Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a haragom? Folyton...

Jogos a haragom? Folyton fáradt vagyok, mire hazaérek és semmit sem segít!

Figyelt kérdés

A férjem is én is dolgozunk. Ő otthon, én egy háznál házvezetőnő vagyok. Gyakran hozom ide a kislányomat, mert a férjem szerint "nem lehet semmit csinálni mellette". Hazaérek néha nyolckor, hulla fáradtan (2-3 öt év alatti gyerek le tud fárasztani) és állok neki otthon: mosás, teregetés, mosogatás, söprés.

Tegnap 11kor kerültem ágyba, ő felébredt, próbálkopzott és sérelmezte, hogy mostanában nincs kedvem szexelni. Úgy felhúztam ezen magam, hogy külön szobába vonultam.

Reggel vennék elő tiszta ruhát, és látom hogy az összes ruha csak a szekrénybe van gyűrve!



2012. márc. 1. 13:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
10%

Az én párom is ilyen, de nálunk más a helyzet. Ő dolgozik, én tanulok még és több szabadidőm van. Én megsegítem őt, a támasza akarok lenni azzal hogy mire hazajön, tiszta ház várja, finom ebédet küldök neki és nincs kosz. Én is kipurcanok, mert nem szoktam még annyira hozzá :) de ez van. Nem várhatom el a páromtól hogy majd 8, ne adj isten monstanában 11-12 óra munka után hazajön fáradtan és még nekem áll feljebb hogy nem takarít. Senki nem akar egy savanyú nővel lenni, inkább megcsinálom én, nem problémázok ezen, ugyanis a dolgok maguktól úgyse fognak megtisztulni. Ha nem nyegleóként áll hozzá az ember, hamar meg lehet minden csinálni.


Ruhák berakása 5 perc, mosni nem neked kell, hanem a mosógép mos, addig gyorsan elmosogatok, kiteszem száradni... ha pedig kupi van a ruhás szekrénybe akkor nem várom meg amíg teljes a cifraság, hanem azonnal megcsinálom a dolgokat.


Szóval csak ennyit mondok hogy hatékonyan próbáld beosztani az időt, ne ess neki minden kitakarításnak egyszerre, mert sok idő megy el vele.. próbáld meg egyik nap a mosást, másik nap a főzést (pl 2 napra - mi így szoktuk), másnap porszívó, felmosás, és rögtön nem lesz annyi házimunka.


Fel a fejjel!


22/L

2012. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Két szintes házat tartok nett tisztaságban, nevelek két gyereket, vagy ha itt a sajátom őt is.

Ez néha napi 14 óra. Hazaesek fáradtan és akkor áll a mosatlan, a ruháimat már vasalni kell.

Tegnap már sírtam a fáradtságtól :(

2012. márc. 1. 13:56
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem akarlak elkeseríteni, de én többek között hasonló okokból (más oka is volt), de elváltam. Üljetek le ezt megbeszélni, mert bele fogsz fáradni nagyon komolyan rövid időn belül és az senkinek nem lesz jó.
2012. márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%
És nem lehet megbeszélni ezt a pároddal? Nyugodt körülmények között? Biztos megértené, vagy legalább próbálná. Elhiszem hogy fáradt vagy, de ezt ő honnan tudná ha te nem mondod, egyes férfiak olyanok mint a gyerekek, a szájukba kell rágni mindent, az én párom dolgozik, én itthon vagyok és várom a babánkat. De hidd el nekem reggel szépen feltakarítok és estére minden csatatér, köszönhető leginkább a páromnak :) hazaér ledobja a ruháját és én meg pakolom utána, nem szólok neki, mert tudom fáradt. De néha már nem bírom és akkor leülünk megbeszéljük, hogy nekem is megterhelő minden nap végigcsinálni ekkora pocakkal. Szóval fel a fejjel, és beszéld meg vele. Biztosan megérti.
2012. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
9%
1. vagyok: hát nem irigyellek :S amúgy nem tudom milyen rucikat hordasz, de most jön a jó idő, biztos van kint nektek is szárítótok és pl, ha odafigyelsz arra hogy nagyon szépen kiteregesd a ruhákat, akkor vasalni sem kell őket. Én így spóroltam meg nyáron ezt is, az ingeket kitűztem és sztem olyan anyagból volt, ki is simult nagyon szépen. Egy ekkora hatalmas házat nem lehet szépen tartani gyerkőcök, pláne munka mellett. Szerintem üljetek le megbeszélni, vagy tényleg dolgozz ki takarítási rendet, hogy az egész hétre oszd be mikor mi van. Legyen egy mosós nap, egy porszívózós, meg ilyenek. Vagy moss hetente 1x, nem tudom mennyi ruhátok van, de nekünk az elég, pl a vasárnap. Porszívózni hetente 1x tudok, viszont felsöpörni, felmosni minden nap, másnap.
2012. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Csak pamutot hozdok. Minden nap váltok, mert tisztán kell dolgozni mennem. És hiába figyelek, hogy szépen terítsem ki, ha utána be van gombócolva a szekrénybe :( Vasalhatok hajnalban.

Próbáltam megbeszélni vele, mert anno mikor gyárban 12 órázott, és én voltam otthon a gyerekkel, nem vártam el hogy segítsen, de most már fordítva van. Azt mondja igyekszik, de gyerek mellett nem megy. Kac-kac, én mindent gyerek mellett csinálok most is.

2012. márc. 1. 14:11
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom az elsőnek még nincs gyereke.......

Nálunk is sokszor van hasonló helyzet, én ősszel kezdtem dolgozni, fiam bölcsis, apa is dolgozik.

De néha úgy tesz, mintha még mindig GYED-en lennék,

amikor azért nagyjából mindenre jutott idő/energia.

Hazajön, puszi-puszi, aztán irány a számítógép.

Jópárszor vitáztunk már ezen, kifejtettem neki, hogy az ő 8 órás munkája semmivel sem értékesebb mint az enyém, ugyanúgy elfáradok estére (bölcsibe is én hordom a kicsit).

Nálunk az jött be, hogy fix feladatai vannak: szemétlevitel, mosogatógép ki- és bepakolás, porszívózás. Ma reggel pl. ő öltöztette és szedte ki a kakiból a kisfiunkat, amíg én kiteregettem az éjjel kimosott adagot.

2012. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Hiába pontoztál le, kedves 1., teljesen más egy 2 fős háztartást vinni, mint egy olyat, ahol kisgyerek van, tengernyi szennyessel. Ráadásul gondolom nem heti 40 órát vagy suliban, szóval ezt sem lehet öszemérni!
2012. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Első: te se vagy százas ám.... a kérdezőnek nem az a baja, hogy nem volt ideje elpakolni, mert a műkörmös után szaladni kellett a fodrászhoz. Dolgozik, ugyanúgy, ahogy a férje. Még ő legyen rugalmas??? Persze a férjének ne szolgálja fel tálcán a sört???


Komolyan, neked ez való: [link]

2012. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Tisztázzunk valamit: a kérdező dolgozik is! (Ez az első válaszolónak nem esett le.)

Egy kiadós beszélgetés kellene a férjeddel, és mint ahogy valaki írta: meghatározott feladatai kell legyenek. Pl nálunk ki készítem az ajtóhoz a szemeteszsákot, és a férjem tudja, hogy az ő dolga azt levinni. Vagy, ha felhívom, neki kell a boltból hoznia pár dolgot. Viszont a szemét mennyiségét, és a hűtő tartalmát nekem kell csekkolni, mert ez piszmogósabb, nekem jobban testhez álló.

2012. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!