Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendelkezhetek-e a fiam...

Végrendelkezhetek-e a fiam lakásáról amiben haszonélvező vagyok és én fizetem a törlesztőrészletét (20 év alatt 500ezer forintot fizettem be)?

Figyelt kérdés
Azt a lakást, amiben élek 20 évvel ezelőtt megvásárolta az egyik gyermekem (önkormányzati lakás volt), jelenleg haszonélvezeti jogom van és én fizetem a rezsit és a lakástörlesztést (havi 2100ft). Végrendelkezhetek-e a lakás szétosztásáról ez alapján, mivel még van 2 gyermekem és ha igen halálom után mivel támadhatja meg a lakástuljadonos fiam ezt?

2012. febr. 26. 20:11
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
64%
de kiváltható az tuti ki is lehet vásárolni meg lehet venni!!!
2012. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
37%
ja és akkor milyen törlesztőrészletet fizet 20 éve!!!
2012. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
37%
ha van törlesztőrészlet valószínű nem teljes tulajdon a papíron
2012. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 lizzi77 ***** válasza:
89%
Valszeg megegyeztek annó a gyerekkel, hogy jól van, benne lakhatsz pap, de akkor fizesd a törlesztőt.Ezt nem tudhatjuk, nem írta a kérdező.De most őszintén, mi az a 2100 ft havonta?Kevesebb, mint egy telefonszámla, igazán nem sok a lakhatásért.
2012. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
11%

de gondolom fillérekért vette meg anno és ugy hogy szülőké volt az önkormányzati dolog


de ha teljesetfia megvette valóban halála után nincs miről rendelkezni


ezért írtam hogyha birtokában van(tulajdoni lapon tulajdonos valamilyen arányban)

2012. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
77%
igen kevesebb 20 éve viszont nem volt az
2012. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
90%

"birtokában van(tulajdoni lapon tulajdonos valamilyen arányban"

- a "birtokában van" és a "tulajdonos valamilyen hányadban" két TELJESEN KÜLÖNBÖZŐ dolog.

Birtokában akkor van, ha ő lakik benne.

Tulajdonos pedig akkor, ha az ingatlan-nyilvántartás őt tünteti fel tulajdonosként. (Vagy, ha elbirtokolta, és az még nem került bejegyzésre, de ezzel most ne foglalkozzunk.)

2012. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
11%

de ne haragudj bérleti díjat nem kérhet a fia mivel fordítva kérhetne a nő ha ott lakik mivel haszonélvező!!


ha meg fizeti a fia helyet és ugy fizeti mintha a fia fizetné az gáz

de persze ezt még lehet bizonyitani a biroságon hogy a fiu tojt fizetni a lakásérte

2012. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
20%

olyanról vitatkozunk amit nem is tudunk


ha tulaj a fia tárgytalan a vita akkor tiszta sor a dolog



de ha fia helyet fizet az viszont gáz mert ugye az olyan mintha fia fizetne

2012. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
11%

jo én azt gondoltam hogy


fiáé a fele

a másik a édesanyjáé aki fizeti a törlesztőt ergo másik fele nem a fiáé és akkor arról rendelkezhet

2012. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!