Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni a páromná...

Hogyan tudnám elérni a páromnál, hogy végre letegye a cigarettát?

Figyelt kérdés
Egyre jobban idegesít, hogy mindennek füst szaga van. Az egész ház büdös, pedig bennt nem gyújt rá. Lassan kezdek tőle elhidegülni, mert taszít, hogy belőle is az áporodott szag árad, hiába tisztálkodik rendesen. Már többször elhatározta, hogy leteszi, de mindig elhalasztotta valami indokkal (születésnap, Karácsony, névnap...).
2012. márc. 6. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel nem tudom letenni a cigarettát. Próbáld meg neki elmondani azt, hogy veszel neki valamit ajándékba kap egy telefont vagy valamit...nekem egy időbe bevált! próba szerencse sok sikert nektek
2012. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Zsarold,ahogy a feleségem tette."Ha nem teszed le, nem is szeretsz igazán,akkor pedig minek vagyunk együtt?". Tette fel ő a kérdést. Nálunk nem jött be, otthagytam, költözhetett vissza az anyjához. Nálatok hátha bejön.
2012. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén elmondanám, hogy taszít ez a szag, kezdek eltávolodni tőle és kiplakátolnám tüdőrákos tüdő képekkel a lakást (ez utóbbit meg is tettem),végül nálunk a babatervezés oldotta meg, egyik napról a másikra letette miatta. De amúgy azt gondolom, ha ő nem látja be h ez nem csak büdös de életminőség-rontó dolog is, vagy hogy elveszíthet emiatt (és számít ez neki), addig nem fogja semmilyen győzködés hatására letenni. Csakis saját elhatározásból. Ajándékokat nem helyeznék kilátásba, bocs előző!
2012. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy... amíg nem belső elhatározásból történik, addig maximum látszat leszokás lesz belőle.

Valamint számolj azzal, hogy a leszokási időben eléggé idegesek az emberek, amolyan elvonási tünet.

2012. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha így jöttél össze vele, egy szavad nem lehet. Ha viszont utána kezdett el dohányozni, mond el, hogy nagyon zavar, illetve keressétek meg az okát, miért csinálja.
2012. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Csak ha ő is akarja.

Páromnak sikerült,igaz sokat kellett segitenem neki.Megbeszéltük,szeretne leszokni.Megbeszéltük,hogy nem lesz könnyű,ingerült lesz,rajtam fog lecsapódni,de majd elmúlik,nem veszekszünk emiatt.

Én sokszor szóltam rá,hogy nem,sokszor tereltem el a figyelmét,sokszor vissaszólt,ingerült volt,ideges.De csak egy hónapig kb.

Voltunk gyógyvizes fürdőben pár napig,annyira kitisztult a tüdőnk,hogy azóta rendesen zavarja a füst,csak a mozdulat hiányzik neki.

15 év után szokott le végre.

2012. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gondolom amikor megismerted, akkor is dohányzott. Akkor elfogadtad úgy, ahogy van. Nem is értem más miért írta, hogy zsarold meg, na mindegy. Egy kapcsolat nem úgy működik, ha valamit nem teljesít a másik, amit kérek, akkor megzsarolom. Ez így elég vicces.

A lényeg, hogy csak saját elhatározásból tudja letenni a cigit, ülj le vele és szépen, nyugodtan mondd el neki, amit most nekünk is.

2012. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Zsarolást most olvastam újra, kicsit félreértettem.. A lényeg, hogy te is látod kérdező, hogy az nem vezet semmire..
2012. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Egy kapcsolat nem úgy működik, ha valamit nem teljesít a másik, amit kérek, akkor megzsarolom."


Ez így van!

Bárki tanácsolja is, soha ne zsarold, mert az ellenkezőjét éred el.


Figyelj!

A cigi feszültséglevezető is.

Rágyújt, megnyugszik, elrendezik a dolgokat.

Nézd a jó oldalát: ez sokkal jobb, mintha rajtad tombolna, vagy, mint barátom apja, aki nem dohányzik, nem iszik, kondizik, egészségesen eszik, viszont olyan kiállhatatlan és piszkálódó, hogy szörnyű.


Állandóan morog, mint a bolhás kutya.


Ellenben az egyik kollégám, aki amolyan "mindenes" sofőr, karbantartó, vásárol a cégnek, de dohányzik, és egy tündéri férfi. Fát lehet vágni a hátán, egy remek ember, nagyon nagy szíve van.


Nem lenne kérdés, hogy kit választanék, őt, mint dohányzót, vagy a leendő apósomat, aki nem cigizik, de elviselhetetlen.


Tudom, hogy a cigi nagyon káros, de hidd el, százszor jobb, egy dohányzó és jó ember, mint egy idegbajos egészség-bajnok.


Mindenkinek vannak hibái, a párodé a dohányzás.

Ha csak ennyi a hibája, nagyon örülhetsz neki.


Ennyitől, ha szereted, nem szabad elhidegülnöd.

2012. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Amikor megismerkedtünk, nem cigarettázott és azt sem mondta el, hogy régebben igen (ráadásul elég sokat). Én eleve nem ismerkedtem dohányosokkal. Mikor összejött a baba és visszahelyeztette magát a régebbi munkahelyére, a régi kollégái és barátai közé, újból elkezdett cigarettázni. Egy darabig ámított, hogy csak a kollégák cigiznek és annak a szagát érzem, de később kiderült, hogy ő is visszaszokott. Már elmondtam neki, hogy hogyan érzek, de szerinte hülyeség lenne emiatt felrúgni egy amúgy működő kapcsolatot és úgyis le fog szokni megint (már 2 éve)...
2012. márc. 6. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!