Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolatban élők, hogy...

Távkapcsolatban élők, hogy bírjátok ki, amikor megint el kell válnotok egymástól?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem kitéptek belőlem egy darabot, és minden alkalommal csak rosszabb lesz. Tudom, hogy ki kell bírni, de annyira nehéz. A bizalommal nincs gond, tudunk beszélgetni is, de akkor is hiányzik. És itt nem csak párszáz kilométerről meg egy-két hétről van szó, hanem több, mint 5000km és minimum 1,5 hónap, de inkább több..:(
2012. febr. 27. 00:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kérlek ne írjatok olyasmit, hogy úgyis vége lesz, meg mekkora idióták vagyunk, ez felesleges így stb, mert enélkül is eléggé magam alatt vagyok..
2012. febr. 27. 00:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hónapot egy erős szerelem kibír.A baj akkor kezdődik,ha a hónapokból évek lesznek,és egyik fél se hajlandó se hazamenni,se kimenni külföldre.

Nem írtad egyikőtök életkorát sem.Ha nem 40-50 éves majdnem netnagyik-netpapik vagytok,akkor elméletileg az agyad(neked,aki itthon vagy) képes kell,hogy legyen még egy nyelv legalább konyhaszinten való befogadására(konyhaszint alatt azt értem,hogy alapvető élethelyzetekben elboldogulsz,ha alapvető kérdést tesznek fel,tudsz válaszolni,és persze kérdezni is tudsz),ha pedig a nyelv birtokodba van(vagy birtokodba kerül akár egy gyorstalpaló nyelvkurzuson),akkor a többi már jön,ragad rád magától,ha kimész.


2-3 hónapot(a 3 már a duplája az általad írt 1,5-nek),de akár fél évet pedig egy igazi perzselő,lángoló,mindent felemésztő,lobogó szerelem ki kell,hogy bírjon,persze csak ha kölcsönös és feltétlen(feltétel nélküli) az egymás iránti bizalom.


Ha nincs bizalom,vagy ha a bizalom csak egyoldalú ,vagy ha az egyik fél megcsalja a másikat,akkor pedig eleve megette az egészet a fene...

2012. febr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
00:21 vagyok, az előző hozzászóló: ha kinn rá vagy kényszerítve,hogy tanulj,mert nem értik meg,ha azt mondod,hogy "Kérek egy kiló kenyeret!",akkor ott sokkal gyorsabban fog menni a nyelvtanulás... Ha segítség kell,keress meg: nyelvtanár vagyok,angolból és olaszból... skypeon ingyen is adok néhány túlélőórát
2012. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az előző hozzászólásomat úgy akartam kezdeni,hogy ha kinn vagy,rá vagy kényszerítve... a többi stimmel...
2012. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves vagy, de folyékonyan beszélek angolul, nem a nyelv a probléma. Én nem mehetek sehova, ő nem jöhet ide, és nem a nyelv az akadály, részletekbe nem mennék, nem szeretném, hogy ítélkezni járjanak ide az emberek. Sajnos ez a 1,5 hónap nem egyszeri alkalom, simán és röhögve kibírnám, ha tudnám a következő találkozásunk dátumát, és hogy innentől kezdve soha nem megy el, de ez nem így van. Annyira fáj belegondolni, hogy tegnap ilyenkor még ölelgetett, ma meg már egy másik kontinensen van. Nem tudom hogy lehet ezt túlélni, azon kívül, hogy nincs más választás.. :(
2012. febr. 27. 00:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzád képest még jó helyzetben vagyunk, mi majdnem minden hétvégét együtt töltünk, de így is nagyon szenvedek hétköznaponként. Nagyon szeretem a barátom, és legszívesebben állandóan vele lennék. Jól elvagyunk, szeret ő is, minden szép, csak ez a rohadt távolság... Vasárnap szoktunk elválni, az az este a legszarabb, nem bírok elaludni, folyton arra gondolok, milyen jó volt úgy elaludni, hogy átölelt, próbálom elképzelni milyen érzés volt, de nem ugyanaz. Szóval szenvedés.

Nektek mikor lesz lehetőségetek összeköltözni? Nekünk még az iskola miatt 1 év minimum, és másfél éve vagyunk együtt.

Annyit tudok mondani, hogy foglald el magad, nézz filmeket, de semmiképpen ne romantikusakat, inkább vígjáték, thriller stb. Legyél barátnőkkel, de figyelj, hogy ne beszélj folyton róla. Nekem kitölti az időm a suli, tanulás, de mellette elkezdtem egy plusz nyelvet tanulni, hogy lefoglaljam magam. Kitartás!:)

2012. febr. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mióta vagytok együtt. Ha hosszú távra terveztek és van célotok egymással, akkor ki fogjátok bírni. Ha ezt évekig akarjátok húzni, akkor nincs értelme az egésznek. Mit gondolsz, külön kontinensen élni, mennyire normális? Az embernek napi kapcsolatra van szüksége, Neked is neki is, ha háromhavonta látjátok egymást előbb-utóbb belefáradtok...tehát lépni kell egyikőtöknek, ha valóban fontosak vagytok egymásnak! Mi is távkapcsolatban élünk a férjemmel, csak hétvégén találkozunk én utazom 200 kmt hétvégente, de ezt még ki lehet bírni mert tudom, hogy nemsokára vége lesz.
2012. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az akadálya, hogy Te kimenj, vagy ő jöjjön? Ha pedig így van, akkor mit vársz tőlünk milyen tanácsot szeretnél? Ne dugd a homokba a fejed, ebbe a kapcsolatba ilyen feltételekkel nincs értelme energiát fektetni. Tudod a szerelem mindent legyőz, és egy férfi mindenre képes egy nőért, ha szereti. Ha nagyon nem bírjátok egymás nélkül, úgyis meg fogjátok oldani.
2012. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi már jobban bírjuk, 3 éve csináljuk. Ez az utolsó, még van 3 hónap :)

Eleinte iszonyú volt, zokogva ültem fel a buszra, pedig nem 5000 km-ről volt szó.

A mi kapcsolatunk megerősödött a távkapcsolat alatt, megtanultunk, hinni, bízni, remélni. Megtanultuk értékelni egymást és a kapcsolatunkat.

Nem bántuk meg, mindketten az álmainkat követtük (egyetem). Igaz, ha most elölről kéne kezdeni, nem mennék Tőle messzire, inkább más szakot választanék, mert ezt a 3 évet nem kapjuk már vissza senkitől :(


21-L

2012. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de nem az volt a kérdés, hogy hogyan oldhatnám meg a távkapcsolat problémáját, csak hogy a hasonló helyzetben levők hogyan teszik túl magukat az elváláson. Ez még egy jó darabig így fog menni sajnos :( Az új hobbira én is gondoltam, a filmnézés is jó, ezeket majd kipróbálom :)

Kérdeztétek, hogy miért nem megoldható a költözés, egyrészt azért, mert itt a családom, anyukám egyedül él és nagyon beteg, nincs se kutyája se macskája, otthonba nem dugom be, nem is hagynám itt egyedül, de ahhoz meg nagyon beteg, hogy kirángassam magammal egy fejlődő, konzervatív országba. A párom pedig nem tud idejönni, mert nincs abban a helyzetben, hogy váltogatni tudja az állását (az előző házasságából van egy gyereke, nem hagyhat el egy biztos, jól fizető állást azért, hogy ideköltözzön és jóval kevesebbet keressen), szóval így ragadtunk. Azoknak, akik szintén ebben a helyzetben vannak rengeteg kitartást kívánok :)

2012. febr. 27. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!