Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeegyeztethető ez a két...

Összeegyeztethető ez a két különböző látásmód egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz az irományom, de szeretném ha elolvasnád és tanácsot adnál:)

22 éves lány vagyok, a barátom 25, másfél éve vagyunk együtt. Én még tanulok, idén végzek az egyetemen, a barátom pedig dolgozik, de egy olyan helyen, ahol a cége központtal rendelkezik, és a mobilitás lévén bárhol lakhatnak a dolgozók, kocsit kapnak és elmennek dolgozni. Ezt muszáj megemlíteni ahhoz, hogy megértsétek a problémámat.

Sajnos Szabolcs megyében lakunk, mégcsak nem is a megyeszékhelyen. Az előző (kb fél éves) keresgélések alapján ebben a megyében nem lenne a végzettségemnek megfelelő munkalehetőség. 2 idegennyelven beszélek.

Korábban beszélgettünk már a párommal arról, hogy mi lesz később, ha végzek, én említettem hogy ahogy nézegettem az álláshirdetéseket, nem igazán találtam megfelelő állást. És megemlítettem neki, hogy nem zárkózom el a költözéstől egy jó munkalehetőség érdekében, sőt külföldre is kimennék. Erre ő húzgálta a száját, és mondta hogy neki jó munkahelye van, ő innen nem fog mozdulni, max a megyén belül, hisz amúgyis itt vannak neki a barátai, családja. Érveltem neki azzal, hogy lassacskán lesz egy másik családja és akkor az "új" családját fogja előtérbe helyezni, ami szerintem a normális. Lehet mozogni a munkahelyén belül, szinte az egész országon belül vannak munkatársai, szerintem egy elköltözés nem jelentene problémát a munkahely szempontjából... Ennek ellenére eléggé lokálpatrióta, amivel amúgy nem lenne bajom, ha itt találnék munkát. De tudjuk milyen helyzetek uralkodnak Szabolcsban... Statisztikák legalján szerepel.

Ez szerintetek a későbbiekben elronthatja a dolgokat? A két különböző lokális nézet a jövőnkkel kapcsolatban. Össze lehet ezt egyeztetetni, egyáltalán kérhetem, hogy miattam költözzünk el ha úgy alakul?

Köszönöm ha válaszoltok!


2012. márc. 1. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ö maradni akar, te meg menni, akkor igy semmi sem lesz a kapcsolatból.

Ha ö nem látja be, akkor nem érdemes erösködnöd, mert állandó veszekedés lesz belöle.

2012. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk nem volt az.

Borsodban laktunk,ott tanultunk mindketten.Én eleve olyat tanultam,amivel tudtam hogy sokszáz km-re kell költöznöm melóért,de az nagyonjól fog fizetni.

Exem ragaszkodott Borsodhoz,hiába gyakorltilag éhbérért melózott.

Nem konkrétan emiatt szakitottam,csak egy volt a sok indok közül,de közrejátszott.

Rögtön költöztem,a talált meló egy álom,párom is van azóta,és ő a világ végére is velem jönne,tervben is van hogy ezen a cégen keresztül Japánba költözünk,ott is van leányvállalata a cégnek.

Nem bántam meg,Észak-Magyarországon maradni öngyilkosság.

2012. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Hasonló problémán rágódom én is. Páromnak olyan végzettsége van, hogy valószínűleg csak egy nagyobb városba tud elhelyezkedni, nekem pedig egy kisvárosban van házam (szüleimtől kapom), illetve a családi vállalkozásban szeretnék dolgozni, így én a kisvárosban laknék.

Ha a kisvárosban maradunk, akkor páromnak vagy nem a képzettségének megfelelő munkát kell választania, vagy naponta 50 km-t kell utazni a munkahelyére és ugyanannyit haza. Persze csak ha kocsival megy, akkor ez 2x50 perc, ha busszal, akkor ez már 2x80 perc.


Szerintem én fogok többet keresni, így jobb, ha a kisvárosban lakunk, illetve a itt nem kap munkát, akkor dolgozhatna a családi vállalkozásunkban.


A lényeg, hogy szerintem összeegyeztethető a dolog. Nem tudom, hogy tervezel-e több gyermeket, akikkel otthon leszel szülés előtt, és szülés után is 3 évig, így két gyermek esetén ez már 6 év is lehet. Így lehet, hogy azt kellene tenned, amit a párod szeretne, maradni. Szerintem nézz körül más megyékben is, esetleg a szomszédosokban, hogy ott milyen lehetőségeid adódnak, lehet, hogy ott sem találnál munkát a végzettségeddel. Azt is nézd meg, hogy kapsz-e a megyében olyan munkát, ami nem a végzettségednek megfelelő, de elvállalnád.


Ha szeretitek egymást, biztosan meg tudjátok oldani a dolgokat, akár Te maradsz, akár ő költözik. Te feladnád miatta álmaid melóját? Ha a válaszod nem, akkor meg talán nem ő a megfelelő.

Ha úgy alakulna, én a párom mellett maradnék, akkor is, ha az 5 éves egyetemi képzés után takarítanom kellene. De tudom, hogy ezzel kapcsolatban ő is így van.


Egyébként milyen szakon végzel?

2012. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Én megtennék bármit a páromért, de kicsit bajban vagyok. Nem szeretnék kevesebbet letenni az asztalra, vagy keményebben fogalmazva nem akarom hogy eltartson, bár tudom hogy nem éreztetné velem, hogy övé a több, vagy ő keres többet. Remélem értitek, ez egyfajta büszkeség:)

Nem fogom emiatt elhagyni a páromat, hisz a pénz nem boldogít, keresek más munkalehetőséget is, a megyében és majd meglátjuk mi lesz. A párom bizakodik, ő szentül meg van győződve hogy én itt találok munkát:) lehet, szeretném is!

Egyébként angol- orosz szakon végeztem.

2012. márc. 1. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!