Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik fél meggondolja...

Ha az egyik fél meggondolja magát a gyerekvállalással kapcsolatban, az jelentheti egy kapcsolat végét?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk és egy 7 éves fiunk. A férjemmel előre megbeszéltük, hogy "csak" 2 gyereket szeretnénk. Most mégis mondogatja, hogy milyen jó lenne még egy baba. Én nem szeretném.

Ezen túl lehet lépni? Előbb-utóbb meggondolja majd magát?


Olyan jellegű válaszokat, hogy "ahol jut kettőnek ott háromnak is" nem kérek!


2012. febr. 27. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

> Ezen túl lehet lépni?

Igen.

2012. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, emiatt biztos nem fog elhagyni :) Ha elváltok, akkor annak más oka lesz.


Egyébként ha megtudod az okát, hogy igazából miért akar még egy gyereket, akkor azon keresztül esetleg le tudod beszélni. Vagy te is elmondhatnád neki hogy ténylegesen miért nem akarsz többet (mondjuk mert fárasztó, mert állandóan csak a gyerek van és nincs más programod, hogy több segítségre lenne szükséged, hogy nincs nagyszülő aki besegít stb...) Ha elmondod a gondjaidat ezzel kapcsolatban, akkor vagy kitalál rájuk megoldást, ami neked is elfogadható, vagy pedig belátja hogy igazad van és ennyit erről...

2012. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerintem egy ilyen problémának 2 gyerek mellett nem szabadna felmerülnie. Már mint olyan szinten, hogy kapcsolat megromlásra gondoljál.

Ha a kapcsolat ettöl romlik meg akkor ott már nagyobb bajok vannak.


Pl nekünk is kettö lesz. (másodikkal vagyok terhes), én eltudnám képzelni 3-al de a párom nem. Ezen vitázni nem fogunk, lehet ha én is úgy érzem pár év múlva majd felhozom megint a kérdést, de ha nem akarja akkor ennyi.


Egy gyerekkérdés az elsönél lehet kapcsolat romboló, mert elég nagy kérdés hogy egyáltalán legyen gyerek vagy sem.

De 2 gyerek mellett, már annyira mindegy hogy van-e harmadik vagy sem, így ezen felesleges vitázni is.

2012. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is férjemnek 2 testvére van és kacérkodott gondolattal, hogy nekünk is jó lenne 3 gyerek, de már az elején leállítottam.

3 gyerek az már minőségi változás. Pl. nem minden kocsiba fér be 3 gyerek, 3 gyerekülés. A belépők ált. 2 felnőtt-2 gyereket értenek család alatt. Egy gyerek mindig pár nélkül lesz. Én tiltakoztam mindig a 3 ellen, és mivel 20 hó korkül van, a férjem sem erőlteti már a 3-at. Ha te nem szeretnéd, akkor inkább ne menjél bele, mert kicsi korban elsősorban a te gondod lesz.

2012. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Komoly vitáink nincsenek belőle szerencsére; remélem, ez így is marad.


Ugyanazért nem szeretnék többet, amiért ő sem akart tíz éve: mindketten nagy családból származunk, sosem volt ránk elég ideje, energiája, pénze a szüleinknek. Ráadásul minket apukám elhagyott, ezt nem tudom feldolgozni. Azóta tudom: nekem annyi gyerekem lesz, amennyit szükség esetén egyedül is el tudok tartani. Megérti az érveimet, csak néha elmondja, hogy hiányzik neki a babázós időszak.

2012. febr. 27. 09:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik fél egyáltalán nem akar gyereket, a másik meg igen, akkor az szerintem a kapcsolat vége. De ha kompromoisszumot tudnak kötni akkor nem. Például már van két gyerek, az elég rendes kompromisszum. Mert ő is megtapasztalja milyen a gyereknevelés de neked sem kell szülni ha már nem akarsz. Ha ő ezt nem fogadja el, akkor vele van a baj.
2012. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!