Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ad ennyi ember ilyen...

Miért ad ennyi ember ilyen hülye neveket a szegény gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Bárhová nézek, csupa idióta névvel találkozom. Villő, Derina, Dorina, Teó, Karina, Lara, Dorisz -csak hogy néhányat említsek. Majd holnap bemegyek a suliba, végignézem a tablókat és behozok egy csokorra valót. Lehet, hogy én vagyok túl kukacoskodó, de szerinem nem kifejezetten előnyös egy lánynak a "Villő" nevet adni. Nem értem, honnan jönnek ezek. Mi van a tisztességes, hagyományos nevekkel? Gáz egy fiút Balázsnak, Andrásnak, Péternek, Bencének, Jánosnak, Józsefnek, egy lányt Máriának, Eszternek, Emesének, Viktóriának stb. hívni? Ráadásul ezek az én korosztályom, tehát a kamszévek vége. Ezért, ha tippelnem kéne, azt mondanám, a rendszerváltás után az emberek a túlzott egyenlőségre nevelést azzal akarták kompenzálni, hogy márpedig ők "különleges" neveket adnak. A másik, amit furának tartok, hogy ennyi van Alexandrából. Komolyan, kérdezzetek meg 10 tizenévest, tuti, hogy legalább négnyek lesz "Szasza" nevű ismerőse. Milánt is ismerek többet is, arról se hallottam még gyerekkoromban.
2012. febr. 13. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Teó, Karina és Lara kifejezetten tetszik. A Villő sem rossz. Arról nem is beszélve, hogy a Milán a kedvenc fiú nevem! :( Bár az Alexandrától már én is falra mászok.


Kérdésedre válaszolva gondolom azért, mert az emberek szeretnék, ha a gyereküket később megdicsérnék, hogy: Milyen szép neved van! Hogy kicsit kitűnjön a tömegből. Nekem is jól esne ha megdicsérnék a nevem, bár nekem is sajnos eléggé "tucat" nevem van...

Csak ismételni tudom magam, mint a mai este már sok kérdésnél, hogy egyrészt mindenkinek más az ízlése, másrészt haladunk a korral, és míg régen a Mária volt a divat, ma már a Kincső, a Máté meg a Csenge. Bár nekem ezekkel sincs semmi bajom. Csak sok van belőle ahogy régen a Máriából. De hát most ez ellen nem tudsz semmit tenni, hiába nem tetszik. Azért kicsit unalmas lenne, ha ma is mindenkit öt névből neveznének el (Mária, Júlia, Anna, Mariann, Erzsébet stb.) De amúgy visszajött egy pár régebbi név is a divatba, mint pl az Emma, Anna.

2012. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Mert a sok ostoba szülő azt hiszi,hogy a gyerekek különleges lesz,ha borzalmas nevet ad neki. Mennek a divat után.

18-20 év múlva nem lesz egyetlen normális nevű felnőtt sem.

Szerencsére az én családomban maradnak a normális neveknél.

2012. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

A Villő nagyon régi, magyar név.


A Dorina is tök megszokott; de ezek a dél-amerikai, meg az éppen aktuális celeb keresztnevek már tényleg durvák.

Szerencsétlen gyerek nem lesz különleges csak a nevétől!

2012. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utolsóval értek egyet. Bár a Kincső meg a Csenge ellen nekem sincs kifogásom (bár az előbbi kicsit szokatlan), legalább ezek magyar nevek. Az Alexandra nagyon tucatnév már.És szerintem ezekben pont az a gáz, hogy mindenki tudja, hogy akkor most nagyon különlegesnek hiszi magát a ciselője vagy a szülei, mert ilyen neve van.
2012. febr. 13. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Pár éve hatalmas trend vvolt Eperkének nevezni a lányokat, meg Ajándéknak, meg Angyalnak. Kifejezésként szépek, de kereztnévként már elég idétlenek.

Most érted; ki venne komolyan egy Eperke keresztnevű nevű pl. rendőrnőt vagy adóellenőrt?

2012. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Még jó, hogy amiket felsoroltál, azok nagyrésze rendes, régi név, nem az a bizonyos Felhőke, Karácsony, Napsugár, Ajándék stb csak nem volt olyan megszokott. Minden kornak megvannak a maga divatnevei. Attól, hogy régen a Mária, Emese, Viktória volt a divat, attól még a többi nem kevésbé rossz, csak azért, mert most divat, és nem 40 éve. Talán majd 20 év múlva meg pont egy másik ember fog azon megbotránkozni, hogy miért olyan hül.ye XY nevet adnak a gyereknek, miért nem a Villőt, Karinát, Doriszt. Másrészről pedig attól, hogy neked nem tetszik, attól még másnak tetszhet, és szívesen viselheti azt a nevet.
2012. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A divat folyamatosan változik. Amit ma "hülye név"-nek nevezel, az esetleg 5 év múlva teljesen megszokott lesz, aztán megunják őket és megint más nevek jönnek divatba. Ez egy annyira alapvető folyamat az életben (nemcsak a névadás területén, hanem minden másban is), hogy nem értem, miért csodálkoznak rá annyian újra és újra.


"Milánt is ismerek többet is, arról se hallottam még gyerekkoromban."


Füst Milánról se hallottál?

2012. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"A divat folyamatosan változik. Amit ma "hülye név"-nek nevezel, az esetleg 5 év múlva teljesen megszokott lesz, aztán megunják őket és megint más nevek jönnek divatba. Ez egy annyira alapvető folyamat az életben (nemcsak a névadás területén, hanem minden másban is), hogy nem értem, miért csodálkoznak rá annyian újra és újra. "


Hümm-hüm... azért egy Napsugarat, akárki akármit is mond, nem tudom, melyik korban fognak komolyan venni. Hasonló jelentésű név más országokban is hülyén venné ki magát (mára törzsek és indiánok kivételével). Nem indiánok vagyunk, hogy Sebes Szél meg Forró Napsugár legyen a nevünk...Szerintem ez a magyar kultúrában nagyon hülyén néz ki. Biztos vannak olyan helyek, ahol ez elfogadott, de ez az Eperke, meg egyebek, amiket felsoroltak, nekem az is borzalmas. A Virág pl. határeset, az hasonló ugyan a Napsugárhoz meg az Eperhez, mégis normálisan hangzik. Talán csak megszokás.

Egy biztos: ami nem szokványos, azt nehezen veszi be a köztudat. Én maradok a hagyományos neveknél...


"Milánt is ismerek többet is, arról se hallottam még gyerekkoromban."


Füst Milánról se hallottál?"


Gyerekkoromban még nem! XD

2012. febr. 14. 14:06
 9/12 anonim ***** válasza:

"Másrészről pedig attól, hogy neked nem tetszik, attól még másnak tetszhet, és szívesen viselheti azt a nevet."


Te se beszélgettél még olyan gyerekkel, akit állandóan csúfolnak a neve miatt. Elfelejtetted, hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni ajnos!


A kedves anyukáknak, szülőknek nincs fülük, nem hallják, hogy a vezetéknévhez nem passzol a választott keresztnév? A gyerek a személyisége miatt különleges, nem a neve miatt; attól még nem lesz belőle felnőtt korukban híres ember!

2012. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ava87 ***** válasza:

Az általad említett nevek közül nekem talán 1-2 tűnik csak furának, ennél sokkal "érdekesebbeket" is hallottam már.


Amúgy meg ezek a trendek jönnek-mennek. Most pl. sokak számára öreges névnek számít egy Magdolna, Erzsébet, József, János, mivel amikor a mostani idősek születtek, akkor ezek voltak a népszerű nevek (illetve korábban is, de ahogy időben előre haladunk, úgy gyorsulnak ezek a dolgok). Érdekes amúgy, hogy vannak nevek, amik lassabban, vagy egyáltalán nem mennek ki a divatból, pl. ilyen az Anna.

Ami meg most különlegesnek számít, az tényleg simán lehet pár év múlva tucatnév, sőt, lehet, hogy 70 év múlva pont a Zoé meg a Lara lesznek az öreg mamis nevek.

De itt van pl. a Nikolett név, ami régen elég ritka volt, de most szerintem senki nem ütközik meg egy Niki nevű lányon (bár most szerintem pont nem nagyon divatos ez a név, egy időben viszont elég népszerű volt).

Persze mindig vannak és lesznek olyan nevek, amik már a túlzás kategóriába sorolhatóak és valószínűleg sosem lesznek nem hogy népszerűek, de még csak megszokottak sem.

Volt nekem itthon valahol egy '70-es években kiadott Ladó-féle utónévkönyvem, abban is voltak aztán érdekesek, mint mondjuk a Skolasztika vagy az Alóma, azóta sem lettek népszerűek. A mostaniak között is nyilván vannak ilyenek, de mindig akad egy-két feltűnési viszketegségben szenvedő ember, akiknek muszáj valami ilyet kitalálniuk.

Mondjuk én tudnék egy párat, amik nem túl gyakoriak valamiért, mégsem hangzanak túl erőltetettnek, de persze ez ízlés kérdése.

2012. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!