Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akar gyereket - mit...

Párom nem akar gyereket - mit lépjek?

Figyelt kérdés

Apránként rájövök, a párommal nem egyezünk alapvető dolgokban. Nem tervez jövőt, persze lehet, csak velem nem. Szerinte a házasság nem fontos, és tegnap egy beszélgetésnél kiderült, végül is nem bánná, ha sosem lenne apa. (eddig szó sem volt erről, egy fiúról álmodtunk) Augusztusban leszünk 2 évesek, együtt élünk egy ideje. Ez már úgy gondolom, komoly kapcsolat. Természetesen én sem tartom aktuálisnak a házasságot meg a gyerekvállalást, de azért nem tilos gondolni rá. Nővére babát vár, így jött szóba a gyerektéma; párom apja is viccelődött telefonba, hogy húzzunk bele mi is (ott a 3. gyerkőc jön). 28 éves lesz a párom, de még gyerek, sokszor maga mondja ezt. Tegnap mondtam neki, én úgy érzem, sosem érezné magát elég felnőttnek ahhoz, hogy egy másik életért feleljen. Igazat adott.

Eddig is betegesen félt a témától, szexuális életünk egy nagy 0; görcsöl, nehogy teherbe ejtsen. Mintha menekülne minden elköteleződéstől... Pl. most sem érti, mi a gondom, "Megbeszéltük, hogy nem lesz gyerek sose, és akkor mi van?" Inkább játszik a gépén.

23L


2012. márc. 7. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Minek neked ez a pasi?2évesek vagytok és már a szex is nulla.Ebből főleg nem lesz gyerek.Viszont ha Te akarsz akkor ne pocsékold az időd ilyen pasira.keress egy család centrikus férfit..
2012. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Pattanj amíg nem késő, és keress meg engem :)

30/f

2012. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem teljesen igaza van az előzőnek...2 éves kapcsolat véleményem szerint még nem olyan hosszú...
2012. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tűnik hosszúnak 2 év, de nekem az, mert lelkileg nehezen nyílok meg, viszont nagyon szoros kötődést alakítok ki. Nem tudok bízni az emberekben, ha arra gondolok, hogy valaki mással éljek, az elképzelhetetlen. És nem utolsó sorban, nem is vagyok olyan, aki sok mindenkinek kellene. Ez pedig tény. Rá is 21 évet vártam, előtte csak pofonok értek. Sokszor gondolom, neki is csak azért voltam jó, mert nem akadt jobb. Szeret engem, csak ő egy gyerek.
2012. márc. 7. 15:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ez a kapcsolat nem fog sokáig tartani, ha ilyen lényeges kérdésekben nem tudtok egyetérteni. Minél tovább vársz, minél több idő megy el anélkül, hogy változtatnál, annál kevesebb az idő egy új kapcsolat, új élet felépítésére.

Hozd elő a témát ismét, alaposan beszéljétek át, és ha továbbra is tartja magát a korábbi kijelentéséhez, akkor megmondod neki, hogy ennek a kapcsolatnak te véget vetsz. Nem fenyegetni kell, nem kell megpróbálni "hatni rá", vagy jobb belátásra bírni, az előbb-utóbb úgyis visszaüt. Csak közöld vele, hogy te másként képzeled az életedet, ehhez neki is joga van, tehát ebből következik, hogy nincs közös jövőtök.

2012. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
No igen, de akarsz-e egy gyerekkel élni életed végéig?
2012. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit akarok. Az életem minden területe apránként összeomlik, úgy látszik, a párkapcsolatom a következő. És abszolút nem számíthatok senkire. Igazából ez a gyerektéma is talán csak valami menekülés, hogy más miatt idegeskedjek.
2012. márc. 7. 15:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mondunk neked itt bármit is, csakis te dönthetsz......
2012. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, 2 éves kapcsolat, az még semmi. 18 éves vagyok, a barátom 21, mi szintén 2 éve vagyunk együtt. Ő is utál a jövőre gondolni, házasság, együttélés, gyerek stb. Kettőnk közül ő a reális, én az álmodozó. Ennek ellenére, ha felhozom a témát, akkor szívesen foglal állást bármiben. Elmagyaráztam neki, hogy nekem fontos, hogy legyen egy jövőképem, hogy tudjam, hogy a kettőnké egyezik, mert különben butaság egymásra pazarolnunk az időnket, akármennyire szeretjük egymást. Én például nem tudom elképzelni az életemet úgy, hogy ne szüljek egy gyereket, vagy ne legyen esküvőm, még ha csak kicsi is. Addig még sok idő van hátra, de szükségem van arra, hogy tudjam, támaszkodhatok rá a későbbiekben. A barátomnak is volt olyan kijelentése, hogy nem zavarná, ha nem lenne gyereke, de ő is fiatal még, nem estem kétségbe. Azóta egy gyengébb pillanatában tett olyan kijelentést is, hogy biztos jó apja lesz majd a gyerekünknek:)) Ezek nekem olyan jól esnek.

Ti nem beszéltek ilyenekről? Mi fiatalok voltunk mikor összejöttünk, de már az első évben megbeszéltünk minden fontos dolgot. Nagyvárosban szeretnénk élni stb. Hogy lehet, hogy nektek két év kevés volt nektek?

Ez a fiú nyilvánvalóan nem való hozzád, 28 évesen kétlem, hogy fog még változni a látásmódja. Neked kell eldönteni, hogy neked megfelel-e a gyerek nélküli élet vele, vagy inkább leszel mással, akivel egyezik a jövőképetek.

2012. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress mást. Nem változtathatod meg az Ő saját elképzelését az életéről. Erre csak ő jogosult. Ne kényszerítsd bele olyanba, ami neki nem jó. És ő se téged.
2012. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!