Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna titeket, hogy ha a...

Zavarna titeket, hogy ha a párotok/férjetek rendelkezne minden vagyonnal?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk 3éve és tervezi, hogy megkéri a kezem. Neki van saját lakása, autója amit a szüleitől kapott. Semmi hitel. A ház gyönyörűen berendezve. Az én szüleim sem szegények, de ők semmivel nem tudnak támogatni, még 100ezer Ft-tal sem, nemhogy házzal meg autóval. Félek, hogy később ebből problémák lesznek (talán nem is a párom, hanem anyósomék részéről)...Titeket zavarna ez a dolog, hogy Te nem tudsz hozzájárulni a közös lakáshoz semmivel?Ha lehet kort is írjatok. 25F / 20N
2012. márc. 4. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Te nem fogsz dolgozni? Ő tart majd el?
2012. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Bennem is felmerült a kérdés,hogy te nem fogsz dolgozni?

A házasság alatt nem szabad,hogy ez gond legyen,ki mit vitt a kapcsolatba,ha érezteti,akkor egy s.egg.De válásnál tudnod kell,hogy semmire nem tarthatsz igényt,csak arra,amit a házasság után közösen szereztetek.

2012. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát az attól függ...

Ahogy hallottam, 1-2hónap múlva megkéri a kezem és összeköltözünk.

Nyárig még biztosan ő fog eltartani, mert én még tanulok. Utána már valószínűleg én is keresni fogok. ( ameddig tanulok addig a szüleim fedezik a rezsinek a felét)

2012. márc. 4. 15:39
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

Engem nem érdekelne anyósék mit mondanak, és ha a párom szeret engem, akkor őt sem.

Ha te azért költözöl oda, hogy a párod tartson el, ne a szüleid, akkor számíthatsz konfliktusokra.


Ha tanulsz, de mellette azért ellátod a háztartást, a párodnak egy szava sem lehet. Ha dolgozol, akkor meg pláne.

2012. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Ebben a helyzetben, mint a tiéd, nem lenne okom és főleg jogom elégedetlenkedni. Tök jogos, hogy ami az övé papíron, az az övé is marad. Nem várhatnám el tőle, hogy írassa a nevemre, legyen közös, hisz nem közösen szereztük. Rohadtul nem lenne igazságos, bárki bármit mond! A mai világban hülye, aki közösködik ilyen egyértelmű helyzetben. Más lenne, ha a felek nagyjából ugyanannyit tennének a közös életbe, akkor nincs miért papírt írni, de így?

Szóval nem, nem zavarna.

23L

2012. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Örülj neki, hogy szeret téged, ha nincs semmid és így is kellesz, akkor biztosan szeret!!!!!!!!!!
2012. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó vagyok, ja most látom, hogy te vagy a nő.

Hát akkor nem biztos, hogy ez annyira jó.

Ha szülsz is kettőt, nincs lakásod állásod, akár a gyerekeidet is elveszítheted, az anyós pajtás odamegy és kirak.

Persze a nagyon gazdagok régen sem közösködtek, ha a nőnek és a férfinek is volt vagyona.

2012. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%

5-ös, szerintem te totál félreértettél valamit...........


Kérdező, szerintem fogadd el a helyzetet, így alakult, majd ha dolgozol, még vesztek ezt-azt úgyis, konyhai eszközt, szépítgetitek még a lakást:)

23N

2012. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Ja persze, utolsó, kibújt a szög a zsákból: ha vagyon nélküli férfiről van szó, az törődjön bele, hogy semmi sincs a nevén és örüljön, hogy így is szeretik, de ha nőről van szó, az már gáz...
2012. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit értettem félre? (5-ös vagyok)

Az volt a kérdés, zavarna-e, ha a párom rendelkezne a vagyonnal. A leírásban is az áll, a férfinek van lakása, nincs hitele, a lány szülei meg szegények. És lehet-e ebből később probléma.

Erre írtam, hogy engem nem zavarna, mert miért zavarjon? Annál könnyebben indulunk az életben. Viszont ha zavarna is, max azért, mert én nem tudom ugyanazt beleadni, de hát ez van, nem mindenki indul ugyanolyan esélyekkel, majd a későbbiekben teszek hozzá az életünkhöz. Házasság után úgyis közös az utána szerzett vagyon.

Igazából nem tud mit tenni a kérdező, mint beletörődik, mert mi mást tehet? Nyilván nem fogja a srác a nevére íratni a fele lakást, hogy ne érezze magát kirekesztettnek, ugyanakkor nyilván nem fog a semmiből leakasztani egy saját lakást vagy annak megfelelő értékű tulajdont/pénzt.

2012. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!