Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkezhetek-e a fiam...

Végrendelkezhetek-e a fiam lakásáról amiben haszonélvező vagyok és én fizetem a törlesztőrészletét (20 év alatt 500ezer forintot fizettem be)?

Figyelt kérdés
Azt a lakást, amiben élek 20 évvel ezelőtt megvásárolta az egyik gyermekem (önkormányzati lakás volt), jelenleg haszonélvezeti jogom van és én fizetem a rezsit és a lakástörlesztést (havi 2100ft). Végrendelkezhetek-e a lakás szétosztásáról ez alapján, mivel még van 2 gyermekem és ha igen halálom után mivel támadhatja meg a lakástuljadonos fiam ezt?

2012. febr. 26. 20:11
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
92%

Még azzal egészíteném ki, hogy mivel haszonélvező vagy, és laksz is a lakásban, vannak olyan kiadások, amiket eleve neked kell viselned (rezsi pl., ha egyedül laksz ott, 100%-ban, ha pedig többen laktok, akkor arányosan)

Az ezt meghaladó összegre vonatkozik, amit az előbb leírtam.

2012. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
18%
Jól nevelhetted a fiadat, hogy attól félsz kizárja a testvéreit az örökségből... vagy éppen nagyon nagy bizalmad lehet a gyerekedben.
2012. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
14%

haszonélvező a tulajdonos felett van és megszabhatja hogy lakhat e benne a tulaj vagy nem


tehát az nagyon nagy jog amúgy

2012. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Húha, sokan írtak azóta. :) Szóval 7. és 11. voltam, a két válaszom együtt olvasandó. :)
2012. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
71%

"te részedről igen ha birtokodban van


de igen rendelkezhetsz "


Csak a tulajdonjog örökölhető, a haszonélvezet holtig tartó jog.

2012. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
és igen neki kell állni" mindent "mert a tulaj ellenőrizheti ha valami elhasználódott és kérheti hogy azt javitsd meg
2012. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
2%

tudom okos


de lehet a haszonélvezet eladható

2012. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%

"tudom okos


de lehet a haszonélvezet eladható"


Nem adható el, nem örökölhető, stb.

2012. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 lizzi77 ***** válasza:
93%
Te, 12.es, ha megveszel valamit valakitől, akkor az a tied.Örökölni max. a te gyerekeid, vagy unokáid, ha az nincs, akkor szülő, testvér örökli.Az ingatlan , amiben a kérdező lakik, MÁR NEM ÖRÖKSÉG TÁRGYA A RÉSZÉRŐL.
2012. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
97%
Nem számít mennyit fizettél eddig a lakás után. A haszonélvezet azt jelenti, hogy a haszonélvező élvezi az ingatlan hasznát és viseli annak TERHEIT. Itt erről van szó. Haszonélvező nem rendelkezhet a más /jelen esetbn a fiad/ tulajdonában lévő ingatlanmnal. A fiadon - mint tulajdonoson - múlik, bármikor is ad-e a másik két testvérének. De miért is adna? Ő vásárolta. Örülj, hogy van egy biztos lakhatásod a haszonélvezet jogán.
2012. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!