivételeznek, és mégis nekiállnak terrorizálni. Mondhatom, a szívem már alig bírja, érzem. És az idegeim is...

Mit gondoltok? Sajnos költözni egy pár hónapig még biztosan nem tudok. A diákmunka 0, a 450Ft-os órabér semmire sem elég, a külföldi munka nem jött össze, talán majd tavasszal.

Bocsánat, hosszú lett.


2012. jan. 9. 11:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Gyúrjál rá keményen a külföldi munkára és ha sikerül soha többé ne is keresd a szüleidet! Mutasd meg hogy amikor azt mondták nélkülük semmit nem fogsz elérni akkorát tévedtek mint a ház!

Ugyanakkor legyél hálás nekik mert megmutatják milyenné nem szabad válnod. Ezzel is nevelnek.

2012. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

A 450es órabér nagyon jó!

Keress csak szobát albérletnek, spórolj, tanulj, és indulj ki külföldre!

Akár au-pairként is kimehetsz!

2012. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem mész vissza a barátodékhoz?
2012. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Sosem fogom megmutatni nekik, hogy nélkülük is sokra tudom vinni. A német felsőfokú nyelvvizsgámra (osztrák egyetemre mennék), apám annyit sem mondott, hogy lóf*sz a... Mikor egy veszekedés alkalmával megmondtam neki, hogy rosszul esett ez, leüvöltötte a fejem, hogy mit képzelek magamról, HISZ Ő KIFIZETTE! Már 16 évesen megvolt a középfokúm németből, 17 évesen letettem a jogsit és egy előrehozott érettségit, 18 évesen a rendes éretségit, csupa 4-es 5-össel. Mikor egyszer megint elmondták, mekkora senki vagyok, ezeket mind felsoroltam (a szüleimnek érettségije sincs), erre azt mondták, hogy mindent nekik köszönhetek! Szerintük, ha ők nem ""támogatnak"", akkor sehova nem jutottam volna! Szerintük 100%-osan csak ők a sikereim forrásai. Persze, akkor miért volt olyan osztálytársam, aki tele volt milliókkal, mégis bukdácsolt a gimiben?! Erre már nincs válasz... az én szorgalmam nekik semmi. A húgom meg még talpraesett és erős is azért, mert bukdácsol és drogozik.
2012. jan. 9. 11:43
 5/25 A kérdező kommentje:
A barátomék 5-en vannak 2 szobában... egyébként a szülei neki sem sokkal jobbak, mint az enyémek. 2 nap után kivágnának onnan.
2012. jan. 9. 11:44
 6/25 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem húzd meg magad. Csak a magad hibáival foglalkozz, és ne vádolj másokat. Ha igaz is amit a hugodról tudsz, akkor sem feltétlen kell elmondani mindenkinek. Ugyanis ezek téged nem visznek előbbre. A szeretet az egyetlen, ami építő.


Tanulj, próbálj spórolni, esetleg a külföldi suli helyett egy alternatívát keresni, amit a szüleid is támogatnak, de kellően messze van, hogy kollégiumban lakhass.


Az elköltözést csak akkor ajánlanám, ha a barátoddal összeházasodtok.


Legfőképp pedig Istenhez imádkoznék. Ézsiás prófétánál olvasható egy vers: 49:15 "Hát elfeledkezhetik-é az anya gyermekérõl, hogy ne könyörüljön méhe fián? És ha elfeledkeznének is ezek: én te rólad el nem feledkezem".


Ő az egyetlen biztos pont és támasz ezen a világon.

2012. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Én már rég felhívtam volna a gyámügyeseket,és panaszt tettem volna.Kevesen tudják,de a gyermek is perelheti a szüleit a "lehetetlen bánásmód miatt"

A gyámügyeseknek mivel még fiatalkorú a húgod,kötelesek utána járni az egésznek(bár meglep,hogy 13 évesen amikor a detoxba került,hivatalból miért nem rendelték ki a gyámügyet,Meg hát a drognál is..Erősködnék,hogy ön és közveszélyes a húgod.

Azt hiába írnám,hogy a szüleid tegyék be önként az intézetbe,mert ahogy olvasom inkább még adják a lovat alá,és támogatják..

2012. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

[link]


Talán egy jó hír.

Én is ide készülök ősztől.

Nem lehetetlen.

Semennyi félretett pénzed sincs?

Én nemrég kiköltöztem, és egy havi lakbér meg kajapénz kellett. Ha jól beszélsz németül gyorsan találsz állást, amivel 1000 euró felett keresel havonta, még egy diákmunkával is, ha olyan fogsz ki.

Szóval kezdőtőke kell, anélkül sajnos nem megy a külföldre költözés.

Pedig muszáj őket otthagynod, mielőtt visszafordíthatatlan kárt tesznek benned.

Bécsbe készülsz?

2012. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

kedves 11.51-es

" A szeretet az egyetlen, ami építő. "


Nem gondolod,hogy a hittel a kérdező nem sokra megy? Meg a szeretettel sem? Nem az a gond,hogy a kérdező nem tud szeretni,hanem az a gond,hogy őt nem szeretik..Erőltetni meg senkit nem lehet.A hittel,és az istennel a kérdező ne lesz jobb idegállapotban,és hát valljuk be javulni sem fog a helyzet..

2012. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy olyan kérdésem van, hogy miért csinálod meg ezeket a dolgokat (mint pl. takarítás), ha senki sem értékeli? Én biztos abba hagynám egy idő után.


Másrészt...nem igazán értem a szülők reakcióját. Mindig kivételeztek húgoddal vagy csak azóta mióta gond van vele? Az is lehet, hogy ezzel próbálnak hatni rá...


Emellett azt gondolom, hogy ha lenne rá mód, ezt nyugodt hangnemben kellene megbeszélni a szüleiddel, tiszta vizet önteni a pohárba. Mi húzódik meg -e mögött, van -e ezzel valami céljuk, esetleg Ők máshogy érzik -e a helyzetet?

Nem tudom hogyan próbálkoztál eddig ezzel, nekem úgy tűnt a leírásból egy fokozott érzelmi állapotban tetted ezt meg.


Amint lehet, én is elköltöznék. 25 ezer Ft-ból már egy koliba el lehet menni (van ahol 11 000 Ft-ért van hely, évközbe könnyebb is találni). A fennmaradó összeg nem olyan sok, de minden luxus nélkül ki lehet bírni a maradék pár hónapot, amíg ki tudsz menni külföldre. És még mindig jobb egy ilyen nyugodt környezet.

2012. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!