Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna titeket, hogy ha a...

Zavarna titeket, hogy ha a párotok/férjetek rendelkezne minden vagyonnal?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk 3éve és tervezi, hogy megkéri a kezem. Neki van saját lakása, autója amit a szüleitől kapott. Semmi hitel. A ház gyönyörűen berendezve. Az én szüleim sem szegények, de ők semmivel nem tudnak támogatni, még 100ezer Ft-tal sem, nemhogy házzal meg autóval. Félek, hogy később ebből problémák lesznek (talán nem is a párom, hanem anyósomék részéről)...Titeket zavarna ez a dolog, hogy Te nem tudsz hozzájárulni a közös lakáshoz semmivel?Ha lehet kort is írjatok. 25F / 20N
2012. márc. 4. 15:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én egy szóval sem mondtam, hogy azt akarom, hogy a nevemre írassa a vagyonát, SŐT ha akarná se fogadnám el.

Persze, hogy ellátnám a háztartást, ez ALAP dolog.

Nyárig még tanulok, addig anyáék fizetik a rezsi felét, utána meg már én is fogok dolgozni. Csak félek attól, hogy ha összeveszünk, akkor a fejemhez vágja, hogy itt nekem semmim sincsen. Tudom most azt gondoljátok, hogy nem is szeretem, ha megfordult a fejemben, de igen is szeretem!!! Csak senki nem tudhatja mi lesz később, senki sem úgy megy férjhez, hogy x év múlva el akar válni.

2012. márc. 4. 15:50
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
Akkor végül is mégis csak attól félsz, hogy semmi sincs a neveden. Mert ha már a neveden lenne, tök mindegy, mivel vagdalkozik a párod (ha nem is esne jól, mert nyilván nem). És az is arra utal, hogy azt írod, válás esetén nem kapnál semmit. Bizony, a lakásból nem. Az utána szerzett cuccok fele illetne meg, a lakás sosem, már persze ha házassági szerződésben ki is kötné ezt a párod, amit minden józan ember megtenne ebben a helyzetben.
2012. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ezt előre nem lehet megjósolni,hogy a párod mit fog tenni/mondani x idő múlva.


Amikor az exemtől kaptam egy gyűrűt, és később összevesztünk, a fejemhez vágta, hogy ne dobáljam a gyűrűt (levettem, az asztalra tettem, de leesett), mert ennyi meg annyi ezerbe került, és ő fizette!!!

Én nem tudtam olyan emberrel együtt élni, aki az orrom alá dörgölte valamivel kapcsolatban, hogy azt ő fizette ezért nekem kuss van.

2012. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem. Nem attól félnék, hogy nekem semmim nem lenne válás után. Hanem egyszerűen rosszul esne, hogy ha azt mondaná, hogy nekem semmi sincs. Zavarna, rosszul érezném magam és szégyellném, hogy az Ő lakásában lakom.
2012. márc. 4. 15:55
 15/22 A kérdező kommentje:
13. válaszoló, valahogy én is így érzem... tarok attól, hogy ez lesz és nem azért mert nekem bármi is kellene, csak az, hogy én nem tudom azt megadni neki, amit ő megad nekem
2012. márc. 4. 15:57
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Vagy túl lépsz ezen vagy keresel egy olyan fiút,akinek szintén nincs semmije.Nem ő tehet róla,hogy jobb az anyagi helyzete,mint a tiéd.Ez így alakult.Állítólag szereted,de félsz,hogy az orrod alá fogja dörgölni.Ha valakivel össze akarom kötni az életem,akkor feltételezem,hogy tisztel annyira,hogy nem fog megalázni X év múlva sem. Ha te nem bízol benne ilyen téren,ott megint gond van.
2012. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
Rendben, tudjuk, mitől tartasz. De valljuk be, más egyebet nem tehetsz, minthogy nem foglalkozol ezzel. Vagy elhagyod a párod...
2012. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk én vagyok a "tulajdonos". 3 éve élünk együtt, 5 hónapos a lányunk. Együtt rendeztük be a gyerekszobát, együtt választottuk ki a színeket a falra. Sosem fordult meg a fejemben, hogy ne így legyen, hogy csak én döntsek.

Sajnos a baba miatt néha vitázunk (kinek mi a feladata, ki mennyit jár el otthonról), de eszembe se jutna a fejéhez vágni, hogy az "én" lakásomban él.

Mondjuk én nő vagyok.


Úgy nem lehet belemenni egy közös életbe, hogy mi lesz, ha elromlik.....

2012. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező! Ezt írod:

"amit a szüleitől kapott"

Tehát ha jól értem, nem ő dolgozott meg azért a lakásért, autóért, hanem ő is kapta. Innentől kezdve semmi joga nincs a fejedhez vágni...

2012. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 éve mentem férjhez. Férjemnek akkor már meg volt a pici kis 1,5 szobás lakása, nagyon szépen felújítva, berendezve. Én albérletben éltem kb. 10 évet. Mikor megkére a kezemet, Nekem is sokszor eszembe jutott, hogy a lakásban nem lesz semmi beleszólási jogom, és hogy majd esetleg a fejemhez vágja, hogy nekem ott semmihez nincs közöm. 13 éve élünk együtt, soha, egyetlen szóval sem említette, sőt egyetlen másodpercig sem éreztette Velem, hogy a lakás az övé. Azóta már kétszer is újítottunk rajta, kisebb-nagyobb átalakítást végeztünk, és mindig Rám bízta, hogy milyen legyen, mindent Én választottam ki, a színeket, bútorokat, stb... Nagyon magaménak érzem, olyan kis otthonos a lakás, persze tudom, hogy nem az enyém, és nem is lesz soha, de ezt a férjem soha de soha nem mondta, tudom magamtól is, de nem szoktam ezen rágódni. Jól érzem magam, és ez a lényeg. Autója is volt már neki akkor, miután összeházasodtunk, az esküvői pénz egy részéből cseréltük nagyobbra. Volt némi pénze is a bankban, azt a lakásra költöttük pár éve. Amit pedig együtt gyűjtünk, együtt költjük el, megbeszéljük mire, ki mit szeretne, vagy mire van szükségünk. Általában a lakásra szoktuk költeni, mindig kell valami, mindig tönkremegy valami. Soha nem gondolok arra, hogy minek, mert úgysem az enyém a lakás. Most pld. új redőnyöket csináltattunk, lecseréltük a konvektorokat, függönyöket, stb... Férjem mindog azt mondja, hogy a "lakásunk", mert szerinte az enyém is, hiszen Én takarítom, Én tartom rendben, Én szépítgetem mindig, Én ügyelek a számlák pontos fizetésére. Ez nagyon jól esik, hogy így gondolja, és pont ezért nem foglalkozom vele, hogy kinek a neve szerepel a tulajdoni papíron. Szeret nagyon, ezt már nagyon sokszor bebizonyította. Sok boldogságot kívánok Neked, ne rágódj ezen, hidd el, a férfiak nem csinálnak ebből problémát, őket ez érdekli a legkevésbé, ha igazán szeretnek!

2012. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!