Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben az esetben?...

Mit tehetnék ebben az esetben? Nem tudok húsz felé szakadni. Hogyan felelhetnék meg több szerepnek egyszerre?

Figyelt kérdés
Sajnos a nap csak 24 órából áll, és ebbe a 24 órába bele kellene férnie az iskolába járásnak, egy háztartás vezetésének, menyasszonyi teendőim ellátásának, barátnőm lelkének ápolásának, és a szülők el nem hanyagolásának. Nem is lenne nagy gond, ha a legjobb barátnőm nem lenne pánikbeteg és depressziós. Szegényem azt igényelné, hogy egész nap mellette legyek, amit meg is értek, mert most nagyon nehéz időszakot él át. De ez már hónapok óta tart, és sajnos elfáradtam én is. Nekem is vannak egészségügyi gondjaim, egy lakást kellene rendbe tartanom, szerveznem kellene az esküvőmet, egy családi tragédia miatt sajnos a szüleim is számítanak rám, az egyetemet sem szeretném elhanyagolni, és mellette szeretnék egy kicsit boldog lenni a vőlegényemmel is. De sokszor éppen rá nem jut már időm. Sőt az intimitás is kezd eltűnni az életünkből, mert vagy haza kell utaznom, vagy dolgozik a vőlegényem, vagy itt alszunk nálunk a barátnőm, mert nem merem magára hagyni a kollégiumban, nehogy hülyeséget csináljon. Mit tegyek? Néha úgy megmondanám a barátnőmnek, hogy sajnálom, de ennyi, elég volt, feladom, elfáradtam, de a szívem szakadna meg érte, mert imádom őt, de elfáradtam. Olyan, mintha lenne egy gyerekem, akire folyamatosan vigyáznom kellene. Nem tudom kikapcsolni a telefonom, hátha hív, hogy segítség kell neki, vagy csak egyszerűen rosszul érzi magát. A vőlegényem is megértő volt, de néha azt mondja, hogy úgy érzi nem vagyok ott vele, mert mindig a barátnőmön jár az eszem. Rengetegszer nem jövök haza időben, mert vagy rosszul lesz a barátnőm, vagy sétálni és beszélgetni szeretne. Mit tehetnék? Szeretnék segíteni a barátnőmnek, de mellette szeretném élni az életem is.
2012. febr. 28. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz a barátnőd, mert így nem hagyod Őt sem cserben, de talán Őt lehetne kezelni gyógyszerrel. Mindig nem foghatod a kezét, de nagyon jó barátnő vagy, hogy ott vagy vele a depi közepébe. Elhiszem, hogy nem akar pszichologushoz menni, de van amikor más nem segít, ebből segítség nélkül nehéz kilábalni. 14L
2012. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
A batárnődet hagyd egyedül. Nem lehet fontosabb,mint a családod. Ha depressziós,menjen orvoshoz. Te nem őrizheted őt állandóan.
2012. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zokniszörny ***** válasza:
100%

Elisabeth Wultzernek van egy nagyon jó könyve a depresszióról - illetve egészen pontosan a sajátjáról. Abban beszél egy párkapcsolatáról, amiben a srác teljesen oda volt érte, mindent megtett a lányért, az összes aprócska kis tünetéhez asszisztált. Wultzer szerint ez inkább csak rontott a helyzeten, mert nem az munkált benne, hogy küzdjön a depresszió ellen, hanem pont az ellenkezője. Hiszen a srác szinte asszisztált a depressziójához ezzel a folytonos ápolással.


Szerintem akármennyire is szereted a barátnődet, magára kell hagynod, akármilyen kegyetlenül is hangzik. Gyakorlatilag olyan támaszt nyújtasz neki, ami túlzó - ha egyszer magára marad, mondjuk elmész nyaralni, akkor egyfolytában hívogatni fog? Vagy viszed magaddal? Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Nagyon egyoldalú ez a barátság. Annyi energiát áldozol rá, hogy gyakorlatilag pont magadra nem jut időd. Szerintem te nem akarsz a barátnőd sorsára jutni.

2012. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A barátnödet beszéld rá, hogy keressen professzionális segitséget (azaz megfelelö pszichológust), mertmás nem segit rajta.

Te meg ne tedd magad emiatt tönkre, márcsak azért se, mert azzal, hogy állandóan "örzöd" a barátnödet, csak a pánikbetegséget erösited.

2012. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 zokniszörny ***** válasza:
46%
Amúgy meg elárulom, a pánikbetegségre van gyógyszer, valamint a depresszióra is... igyon ezerrel orbáncfű teát, ne félj, nem lesz gondja. Komoly. Olyan tőle az ember, mintha beszívott volna. :D
2012. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jár pszichológushoz és pszichiáterhez is már az első tünetek óta. És ők javasolták, hogyha lehet, akkor ne legyen egyedül. Persze azért így is van, hogy egyedül marad, mert azért minden nap mégsem lehet nálunk. De lehet, hogy lassan tényleg el kell engednem a kezét. De nem tudom, mert utána ha bármi baja lenne, magamat hibáztatnám.

2012. febr. 28. 22:05
 7/17 borcsi02 ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon rendes vagy!!És a vőlegényed is az,hogy ilyen jól tolerálja ezt a dolgot!

De ne felejtsd el,hogy a barátnődön kívül másoknak is tartozol azzal,hogy legalább annyit adj magadból,amit a barátnődnek!Nem beszélve az iskoláról!

A család és a szerelmed megérdemlik,hogy velük légy,és főleg menyasszonyként jogod van hozzá,hogy boldogan éld meg ezt az időszakot!

Elhiszem,hogy nehéz 1000 felé szakadni,de ha belegondolsz,pár év múlva csak arra fogsz emlékezni,hogy ezeket a szép pillanatokat is beárnyékolta valami,és nem tudtad megélni a jelent!Majd eltűnődsz rajta,hogy valóban megérte-e..

Nem azt mondom,hogy hagyj cserben valakit,aki amúgy is mély ponton van,de erre más megoldást kellene találnod!

Esetleg a barátnőd családja,testvérei,vagy más barátai?

Lehet,hogy csúnyán hangzik,de a depresszió feneketlen zsák,és a depressziós emberek gyakran energiavámpírként működnek!

Nem megoldás a folyamatos tutujgatás,mert ezzel csak táplálod az önsajnálatot benne!A határozott tanácsok,és a felrázás,még ha kegyetlenül hangzik is,de nagyobb segítséget jelentenek,mint a társulás az ő szenvedésében.Így soha nem fog tudni tovább lépni,tehát semmiképp nem jó neki!

Változásra van szükség,és ki világíthatna rá jobban erre,mint Te?

Nem tartom korrektnek a barátnőd részéről,hogy tudatában van annak,menyire leterhel téged,és ezzel visszaél.

Ha valóban annyira beteg,már rég szakemberhez kellett volna fordulnia,ha pedig nem érzi annyira betegnek magát,akkor tartsa magát annyira,hogy legalább megpróbál kilábalni a bajból!

Én is voltam depressziós,de szégyelltem volna másokat leterhelni a gondommal,csupán azért,hogy pár órára jól érezzem magam,pláne szégyelltem volna más boldogságát beárnyékolni.

Egyébként a pszichológus rövid távon biztosan nem megoldás,mert ilyen esetben legalább egy-másfél év intenzív kezelés (jóóó sok pénzért) az,ami eredményt hozhat.

Tudom,hogy nehéz helyzetben vagy,de a végtelenségig ez nem mehet,szerintem ezt te is már jó ideje tudod!

Figyeld meg,ha visszaveszel a "törődésből",sem fog összeomlani a világa,és nem generálod te sem benne a továbbiakban a problémát.Ezt elmagyarázhatod neki is,mégpedig úgy,hogy elmondod,ez így nem mehet tovább,nagyon szereted,de térjen kicsit magához,kezdjen el élni,és nem mindent egyszerre akarni,majd folyamatosan jönnek a jó dolgok,nem kell belepörgetnie magát az önsajnálatba,te pedig mellette leszel ebben.

Tudom,nehéz,és számíthatsz némi sértődésre is,de ha igazán szeret téged,és nem csak kapaszkodónak használt,meg fogja érteni.

Ha pedig nagyon nagy a gáz,és esetleg a testi épségét félted,tényleg menjetek dokihoz,kell a biztos pont és a nyugalom neki!

Nem szerettem volna okoskodni,és remélem,nem fogalmaztam túl keményen..

2012. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 zokniszörny ***** válasza:
Tök igazad van utolsó!
2012. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 borcsi02 ***** válasza:
Ja,látom,lemaradtam,mert írtad,hogy jár kezelésre egy ideje!Ez az egyik legjobb,amit tehet!
2012. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Zokniszörny, a "depin" lehet, hogy segít az orbáncfű meg egyebek, de a depresszión nem sokat.

Én marékszámra szedtem, kapszulában és teában, és SEMMI hatása nem volt.

2012. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!