Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családjában szokás a...

A párom családjában szokás a teljes név átadása, ám én evvel nem értek egyet. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a neve Kovács Béla, bár nem ez, de nem is egy nagyon szép férfi név. A párom dédnagyapjától kezdve a fiú örökli ezt a nevet és ezek szerint ha nekünk is fiúnk lesz, kénytelenek vagyunk ezt a nevet adni neki is. Engem alapból dühít, hogy a fiamnak ugyanaz lesz a neve mint a férjemnek, szerintem tök idétlen, de hát egyedül mégsem lázadhatok.

A párom is ragaszkodik hozzá, bele kéne törődnöm. Nálatok nincs ilyen helyzet?



2012. febr. 25. 11:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiam lett volna a 5. Kovács Béla a családban.. de Béla férjem sem ragaszkodott hozzá... rám bízta a névadást én pedig a sok tetsző név közül azt választottam ami neki is tetszik.... Anyós azért még a második fiúnknál bepróbálkozott a Béla névvel, de nem jött össze neki.
2012. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

majd ha fiad születik, megmondod, hogy max második keresztnévnek. ha a gyerek felnő és azt kívánja használni, ám legyen, de mi van, ha nem akarja, hogy ugyanúgy hívják mint az összes felmenőjét?


én nem akarnám és örülök, hogy teljesen más nevem van.


sőt, ha kekeckedni akarsz, a gyermeketek a kettőtök családnevét is kaphatja, kötőjellel. hoppá.


ketten kell, hogy dűlőre jussatok, az lenne igazságos, de téged fognak megkérdezni a szülőszobán, hogy mi a baba neve, nem őt.

viszont szerintem ne hagyd magad és ne érdekeljen a család nyomása.


:)


30N

2012. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra nyugodtan. Ez a TE gyereked is, kettőtöknek kell eldönteni, ha nem tetszik a név ne menj bele. Főleg, ha olyan gáz a név a gyerekkel is kiszúrnátok. Én személy szerint nagyon nem bírom az ilyen hagyományokat. Nagyon örülök, hogy az én anyám is a sarkára állt és nem kell olyan gáz nevet viselnem mint neki. :/
2012. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen, de én szerettem volna, ha a fiam az én keresztnevemet kapja meg, de végül lány lett.

22F

2012. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A pároméknál az István név az öröklődő. Tehát őt is így hívják.

3 éve élünk együtt, de még mindig nem bírom azt mondani rá, hogy István :D

Egyszerűen nekem úgy hangzik ez a név, mintha teszem azt a főnökömről, vagy az utcabeli bácsiról beszélnék.


Anyósomék ragaszkodnának hozzá, hogy így nevezzem el a fiunkat is majd. Egy darabig a párom is osztotta ezt a véleményt, de szerencsére a végén meggondolta magát :)


Most már csak anyósékkal kell megküzdenem, mert előszeretettel beleszólnak az ilyesmibe.


Szerintem próbálj meg mégiscsak egyedül lázadni, keress olyan nevet, ami a párodnak is tetszik, és legyen "Béla" a gyerek 2. neve.

Ha ügyes vagy, meggyőzöd :)

2012. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem adhatsz két keresztnevet pl. Kovács József Béla? Akkor a hagyomány se veszne el teljesen, és lenne még egy keresztnév
2012. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a József a generációs név, én kijelentettem hogy rendben de csak Balázs József jöhet szóba, mert én a fiamat nem fogom Józsikának hívni. De ők csak a Józsefet erőltették, mondtam hogy rendbe de akkor József Luka lesz, és csodák csodája egyből mindenkinek tetszett a Balázs József.
2012. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van,páomnak,az apjának, a nagyapjának,meg talán annak az apjának is ugyanaz a neve, a keresztnév elég gyakori is,nem is a legszebb (nem is szólitom igy,hanem full más becenéven)


Pár év múlva tervezünk babátvállalni,remélem picilány lesz,mert ha fiú,nagy harc lesz lebeszélni páromat hogy ugyanaz legyen a neve a gyereknek mint neki (pedig ha belegondolna,szenved ő is hogy ugyanugy hivják mint az apját,és mindenféle kicsinyitő jelzőket aggatnak a neve mellé)


de én nem fogom engedni,család többi tagja haagudjon,nem érdekel,csak páromat kell meggyőzni,

2012. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Pároméknál és nálunk sem szokás ez szerencsére. Én sem vagyok ennek híve. De nekem annyira tetszik párom neve (Dániel), hogy én ajánlottam fel neki, ha lenne babánk és fiú lenne, mi lenne ha odaadnánk az ő nevét de csak másodiknak. Igazából nekem már párom előtt is nagyon tetszett a Dániel név, simán adtam volna a fiamnak. :)Azt mondta rendben:)

2012. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!