Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkezhetek-e a fiam...

Végrendelkezhetek-e a fiam lakásáról amiben haszonélvező vagyok és én fizetem a törlesztőrészletét (20 év alatt 500ezer forintot fizettem be)?

Figyelt kérdés
Azt a lakást, amiben élek 20 évvel ezelőtt megvásárolta az egyik gyermekem (önkormányzati lakás volt), jelenleg haszonélvezeti jogom van és én fizetem a rezsit és a lakástörlesztést (havi 2100ft). Végrendelkezhetek-e a lakás szétosztásáról ez alapján, mivel még van 2 gyermekem és ha igen halálom után mivel támadhatja meg a lakástuljadonos fiam ezt?

2012. febr. 26. 20:11
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

33-as válaszoló: Itt igencsak el vagy tévedve "Ha ki akarsz költözni a lakásból, azzal megszünik a haszonélvezeted és továbbra semmit sem kell fizetned. Ebben az esetben a tulajdonosnak /fiadnak/ ki kell téged fizetnie. Annak az összegnek annyiadik része járna neked, mint az örököseinek"


Ha a haszonélvezö MAGÁTÒL kiköltözik, az a saját döntése, ezzel a haszonélvet ténye nem változik. Az egyetlen eset, amikor lényeges a kiköltözés, ha a tulajdonos ezt kikényszeriti, de akkor is csak a haszonélvezö felé kell kifizetnie a haszonélvezet értékét, es CSAK a haszonélvezö beleegyezésével.

2012. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:

ez hol olvastad ??


ez nincs a jogszabályban!!!!!!!!!!!!!!

HASZONÉLVEZET NEM SZŰNIK MEG AZZAL HA NEM HASZNÁLJA!!!!!SŐT KI IS ADHATJA!!

eZ JOGBAN VAN

2012. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"de kiváltható az tuti ki is lehet vásárolni meg lehet venni!!!"


Nem kiváltható -nem recept!


Haszonélvezeti jog megváltható készpénzzel, de akkor új haszonélvező nem lesz. Ergo csak a tulajdonosnak éri meg.

2012. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Egyértelmű "nem" a válasz.
2012. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Azért lenne egy viszontkérdésem: ha 3 gyermeke van, miért csak az egyik nevére vásárolta meg az önkormányzati lakást? Ez már az örökség tárgya nem lehet.

A rezsi fizetése természetes és jogos. Azzal, hogy fizeti a lakás törlesztőrészleteit (20 éve ilyen magas áron kevés lakást értékesítettek), azzal megajándékozta a fiát. Miért 20 év múlva jut valakinek az eszébe, hogy mégsem így gondolta? Miért nem a saját nevére vagy mindhárom gyerek nevére vette meg?

Végrendelkezni csak tulajdonról lehet, a haszonélvezet nem átruházható.

2012. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!