Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nejem benyögte hogy nem fizet...

Kalobela kérdése:

Nejem benyögte hogy nem fizet gyerektartást mert nem fog dolgozni mert terhes. Tudtommal a gyesből és a gyedből is vonhatják a gyerektartást vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igen. A munkanélküli segélyből is vonhatják, akkor logikus, hogy abból is.

Eddig a fizetéséből tiltották le az összeget, vagy ő adta át havonta? Ha az utóbbi, akkor bíróságra kell a dologgal menni, hogy levonják a GYED/GYES-ből. Nem ő dönti el, hogy nem fizet...

2012. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Ezek szerint apukánál van a gyermek.Szép kis anyuka lehet...


Persze a gyesből is ésagyedből isvonják majd. Nyilván jelképes összeg lesz, de akkor is kell fizetnie. Kitartást nektek!

2012. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Én nem értem az ilyen nőket, simán megvon az egyiktől, mert jön a másik, na mindegy. Szerintem is vonni fogják.
2012. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vonni fogják,vagy ha gyesből nem lehet akkor az állam fizeti és amint lesz az anyukának ingósága,jövedelme,arra ráterhelik
2012. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:


ez nem attól függ, hogy nő az illető. Nekem a volt barátom, aki a gyerekek apja, azért nem fizet, mert a másik családjával lakik, és ha néha van bevétele, akkor azt rájuk költi, és a mi gyerekeinkre már nem marad pénze. És ő férfi, nem nő.


Ez emberfüggő dolog, nem pedig nemtől függ.


Kérdező: ha meg van állapítva a gyt, akkor köteles fizetni. Normális ember pedig bírósági határozat nélkül is fizet...Ha nem fizet, irány a bíróság.

2012. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen muszaly neki szoval ez nem lehet kifogas. Munkahely elvesztese eseten is kotelezo, es a munkaugyi hivatalbol elkuldenek a segely "x" szazalekat es elmeletileg kotelezo lenne kipotolnia a segelyezett szemelynek a megeggyezett osszegre.
2012. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!