Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok szegény...

Miért van ilyen sok szegény ember, ennyi megkeseredett, tönkrement ember?

Figyelt kérdés
A mostani kormány tehet róla vagy az előző?
2011. dec. 22. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tapasztalom a környezetemben hogy szegények lennének az emberek.Azok akik csórok voltak (mint jómagam is) azok az előző kormánynál is csórok voltak.Azok akik panaszkodnak azok 5 évvel ezelőtt is panaszkodtak.De ha körülnézek a rokonaim,barátaim,ismerőseim között akkor nincs okuk a panaszkodásra.Nem élnek rosszul..Hiszen ha valaki ma megengedheti magának a tengerparti nyaralásokat,a wellness hétvégéket,a havi fodrászatot azok nem szegények..

Szoktam olvasgatni az utazás kategóriát..Ott sincs ok a panaszkodásra szerintem..

2011. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettő és egyik sem.

Úgy látom, a magyar emberek azért megkeseredettek, mert nem találják a helyüket a világban. A negyvenes korosztály még az előző rendszerben nőtt föl, számukra ismeretlenek azok a dolgok, aik ma elengedhetetlenek. Sokszor a gyerekeiket is ebben a szellemben nevelik. Például azt a felfogást tartják normálisnak, hogy az emberek azonos értékűek. Lehet, hogy igazuk van, lehet hogy nem, de ami biztos: a munkaerőpiacon ez egyáltalán nem igaz. Még két azonos végzettségű között is különbséget lehet tenni. A másik dolog, hogy hozzászoktak, hogy mindent az államtól várnak, mindenről az állam tehet. Az eredmény: ülnek és keseregnek, de nem tesznek semmit.

Az anyagiak egy külön probléma. Aki annyira rossz helyzetben van, az persze nem nagyon tud mit csinálni, de aki még nem, az gondolkodhatna előre. A napokban írta itt egy háromgyerekes anya, hogy két hitelük van, tévére meg tűzhelyre, félretenni nem tud, de megélnek a férj fizetéséből. Írtam neki, hogy előre kéne gondolkozni, és ha lejárnak a hitelek, tegye félre a törlesztőre fordított pénzt. Erre mindenki nekem esett, hogy a mai világban az már jó, ha vanakinek csak ennyi hitele vna. Ilyen hozzáállással nem csoda, ha elszegényedik a nép...

2011. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó összefoglalót írt a 2-es.

Annyit tennék még hozzá, hogy ez alkati kérdés. Aki be tudja osztani a pénzét, az amúgy is mindig tesz félre egy keveset, aki nem tudja, az meg elszórja.

És amikor baj van, akkor lehet a tartalékokból élni. Nekem most kb 5-6 évre elég tartalékom van, és apránként, 13-14 év alatt szedtem össze és kamatoztattam.

2011. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Van kicsi igaza az előzőeknek is. De a mi városunkban nagyon kevés embernek van minimálbérnél több keresete. Családot ebből eltartani is lehetetlen,félretenni semmiképpen. Nem ők tehetnek róla,hogy ilyen a helyzetük. Ebben nagy szerepe van a mostani kormánynak is. Évről-évre nehezebb a megélhetés. Akik 5 éve még tisztességesen megéltek,ma már nem tudnak.
2011. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazából az ember saját maga tehet arról ha rossz anyagi helyzetbe kerül. Az esetek többségében legalábbis. Hiába jön majd most is valaki azzal hogy én könnyen beszélek, szerencsém volt, meg nem lehet mindenki egyedi ötletekkel rendelkező ember, mert nem csak ezen múlik. Persze, sokat számít ha egyedülállót képes valaki alkotni, de azt is kell fejleszteni, életben tartani, még több újdonsággal előrukkolni, hogy így is maradhasson. A hétre én már mindenkinek kiadtam a soron kívüli szabadságát, nem kevés karácsonyi prémiummal kiegészítve, így is lehet csinálni, emberség kérdése az egész. Az hogy ülünk a babérjainkon keseregve és irigykedve nézzük mások sikereit az nem vezet sehová. A gyűlölködés, a mindent adjon az állam felfogás már szintén a múlté. Magamat és a családomat már egy életre bebiztosítottam, és a dolgozók anyagi jóléte sincs veszélyben. Egyébként ha már itt tartunk hogy melyik kormány a hibás a vállalkozások tönkretételében, akkor az az mszp. Akiknek kizárólag hazai bázisuk volt, a kereslet csökkenése végett tönkrementek, a válság keményen lesújtott az akkorra már meggyengített országra. A lényeg hogy az átlag, tehát az emberek többségének az életszínvonal csökkenése már az előző kormánynál megkezdődött, akik elkezdték a felelőtlen hiteleiket felvenni azoké meg is pecsételődött egy életre, és akik akkor becsődöltek, azoknak most sem lett jobb, mert a belső fogyasztás nem nőtt, sokkal inkább csökkent. Ebben van szerepe persze a kínai gagyiknak is, amik elárasztottak bennünket. A kormánynak lényegében most a semmiből kell csinálnia valamit, de ez nagyon nehéz, és az emberek jó része kizárólag arra vár hogy a kormány segítsen. Nem tud. Legalábbis nem annyit amennyit sokan szeretnének. Szoktam néha kíváncsiságból olvasgatni álláshirdetéseket, és elcsodálkozom hogy mennyi munkalehetőség volna. Akkor mi lehet a baj? Azt hiszem a válasz erre a szakképesítés hiánya, vagy az elvagyok a segélyből kezdetű szlogen és a feketén is keresek ennyit felfogás, ami elég nagy probléma. Azért a végén megjegyzem, hogy vannak olyanok akik nem tudnak elhelyezkedni, pedig szeretnének, és vannak a közmunkások akik tulajdonképpen munkanélkülinek is titulálhatóak, mivel akármikor látom őket dolgozni az abból áll hogy négyből egy csinálja 3 pedig nézi. Azért ilyen mentalitással nem igazán találkozom külföldi útjaim során. Szóval összetetten lehet csak erre a kérdésre válaszolni, sok oka lehet annak ha valaki szegény, mindenki a saját verzióját tartja a helyesnek, egy viszont biztos a többség szerint: Mindenért a kormány a felelős. Azért is ha valaki szegény, azért is ha gazdag. Mint embert, mi az amit csinált, már lassan nem is nézzük, csak az számít mennyi pénze van, és ebből már ítélünk is. Nagyon helytelen.
2011. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kolopele:

Te megint kevered a szezont a fazonnal... Csak egyszer, csak 5 percre vedd le a szemkötőt és ha nem megy a gondolkodás, kérdezz meg valakit aki ért a gazdasághoz. Vagy tudod mit? Bizonyítsd a hitedet, tedd át az összes megtakarításodat jó magyar ropogós forintba ;) Meglátjuk egy év múlva is ekkora lesz-e az arcod.

2011. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Antimod ***** válasza:

Az egész rendszerváltás utáni bagázs tehet róla. Egyesek mások tönkremenetelén gazdagodtak meg. Külföldi tulajdonba játszottak egy sor állami gyárat, eredmény: kenőpénz a kópénak, 4500 kirúgott ember, aki aztán hova helyezkedjen el, ha nincs már elég termelőüzem?

Ezután jöttek a bankok: rázzál rongyot te is, vegyél fel hitelt új autóra, plazmatévére, nyaralásra. Eredmény: eladósodott lakosság, hitelek. Majd következett a válság, ami érzékenyen érintette az amúgy is lefelé tartó magyar gazdaságot.


Ha osztályozni kellene a kormányok teljesítményét, azt mondanám, hogy messze a 2002-2008 közötti időszak volt a legrosszabb (szerintem Bajnai bácsi - én sem szeretem, de - nem volt annyira rossz már), a mostanit pedig csak utólag lehet majd megítélni. Mondjuk látványos javulásra mindenképpen szükségük lesz egy jobb osztályzathoz...

2011. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:43

"azt mondanám, hogy messze a 2002-2008 közötti időszak volt a legrosszabb"

Erre mondanál valami indokot vagy mutatnál jeleket, vagy bármivel alá tudnád támasztani? Mert, hogy őszinte legyek, nekem nem elég "bizonyíték", hogy a vezér azt mondja.

2011. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%
Kedves woar! Miért, a jobbik majd elvenné minden pénzemet ha jó magyar forintban tartanám az összeset? Elvennék a saját tulajdonú gyáramat, csak mert külföld a fő piac? Bár az még nem egy éven belül lenne, ill. 2014 - ben sem, mert nem fognak nyerni soha. Akkor meg nem tudom miről beszélsz. Persze biztosan igazad van, azért vezetek ilyen sikeresen már több mint 20 éve gyárat, mert nem értek ahhoz amit csinálok. A Fidesz nem tesz olyan lépést hogy a jól fizető, munkahelyteremtő vállalkozásokat megpróbálja tönkretenni, inkább segítette eddig is, tudod nekik sem mindegy mekkora adó és járulék folyik be. A jövedéki adók sem véletlen hogy nem csökkennek, most minden forintra szüksége van a kormánynak hogy változások lehessenek. Tudod, nem zavar ha vitatkozik velem valaki, kivéve ha azt egy jobbik szimpatizáns teszi. Az elfogultság, a rosszakarat, a gyűlöletből politizálás nem az én asztalom. Ha viszont összekeverem a nevedet valakivel, akkor elnézést, csak nekem hirtelen az rémlik mintha a jobbikot védted volna eddig. Persze ha nyernének is egyszer, igazából az sem érdekelne, mert félni normális esetben csak annak kell akinek vaj van a fején. Ha a tudással, munkával szerzett pénzekre, vagyonokra akarnák rátenni a kezüket, akkor már régen rossz. Csak tudod számomra még ebben az esetben is lenne alternatíva.
2011. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Antimod ***** válasza:

"Erre mondanál valami indokot vagy mutatnál jeleket, vagy bármivel alá tudnád támasztani?"


Nézd meg a gazdasági adatokat. És persze volt egy "vallomás" is ("nem csináltunk semmit"). A rengeteg korrupciós ügy. Szerintem elég kinyitni a szemedet, nem kell a sok bizonyíték.

Nekem pedig nincs vezérem, és nem tudom, kire gondolsz. Amit leírok, azt magam szoktam megállapítani. :)

2011. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!