Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamarosan betöltöm a 18-at?!

Hamarosan betöltöm a 18-at?!

Figyelt kérdés

Nagyon félek tôle mert mi lesz ha kidobnak az indokkal hogy nagykorú vagyok menjek dolgozni?Még sohasem volt munkám amiért pénzt lehet kapni.Nem is akarták csak annyi helyen olvasok ilyen dolgokról hogy már ezen kattogok egy ideje.Talán az is baj hogy is

iszonyú gyerekes vagyok (amit eléggé élvezek).


Akik így voltak vagy hasonló helyzetben tudnának pár tanácsot adni hogy hogyan komolyodjak meg?

Köszi 17/L


2012. febr. 26. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pár hete nekem is volt egy ugyanilyen kérdésem! Én is nagyon gyerekesnek érzem magam, de én is élvezem! Mondjuk én attól nem tartottam, hogy szüleim elküldenek dolgozni. De gondolkodom rajta, hogy nyáron elmegyek magamtól. Viszont csak nyáron, mert addig nincs időm a suli miatt, nem is megoldható. Nem hiszem, hogy a szüleid csak úgy el fognak küldeni, de ha igen, akkor érvelj azzal, hogy most a tanulásra kell koncentrálnod és majd nyáron elmész.

De egyébként miért nem kérdezed meg őket ezzel kapcsolatban?

2012. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Korunk telis tele van a szüleik nyakán hemzsegő dologtalan herékkel, akik ha lehet, minél tovább szeretnének a szüleik nyakán élősködni, szívni a vérüket és fetrengeni a lakásban. Pán Péter-szindrómának hívják a dolgot, azok a gyerekek ilyenek, akik sohasem szeretnének felnőni, mindig is inkább paraziták maradnának. Számuk folyamatosan szaporoduk. A rossz értelembe vett szülöi szeretet, humanizmus, "gyerekközpontuság" az oka, ez ma mint a pestis terjed el sok magyar családban. Holott nyilvánvalóan ezzel okozzák a legtöbb saját maguknak is és a gyereknek is. Általában az ilyen esetekben a szülők és a gyerek szinte meggyőzhetetlen erről a dologról.
2012. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem akarom tôlük megkérdezni mert mivan ha eddig nem akarták de majd most ha már szóltam...A leggázabb az az hogy nem járok iskolába szóval tényleg nem csinálok semmit önkénteskedésen kívül.

2012. febr. 26. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem nevezném szülőnek azt, aki 18 évesen kidobja a gyerekét.
2012. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet, hogy 17 évesen nem jársz iskolába?
2012. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se félj!


Viszont, a magad érdekében ülj vissza az iskolapadba. Van v.mi olyan dolog, ami érdekel, és szívesen tanulnád?

2012. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egészségügyi problémák miatt nem tudok iskolába járni és úgy érzem hogy sosem leszek képes visszamenni.Igazából teljesen alaptalan ez az egész csak nagyon megijedtem hogy itt leszek 18 évesen és se tanulmány se munka...
2012. febr. 26. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát így viszont tényleg van alapja a félelemnek. De tényleg, mihez szeretnél tulajdonképpen kezdeni az életben ha nem tanulsz és nem dolgozol??
2012. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt azért javasolni tudom, hogy legalább a középiskolát fejezd be valahogy. Mondjuk elkezdhetnél agyalni azon, hogy mihez kezdesz, ha rendbe jönnek a dolgaid, mert valószínűleg nem fognak kidobni az utcára, ha 18 leszel, de valószínűleg nem is fognak örülni annak, ha egy idő után nem fogsz dolgozni menni. Sajnos lesz idő, amikor már nem tudnak segíteni és a mostani gazdasági helyzetet elnézve, hacsak nem vagyok olyan szervezet birtokosai, ami megoldja az életed anyagi hátterét a továbbiakban (ez sem biztos), akkor időszerű lenne elgondolkozni azon, hogy mihez tudnál kezdeni magaddal, ha felnőttél. Egy ideig persze eléldegélsz a szüleiddel, de idővel jó lenne felmutatni valamit, hogy nem hiába pusztítottad a kenyeret. Gondolkodj el azon, hogy miben vagy jó, milyen irányba tudnál fejlődni és miben tudnál olyat mutatni, ami sikeressé tehetné az életben való boldogulásod. Tedd fel a kérdést magadnak, hogy mi van akkor, ha holnap vagy 10 év múlva megkérdezik tőled, hogy "kislányom akkor mi szeretnél lenni?" arra mit tudnál válaszolni. Ezt tudnám tanácsolni. Nem kell felnőni, nem kell tenni semmit azért, hogy boldog és sikeres legyél, de akkor vállalni kell azt is, hogy nem fognak teljesülni az előbb említett dolgok. Bocs, hogy nyers voltam, de ez a világ ennél csak kegyetlenebb lesz.
2012. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mért dobnának ki??

Ez hülyeség.

És nem baj ha gyereke vagy ,mindenki az néha. Attól hogy nagykorú vagy még rettenetesen hosszú az élet. Majd sok mindenre magadtól rájössz. Komoly munkahelyet meg elárulom hogy nem fogsz szerezni egyhamar. Én telivagyok szakmával de nekem se megy mostanába. Régen nem így volt de most így. Szóval emiatt nem raknak ki.

Ha nem értesz valamit akkor írj és kérdezz én meg megválaszolom ha tudom. :) ennyi.

F/27

2012. febr. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!