Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy végre békén...

Mit tegyek, hogy végre békén hagyjak a folyamatos piszkálással?

Figyelt kérdés

Van egy fiú az osztályban, aki egyben a szomszédom is, és a padtársam volt.


A múltkor szerdán nagyon közömbösen viselkedett velem órán (akkor még vele ültem), és megkérdeztem, mi baja. Azt mondta, hogy azért ilyen, mert pletykáztam róla, én meg mondtam neki, hogy én egyáltalán nem mondtam ilyesmit, de nem hitt nekem. Megkérdeztem tőle, hogy ki mondta neki ezt, mindennek a tetejébe nem árulta el. Majd ezután kezdett ő pletykálni rólam. Amikor várjuk a buszt, hogy vigyen le a suliig, akkor beszélget egy nyolcadikossal rólam, hiába szólok be nekik, megkérdezik, hogy ki beszélt velem?


A suliban ugyanez a téma van, amikor a fiú pletykál rólam, akkor is mindig beleszólok, hogy miért csinálja ezt, vagy valami egyéb beszólást, akkor is csak azt kapom, hogy ki beszélt velem?


Keresi a megfelelő percet, hogy konfliktust alakítson engem beleértve. Amikor próbálok vele normálisan beszélni, nyugodtan, megértetni vele a magam igazát, akkor is csak valami olyanokat kapok, hogy "te hülye vagy", "megrúglak", "megütlek". A múltkor például megütött. Ráadásul úgy, hogy én lány vagyok. Azért haragudott meg leginkább, hogy azt mondtam rá, hogy gyáva. Amelyik fiú megüt egy lányt, az gyáva.


Ő és még két fiú az osztályban - tök jóban vannak egymással - próbálnak konfliktusolni velem, csúfolódni, stb. A csúfolkodásokat nem is emlegetném a trágár kifejezések miatt... Még én vagyok a hülye bunkó, meg nagyon kocka (kocka=folyamatosan tanul). Pedig én nem is vagyok annyira nagyon nagy kocka, elolvasom maximum 2x itthon a leckét + még amiket megjegyeztem a suliból, de annyi. Habár ez nem tartozik ide...


Én komolyan nem mondtam róla semmi ilyesmit: nem beszéltem ki a háta mögött, nem pletykáltam róla, semmi egyéb.


Már nagyon elegem van belőle, szerencsére ma az ofőt megkértem, hogy ültesse el mellőlem, máig a padtársam volt. Szerencsére most nem, mert a száját nem tudja befogni órán sem, amikor inkább figyelnék.


Elegem van, hogy így kibeszél, meg kicsúfol, megaláz az osztály előtt, próbáltam mindenfélét tenni, de nem sikerült. Ilyenekkel hiába beszélget az ember. Szóltam az ofőnek is, de nem mond semmit a fiúnak, mert a fiúval rokonok. Anyum annyit javasolt, hogy vagy ne törődjek velük, és ha muszáj (csak ha nagyon muszáj), szóljak vissza, vagy ofő. A tanárok/felnőttek nem oldanak meg semmit, sem a beszélés vele.


Mit javasoltok? Esetleg ha már voltatok ilyen helyzetben, mit tettetek? 12/L


2012. febr. 27. 18:28
1 2
 1/12 Tactical ***** válasza:

1, Érdekes, hogy 12 évesen képes vagy ilyen jól fogalmazni.


2, Ha nem mutatnád ki neki, hogy mennyire idegesít az ő viselkedése, gyorsabban leszállna rólad.

2012. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
meg szertene biztos dugni
2012. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Idegesíti,hogy okosabb vagy nála.
2012. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 dolog.


1. Az általános suli sokaknak kemény! barátokat igazán az egyetemen lehet válogatni! Azt ajánlom menj el küzdősportot tanulni mert ők általában elég összetartóak! Mi annó egyik társunkat valaki kicsit zaklatta és odamentünk a sulijához és váltottunk pár szót a "zaklatóval"! Na most 8 nagy darab izmos Thai Boxos azért meggyőző volt és egy pisszenés se jött többet...

ha meg elég ideig jársz akár karatéra, kung-fura vagy bármi másra akkor már pár dolgot te is tanulsz ami önbizalmat ad! A thai box nem túl nőies de azt is kipróbálhatod! Persze ne 2 edzés után kezdj el fenyegetőzni a csákó flé vagy az edzőtársaktól szivességet kérni... Később meg már úgyis akár magadat is meg tudod védeni!

Meglepődnél 1-2 év sportolás vagy küzdősportolás micsoda önbizalmat és fegyelmet ad!


De bármilyen sportban nagyon jó közösségek szoktak kialakulni és így az ember könnyedén túlteszi magát az 1-2 iskolai idiótán!



2. na itt lehetne szólni hogy miket és hogyan szóljál vissza neki de én ezt így ismeretlenül kockázatosnak vélem és a végén még ad egy párat...

Szerintem egyszerűen tegyél rá magasról és ne állj vele szóba! ha meg valamiért odajön mondd neki ugyan azt mint amit ő mondott neked!

2012. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

2. válaszolónak gratulálok egy 12 éves kislánynak ilyet kell ám írni! -.- idióta.

Figyelj ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni.

Ha beszél rólad kiabáld oda neki, hogy te vagy az első számú rajongóm mert napi 22 órában velem vagy elfoglalva, hogy bebizonyítsa, hogy nincs így le fog szállni rólad. Ha nem akkor meg nézd levegőnek ha beszél rólad ne figyelj oda szarul esik tudom de hatásos, ne köszönj neki, ne beszélgess vele, ne szólj be neki, mintha nem létezne és akkor megunja. Sok sikert kicsilány:)

2012. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a szép kortesbeszédet, kedves 2. válaszoló! -.- Nagyon szimpatikus személyiség vagy. Ha nem tudsz értelmeset mondani, legalább ne írj semmit. -.-


Ahhoz, hogy szóljak vissza oda neki, hogy ő az első számú rajongóm, lehet, hogy úgy fog hozzá járulni, hogy felpofoz... Nem lenne jó megoldás. Megaztán. Az ofő nem tesz semmit. Mondjuk egy leszídást a fiúnak, mert rokonok!


Meg ha nem szólok neki, akkor fog bosszantani, hogy kibeszél még hozzá előttem. Nagyon lobbanékony vagyok, nem tudom, hogy fogom kibírni. :S Na mindegy. Megpróbálom valahogy...


Majd ha sikerült valami, mindenképpen írok!

2012. febr. 29. 20:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs bátyád?Nagyobb fiú ismerős?Apukád tudna ellene tenni valamit?

Tapasztalatból mondom,hogy ha nem foglalkozol vele annál inkább csinálja.Velem egy cigány gyerek csinálta ezt.Elkaptam a torkát és felnyomtam a falra,belevertem egy párszor a fejét a padba és most már csak néha-néha odaszólogat.Ha hallod,hogy rólad beszél,te is megalázhatod a társasága előtt. "Legalább valami értelmes téma is elhagyja a szádat."

Baráti társaságból olyan nagyobb hangú nincs?Vagy egy felsőbb osztályból való lány-fiú is percek alatt helyrepofozná a kis vakarcsor.

2012. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
vakarcsot*
2012. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nem ismerek az iskolatagokat, mert nemrég járok ebbe a suliba. De a problémát már régebb megoldottam. Párszor felpofoztam, aztán pár hétig hozzám se szólt. Utána aztán beszélt velem, de civilizáltan. Ennyit erről.
2012. máj. 10. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Az erőszak mindenre megoldás. Én is 6. Ban verekddtem elsőnek. Lévén falun laktunk sokáig majd 6. Elején városba kezdtem én voltam a leg erősebb fiú ami alkatra nem látszott. Az egyik 8. ost sikeresen elvertem majd jóba lettünk és minden jó volt utána.

Felnőtt korban pedig az számít majd ,hogy kiket ismersz. Itt nem csak az erőszak ,hanem a hátszél is fontos.

Sok sikert, így tovább!

2013. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!