Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinál úgy az édesanyám,...

Miért csinál úgy az édesanyám, mintha ez nem lett volna "várható"?

Figyelt kérdés

Ötödik éve vagyunk együtt a párommal, harmadik éve távkapcsolatban (egyetem miatt, mivel a két szak nem volt egy városban)...

Én reményeim szerint idén végzek és a páromhoz költözöm (neki még van néhány éve, meg én is mesterizek távon). Munkahelyet is csak abban a városban nézegetek, bármit elvállalok, nem érdekel ha nem szakmám is, elég volt nekünk ez a három év külön, aztán majd kialakul.


Édesanyám mai napig hitegeti magát (homokba dugja a fejét) hogy haza költözöm egyetem után. Pedig nem, eszem ágában sincs. Hiába mondtam már, ismerősöknek, nagyszüleimnek mindenkinek azt mondogatja, hogy haza költözöm.

Azért ennyi együtt töltött idő után a párommal, már várható egy összeköltözés, eljegyzés stb. Nem?

Miért nem tudja, akarja elfogadni???


21-L


2012. febr. 27. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Egy anyának soha nem könnyű elfogadni, hogy akit nevelt x évig és végig mellette volt azt elengedje, van aki nem tud beletörődni, beszéld meg vele, hogy ennyi volt, kirepülsz a fészekből ezt el kell fogadnia ez az élet rendje, és ezt vagy elfogadja mint ahogy kéne vagy nem, még mindig jobb helyzetben vagy mint sokan mások akiket szinte kidobnak amint nagykorúak lesznek. Ha beszéltél vele még1-szer és utána is ezt mondogatja akkor hagyd rá, és tedd amit jónak látsz.
2012. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak zavar, hogy ezt csinálja. Persze én nagyon szeretem, de olyan mintha élhetetlennek állítana be mások előtt. Rokonok, barátok, tudják, hogy régen a párommal vagyok, s akkor mondja nekik, hogy költözök haza, azok meg gondolják, hogy na ez is aztáááááán...

Aztán zavar, mert mintha a falnak beszélnék. Tudja, hogy szeretem a páromat, és tudja, hogy nagyon jó a kapcsolatunk...mégis...

2012. febr. 27. 12:31
 3/9 A kérdező kommentje:

mennyivel másabb lenne, ha támogatna érdeklődne mi van velem, velünk, tervezünk-e eljegyzést, ilyenek.

Ehelyett úgy csinál mintha nem lenne párom, vagy saját életem...

2012. febr. 27. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
figyelj, ne törődj azzal hogy mások mit gondolnak addig rólad, majd ha érdekli őket akkor megkérdezik tőled hogy tényleg így van e, előbb utóbb úgyis vége lesz az egyetemnek és mindenki látni fogja hogy nem haza ész, ne idegeskedj ezen, ha anyukáddal már beszéltél erről és hajthatatlan akkor koncentrálj az életedre és ne törődj, hogy mások mit gondolnak rólad alaptalanul.
2012. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja,pedig idén 6. éve hogy elköltöztem,2 éve a sulival is végeztem,most másoddiploma,párommal együtt lakunk,és amint sikerül,költözünk elég messze,és levelezőn befejezem.

De anyám mai napig abban a tudatban él,hogy végzek a sulival,költözök haza,és majd élünk távkapcsolatban vagy nemtudom,de el van tájolva nagyon,hiába beszélek neki a távolabbi terveinkről,hiába élünk együtt 4 éve,ő ezzel szerintem úgy van,mintha nem is a párom lenne hanem csak egy lakótárs mig egyetemre járok.

Pedig 6 éve hogy elcuccoltam teljesen,egy forintot nem kapok,dolgozom,havi 1x látogatjuk meg őket.

Nem tudom valaha fel fogja-e.Pedig nem egyetlen gyerek vagyok.

25/N

2012. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem egyetlen gyermek vagyok, de a legkisebb.
2012. febr. 27. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Anyukám az esküvői meghívóktól kiborult. Ha szeret téged, és te is őt, még nehezebb anyának lenni. Nehéz elengedni, biztosnak lenni abban, hogy jól nevelt, hogy nem esikbajod stb...
2012. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Azt mond, amit akar, te meg aszt csinálsz, amit te akarsz.

2. A rokonok/ismerösök vagy hisznek neki, és akkor csalódnak majd, vagy nem hiszik el és igazuk lesz.

3. Ha nekik gondjuk van azzal, amit anyukád állit, akkor kérdezzenek meg téged.

4. Ha mindig azzal foglalkozol, hogy ki mit gondol rólad, akkor sose lesz nyugodt életed, élj úgy,ahogy neked jó, és nincs semmi gond.

2012. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apám sem vette komolyan, hogy összeköltözöm a párommal, míg el nem mentem. Pedig abszolút az utolsó pillanatig nem akarta, mivel tudta, hogy meg nem akadályozhatja, úgy akart keresztbe tenni, hogy nem segít a költözködésnél. Aztán pár nappal előtte anyám elsírta magát előtte és a fejéhez vágta, hogy lehet ilyen, azt akarja, hogy haraggal menjek el, és ne látogassam őket? Akkor észbe kapott és segített. És azóta lett normális a viszonyom vele, előtte soha. Segít, ahol tud és örül, ha otthon járok.
2012. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!