Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fiúk, ti szeretnétek, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, ti szeretnétek, ha a jövendőbeli feleségetek hasonló tulajdonságokkal rendelkezne, mint az anyukátok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy milyen viszonyban vagytok az anyukátokkal? Mennyire vagytok őszinték az anyukátokhoz, ha mondjuk a barátnőtökről van szó? Mennyit meséltek róla?És egyáltalán, van olyan, hogy leültök beszélgetni az élet nagy gondjairól? :) Kort légyszi írjatok. Köszi.
2010. jún. 7. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Hát annyira hasonlítson anyukámra, hogy jól tudjon főzni, az én ízlésem szerint( sexizmus ). Amúgy eddigi barátnőimről nem beszéltem, max ha kérdezett anyukám.
2010. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Isten ments. Nem vagyok túl jóban az anyámmal, sokat veszekszünk, stb...

Barátnőimet is csak nehezen mutatom be nekik, beszélgetni meg szoktunk, de ilyen témákról nem.

Már nem lakok velük így kicsit jobb lett a viszonyunk mint az utolsó pár évben mikor még náluk voltam, de így se a legjobb.

22/F

2010. jún. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nekem szánt kérdés (lány vagyok), de én mindenképp olyan férjet szeretnék majd, mint az apukám... :) Bár olyat sosem fogok kifogni (nincs is még egy olyan ember).
2010. jún. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan lenne, inkább maradok agglegény. Egy igazi kötekedős, veszekedős, bosszúskodó "hölgy", aki szeret uralkodni másokon (és mivel én vagyok itthon, rajtam zsarnokoskodik). A barátnőm teljesen az elletéte. Úgy hogy inkább neki kérem majd meg a kezét, mint anyum klónjának. 22/F
2010. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát én nem szeretném.19/F
2010. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért elgondolkodtató és sajnálatos, hogy a válaszokból a egyértelműen az szürődik ki, hogy a szülő nem mintakép. Valamikor ez nem igy volt. Egy gyermeknek a szülő az szent volt, és zömében a további életükben azt a mintát követték, amit otthon láttak, tapasztaltak.
2010. jún. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: azt azért nem felejtsd el, hogy régebben a szülö se olyan volt, mint manapság, amikor a gyerek érdekeit nem nézik, és felrúgják a családot. Ha elolvasod az itteni kérdéseket, akkor látod, hogy sok "szülönek" csak a szex, az új szerelembeesések, a sok pénz a fontos, az "anyák" jó része nem hajlandó ellátni a gyereket meg a háztartást, mert az neki lealacsonyitó, a férjnek kellene a 8-16 órás munka után elvégezni, hogy neki legyen ideje azon ábrándozni, hogy mennyivel jobban voltak egymással, mielött meglett a gyerek, stb.

A jó szülö/anya nem ilyen, hanem neveli a gyereket (adott esetben fegyelmezni már kiskorában is), szereti, de nem majomszeretettel, a családra koncentrál, nem saját magára elösörban.

Ahhoz, hogy egy szülö példakép legyen, ugy is kell élnie és viselkednie.

2010. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én azt találom érdekesnek, hogy sokan írják (nemcsak itt, máshol is), hogy a szüleikkel nincsenek jóban, de ha bármi problémájuk akad, akkor a nagyszülőkhöz mindig mehetnek. Én azon csodálkozom, hogy ha a nagyszülők ilyen JÓ nagyszülők, akkor hogyan lehet az, hogy a gyermekeik (vagyis a szülők) ennyire nem jó szülők? És ezek a "rossz" (elnézést kérek) szülők furcsa mód mind a 40-50 közötti korosztály, vagy annál kicsit idősebbek. Én ezen komolyan csodálkozom, mintha valami "nem működne" abban a korosztályban. (Akinek nem inge, persze ne vegye magára!)
2010. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak: egy pszichológiai témájú könyvben olvastam a szülők-nagyszülők különbözőségének okairól és számomra teljesen elfogadható magyarázatot kaptam. A szülő vállát óriási felelősség terheli, mert a legjobbat akarja a gyerekének és hogy a gyereke többet érjen el az életben mint ő, legyen gazdag és boldog és ne hozzon szégyent rá. Ezzel szemben van a gyereknek egy személyisége, vannak saját vágyai, elképzelései, na és ilyenkor jönnek a problémák: sarkítva pl. a gyerek sajnos cseppet sem érdeklődik a töri iránt, hogy majd jogra mehessen, ellenben úristen, zoológus akar lenni, vagy kamionsofőr és máris elborulnak a szülő ábrándjai, nem érti, miért teszi ezt vele a tulajdon gyereke.

A nagyszülők vállán kevesebb a felelősség, kényeztethetik az unokákat, nem nekik kell nevelni, utat mutatni nekik, könnyebben elfogadják az unokákat olyannak, amilyenek. Megértőbbek, ha a gyerek a saját útját akarja járni.

Remélem, sikerült a lényeget összefoglalnom.

2010. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: teljesen igazad van! Anyám be is vallotta nekem, hogy ö ezért bánik másképp az unokájával mert már nem övé a felelösség.

Amúgy nö vagyok és hála istennek a párom teljesen ellentéte az apámnak: nem alkoholista, nem dohányzik, nem munkakerülö, nem hazudozik stb.

22/L

2010. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!