Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van, volt olyan helyzet...

Más is van, volt olyan helyzetbe, hogy egyedülállónak kell magát vallania, mert különben nem kap egy fillért sem?!

Figyelt kérdés
ugye megszünteték az adójóváírást,ezért valamivel több a bevételünk,nem sokkal,de annyival eléggé,hogy megvonják a szociális segélyt tőlem..kb.3000ft-al több az egyfőre jutó pénz.
2012. márc. 7. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem csak a cigányság szorul erre a "csalásra".

Szomorú, hogy ezt kell tenni, mert másképp nem tudna sok ember megélni.


Legszomorúbb a Magyar ember helyzete, aki bizony dolgozni akarna, de nem talál állást, nem úgy a cigányok...

2012. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egyedülállónak kell magam valljam, hogy kapjam a 22800ft-ot. És van akik el is váltak és egyikük ki is jelentkezett otthonról, hogy kapjon ingyen ebédet, közmunkát és ugyanazt a 22800ft valamelyikét.
2012. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
borzasztó,hogy "hazudni" kell.Bár mindenki tudja,hogy együtt élünk..remélem nem lesz belőle gond!
2012. márc. 8. 07:23
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen, sajnos én a munkahelyemen kell hogy hazudjak emiatt, mert decemberben karácsony előtt lehet igényelni egyszeri úgynevezett szociális segélyt itt nálunk, ami 43 ezer Ft és csak azoknak adják, aki egyedülálló, vagy egyedülálló és egyedül neveli a gyermekét. Én még nem vagyok házas, csak élettársam van, sokan tudják itt bent, hogy vele élek, de én mégis azt hazudom, hogy egyedül élek és egyedül fizetem a hitelemet. Papírforma szerint ez így is van és hitelt tényleg fizetünk mindketten. Valamint a bérkompenzációnál is hazudni kellett, hogy tök egyedül élek. Ez van, sajnos az ember azért a kis szaros pénzért kénytelen hazudni, hála azoknak, akik ezt fentebb lévő szinteken kitalálták. Nem fogja senki ellenőrizni, a kollégák meg úgysem köpnek be a főigazgatóságon, mivel ők is ezt csinálják. Volt aki azt hazudta, hogy albérletben él, egyedül neveli a két gyermekét, közben pedig saját lakásuk van és a férje is velük van. Ide jutottunk, ez van. Elég szomorú!
2012. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De bizony ellenőrzik.


Kimennek a bejelentett lakcímedre környezettanulmány végett, hogy valóban ott laksz-e.

Az FHT-nál (foglalkoztatást helyettesítő támogatás) legalábbis így járnak el.

2012. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, én olyanról tudok, aki azért vallotta magát egyedülállónak, hogy felvegyék a gyereket bölcsibe. Vissza kellett mennie dolgozni, és másképp esélye sem volt...
2012. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És azt is megnézik, hogy este kinek az ágyába fekszel be?:)
2012. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is, sajnos.
2012. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk nem ellenőrzik, mert ez egy egyszeri munkahelyi szociális segély, nem az önkormányzat adja. A főigazgató úr meg nem jár ki az összes dolgozóhoz (több száz ember) és nem ellenőrzi, de ez csak mint írtam egyszeri juttatás. Lehet, hogy amit az önkormányzatnál adnak, azt ellenőrzik, nem tudom, szerencsére arra még nem volt szükségem.
2012. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!