Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ha rosszindulatú...

Mit tegyünk ha rosszindulatú lett a szövettan szerint?

Figyelt kérdés
A nagymamámnak eltávolították egy kinövést. Először azt mondták első ránézésre, hogy jóindulatú. Aztán elkészült a szövettan és aszerint már rosszindulatú. Ugye leszedték neki, varratszedés, gyógyul a seb stb. De semmit sem mondtak hogy kell-e valamit csinálni, csak 3 hónap múlva ellenőrzés. A nagybátyámnak melanómája volt és kapott sugárkezelést stb, de meg is halt...Nagyon megijedtem...
2012. febr. 28. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy majd a 3 hónapos kontrolnál mondanak majd neki továbbiakat. De esetleg,hogy addig ne aggódjatok szerintem hívjátok fel az orvost. Nincs abban semmi sem,hogy ez utólag kérdezitek meg. Ráadásul nem mindegyik orvos közlékeny, szinte maguktól semmit nem mondanak csak ha kérdeztek.Ne gondolj a halálra, bár rögtön az jut az ember eszébe.Nekem több ismerősömnek volt már itt-ott ( pl. az orrán, vállán) rosszindulatú kinövés. Kezelést sem kaptak, és azóta sincs semmi gond. Lehet,hogy sikerült maradéktalanul eltávolítani és nem igényel további kezlést. De kérdezzétek meg, az a biztos!
2012. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Amúgy tényleg nem volt közlékeny az orvos...Odaadta a szövettanos papírt, és azt mondta hogy sajnos rosszindulatú lett. De így visszaemlékezve mintha azt is mondta volna hogy maradéktalanul el lett távolítva. Nem is merem elmondani a mamámnak mert kikészülne szegény...Meg a háziorvosnak mikor ezt elmondtam, odajött és elkezdte a hátamat megsimogatni, hogy nagyon sajnálja...Meg azt is hozzátette, hogy ezzel 4-5 évig is el lehet éldegélni. Hát mondom köszönöm....


Jó, amúgy a háziorvos szavára annyira nem adok, mert még egy megfázást sem tud kikezelni, meg kb semmit sem tud. Múltkor is valami papírt bevittem, ő elkezdte mondani hogy ez mi én meg visszakérdeztem hogy "De doktornő, ez nem ez meg az?" És akkor mondta hogy "Jaaa de, igazad van" és akkor azt mondta amire én is gondoltam.


De tényleg a következő ellenőrzésnél majd megkérdezem a dokit.

2012. febr. 28. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a dokihoz!!!

Az orvosok (minden tiszteletem mellett mondom):

1- nem közlékenyek

2- ha te nem nyomulsz, ők nem fognak! A nyakára kell menni...

2012. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:

Annyira nem kell izgulni, az ilyen fajta kinövések sok gondot nem tudnak okozni, ha időben kezelik. Azért saját megnyugtatásodra kérdezősködj a dokinál, valószínűleg többet is tud mondani.

A melanóma egy elég gonosz fajta, általában mire feltűnik valakinek, addigra már komoly gondokat okozott.

2012. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem világos, a szakorvos nem mondta miután közölte a szövettant, hogy elkezdik e sugárt?

Egyébként én úgy tudom a melanómának sok fajtája van.Egy ismerős nagyon idős néninek hosszú évek óta van, ott is így volt, hogy ránézésre jóindulatú, vagy ja, bocs mégsem, de aztán kapta a kemót, és azóta jól van(lekopogom).Szóval, erről hogy-hogy nem esett szó?én felkeresném újra.Aztán talán egy másik orvost is, addig amíg nem mondja valaki mi lesz a legjobb.De a nagyinak egyelőre ne szólj.Szerintem.

2012. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem melanómája volt/van a nagyinak, hanem basalioma. Ez is egy rosszindulatú bőrrák fajta [link]


Ahogy olvasom azt írják róla hogy eltávolítás után ellenőrzésekre kell járni, és figyelni rá. Szóval lehet hogy ez tényleg így megy....

2012. febr. 28. 21:40
 7/7 anonim válasza:
75%
A basalioma terápiája az ép széllel történő kimetszés. Sajnos sokszor visszatér, de a rosszindulatúak között jóindulatú. Áttétet nagyon nagyon ritkán ad. Az orvos sem küldött volna el csak így, ha valamilyen kezelésre még szükség lenne. Ne aggódj:)
2012. febr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!