Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen lenne egy...

Tényleg ilyen lenne egy szegény ember?

Figyelt kérdés

Egyik szobatársammal minden beszélgetés során arra lyukadunk ki, hogy Ők mennyire szegények, mennyire ki kell számítani a pénzét. Ruháin nem látszik, de a boltba fél órát (nem viccelek) válogat, hogy milyen csokit vagy csipszet vegyen meg. Sorra mondogatja, hogy ez meg ez milyen finom és kérdezi, hogy ettem már. Mindenre az a válaszom, hogy nem. (eddig max 150 Ft volt, amit egyszerre magamra költöttem és édesség, de már azt sem). Amit pedig én veszek néha, 45 Ft-os csoki, leszólja, hogy milyen rossz az íze. Folyamatosan az a témája, hogy miért nem eszek húst, miért csak spenótot vagy főzelékeket.


Karácsonyra nyomtatót kapott, én egy bögrét. 20. szülinapjára pedig egy 100 ezer Ft értékű fényképezőgépet, míg én még egy tortát sem. Ennek ellenére váltig állítja, hogy Ők nagyon szegények és milyen rossz nekik.


Ez mindennapos téma, így nem igazán tudom hova tenni a dolgot. Én erre nem mondok semmit, nekem ez nem büszkeség. Irigyelte tőlem az ösztöndíjat és a szociális támogatást is. Nagy álmom egy fényképezőgép (olyasmi amilyet most kapott) ezt Ő is tudja, úgyhogy már most felkészültem, hogy az orrom alá fogja dörgölni, hogy Ő megkapta én meg maximum a szoctámból tudom majd összekuporgatni.

Mit lehet az ilyenjeire válaszolni?


2012. febr. 26. 22:39
 1/10 A kérdező kommentje:

Ráadásul a fogyó eszközeimet (tusfürdő, mosogató, cukor, tea, tej stb) használja, de Ő zárja a szekrényét.

Ezentúl én is zárni fogok mindent.

2012. febr. 26. 22:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyira nem lehet szegény. Már csak azért sem, mert ha jól vettem ki kolisok vagytok, vagy esetleg albiban laktok? Én azért nem mehettem álmaim szakára, mert csak Budapesten van és ahhoz kollégista kell, hogy legyek ,viszont szüleim ezt nem tudták volna fizetni. Ennek ellenére mégsem mondom, hogy nagyon szegények lennénk. Saját szobám megvan, van számítógép internettel, TV, étel mindig változatosan, télen gyümölcs és soha nem kell hónapokig spórolnom, ha egy gatyát akarok magamnak venni.
2012. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le magasból, ne válaszolj semmit. Keress más 'barátot', mert ő biztosan nem az, ha ilyesmit az orrod alá dörgöl.
2012. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoctámból eszedbe se jusson hülye fényképezőgépet venni,csak a legszűkségesebb dolgokra költs(kaja,tankönyvek,ruhák és a személyes higiéniádra)...

Ne törődj a szobatársaddal.

Nem tudhatod, hogy mekkora adósságban vannak a szülei,nagyszülei vagy ő maga...

2012. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez tényleg csak egy álom marad :) Még egy 200Ft-os tábla csokit sem veszek meg magamnak, nem, hogy egy fényképezőgépet, de amíg "álmodozok" róla, addig is jó érzés :)
2012. febr. 26. 22:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván szegények,mert hitelre vesznek mindent!!A fényképezőt is hidd el...
2012. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bill Gates-hez és társaihoz viszonyítva tényleg szegény de amúgy nem az ne foglalkozz vele csak sajnáltatja magát... Lehet a kóla cukor és egyéb dolgok árából spórol amit tőled nyúl le!
2012. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, vagy ha igen, akkor mondd el neki ugyanígy ezeket, amiket ide leírtál.

És add össze, hogy eddig kb. hány forint értékű tusfürdőt stb. lopott tőle, és "nyújtsd be a számlát". Akkor is, ha csak kb. 300 ft-ra jön ki.

Tanulja meg, hogy ingyen nincs semmi, a lopást pedig nem lehet megúszni.

2012. febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Általában azok rinyálnak ilyen szinten, akik nem is annyira szegények. Ne foglalkozz vele...

(anyósom ilyen, elvárja a segítséget folyamatosan mindenkitől, mert neki milyen nehéz. Ehhez képest a nyugdíja másfélszerese a fizetésemnek, és nem minimálbérem van! De meg szoktam neki mondani, hogy gondolkozzon, mielőtt kijelent dolgokat.)

2012. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a szegénység is relatív. Emlékszem a mi sulinkban volt egy srác, egy nyávogós, agyon kényeztetett kis hülye gyerek. Egyszer bnőm beszólt neki, hogy ne rinyáljon már annyit, elvégre nem sok embernek adatik meg, hogy minden évben Európán kívül nyaraljon és síelni járjon. Erre a srác azt reagálta, hogy nem is olyan gazdagok, mint ahogy hisszük, mert idén csak 1x tudtak elmenni síelni. Azt hittem képen törlöm... Első válaszoló voltam.
2012. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!