Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyós nem segít, anyukámtól...

Ha anyós nem segít, anyukámtól se fogadjuk el? Mennyire lehet büszke egy férfi?

Figyelt kérdés

Anyósom folyton panaszkodik, hogy nincs pénze stb, elvárná tőlünk, hogy havi fix összeget utaljunk neki. Amióta van babánk, azóta nem tudjuk őt támogatni. Emiatt ő nem vigyáz a babára, bár közel lakik, csak akkor látja, ha mi megyünk.

ezzel szemben anyukámék messze lakank, kb kéthavonta látogatnak minket. Amióta terhes vagyk ilyenkor mindig rengeteg dolgot hoznak: tiszttószer, liszt, cukor, olaj, hús, tojás, pelenka stb. Ilyenkor mi elmegyünk moziba, sétálni, ők pedig kivasalnak, elmosogatnak.

Most is itt voltak. A férjem tegnap bevallotta, hogy ez neki milyen rosszul esik, hogy az ő anyára nem lehet számítani, az én családom meg ennyire összetartó és segítőkész.

Mit tegyek? Kérjem meg anyukámat, hogy többet ne hozzanak semmit? De akkor nem nagyon tudnánk félre rakni és nem nagyon lehetne kistesó :-( (27 nm-en lakunk).

Ti mit tennétek?


2012. febr. 28. 11:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha anyukádék ennyit tudnak segíteni, akkor el kell fogadni. Pénzt én sem fogadnék el, de ha már egy csomag pelenkát hoznak, az is segítség. Viszont ne ők pakoljanak szerintem, mire jönnek, azért csináld meg, gondolom nem vasalni jönnek, hanem hogy az unokájukkal legyenek.
2012. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyaráznám a férjemnek, hogy az anyja viselkedése nem az ő hibája, viszont én mindenképpen szeretném elfogadni édesanyámék segítségét, egyrészt, mert jólesik, hogy segítenek, másrészt, mert hasznos. A férjed be fogja ezt látni.
2012. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
65%

Ne haragudj, de egyrészt 27 négyzetméterre, másrészt ha még nem álltok biztos lábakon, minek még egy gyerek?

Amúgy szerintem simán el lehet fogadni, amit hoznak, legfeljebb lehet nekik szólni, hogy kevesebbet vigyenek.

2012. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan elfogadnám továbbra is a szüleid segítségét, ha megtehetik. A férjeddel viszont ne éreztesd, hogy az ő édesanyjától is elvárható lenne ez, mert erről nem ő tehet és nagyon tenni sem tud mit az anyukájával. Senkire nem lehet az ilyesmit ráerőszakolni, ha nem akarja magától. Ezt gondolom ő is belátja, csak ettől még nem esik jól az embernek, hogy nem számíthat a szüleire.


Viszont, azt én is furcsállom, hogy a szüleid messziről utaznak el hozzátok kéthavonta, és olyankor hagyod őket takarítani, ahelyett, hogy megcsinálnád Te és ők csak nyugodtan élvezhetnék az időt az unokájukkal.

2012. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem tehetsz sem te sem az szüleid hogy anyósod nem segít. Nyugodtan fogadd el a segítségüket!

Tudod ha adnak fogadd el ha ütnek szaladj el!

Szerintem a férjed azért mondta mert rosszul esik neki,, hogy nem segít nektek az anyja, azért nem kell a te szüleidet elmarni.

2012. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem bántanám meg a szülőket, hogy ne segítsenek, mert szerintem ez nekik is jó érzés, hogy támogathatják a kicsi családotokat - nem feltétlenül pénzben, de pl a házimunka is nagy segítség tud lenni, mellesleg szép gesztus.

Anyósnak meg el kell magyarázni, hogy nioncs rá keret, és ha ő emiatt nem kíváncsi az unokájára, akkor magára vessen.

2012. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Férjed hibája, hogy milyen az édesanyja.Persze, hogy rosszul esik neki, biztos Ő sem ezt várta volna tőle.

Anyukádék meg nyugodtan hozzanak,amit tudnak.Nekem is szokott Anyósom, cukrot, húst, néha egy-két ruhát, amit nem bír otthagyni a boltban.Nekem ez jól esik.Ha van neki miből,akkor hozzon.Ha nem lenne,akkor nyílván nem tenné.

Az meg, hogy Anyukád ne vasaljon ki?Hát hadd vasaljon, bárcsak nekem kivasalna, vagy elmosogatna valaki néha.Ha ők vigyáznak a babára,akkor amíg alszik nyugodtan tud ilyesmit csinálni, és nyílván nincs nehezére, mert akkor nem tenné!!

Nagynehezen mi is eljutunk néha valahová, de nekünk ez úgy jön csak ki, hogy ha havi nagybevásárlásra együtt megyünk, akkor beülünk közbe valahová enni.De mire hazaérek, sokkal nagyobb kupi van, mint előtte.

Szóval, lényeg-a lényeg:

Fogadd csak el a segítséget,lehet, hogy később meg nekik lesz szükségük a Ti segítségetekre!

Ennyi:)

2012. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Próbálom összegezni: NEM szorulunk rá anyukámék segítségére, én max GYED-et kapok és a férjem is jól keres. Az ő döntése, hogy nem ad az anyjának. Hogy miért? Mert mi fizettük ki a devizahitelét, amit ő utólag kölcsönből ajándékká "nyilvánított". Papír természetesen nincsen róla, hiszen az anyjával nem ír az ember.... Ebben a kölcsönben az ÉN félretett pénzem is benne volt (összesen 1,5M, kb felesben).

Azt sem várom el, hogy anyukámék takarítsanak stb, amikor először csinálták el is mondtam nekik. "De hát úgyis alszik a gyerek" meg "nem fáradtság". Ráadásul úgy érzik, "tartoznak" nekem, mivel a húgomnak épp akkor volt itt Pesten műtétje, amikor 3 hónapos volt a baba. Mentem látogatni és mivel anyukám nem tudott szabadságot kivenni, hazamentem 2 hétre, főztem neki a diétás kajákat. Ez nekem természetes volt, ahogy nekik is, hogy segítenek.


Mint írtam, ide nem szeretnék gyereket szülni, de minél többet tudunk félretenni mire lejár a lakáselőtakarékossági szerződésünk, annál kevesebb hitelt kell felvenni.


Pénzt nem fogadnék el anyukámtól, ezt ő is tudja, ezért hozza "természetben".


A kérdés lényege: a férjem lelki nyugalma érdekében mondjak le erről a segítségről?

2012. febr. 28. 11:43
 9/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy így kifakadtam....
2012. febr. 28. 11:45
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondanod.Ha megtehetik, hogy segítsenek ebben a formában nyugodtan fogadjátok el. Az élet hosszú, bármikor szorulhatnak rátok és akkor viszonozzátok jó szívvel.
2012. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!