Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy öngyilkos lesz?

Lehet, hogy öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

Mamám alig bír menni. Fájnak a térdei, szerintem haszontalannak is érzi magát, mert nem sokmindent tud csinálni. Már a dereka is kezd fájni a válla, keze stb. Néha mondja jó lenne nem élnie, meghalnia stb. Úgy kb hetente.

Elég sok gyógyszert szed. Vagy 10 félét, ha nem többet. Mennyi gyógyszer kell ahhoz, hogy sikerüljön? Dugjuk el előle és naponta adagoljuk neki? Féltjük nehogy hülyeséget csináljon.

76 éves.


2012. márc. 7. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen valószinütlen, a gyógyszereket gondolom azért szedi, hogy ne fájjon neki itt-ott, meg vérnyomásra meg hasonlók.


Majdnem minden öreg, akinek fájdalmai vannak, mond ilyeneket, ez a megszokott.


De az sem mindegy, hogy milyen gyógyszereket szed, a legtöbb ugyanis eleve nem alkalmas arra, hogy valaki öngyilkos legyen velük.

2012. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét mamám hasonló korú,és évek óta mondják.Én nem gondolom hogy meg is tennék,volt hogy a mamámnál kiesett egy parázs a kályhából.Pont papírokra esett,ami izzott,egyszer csak kigyulladt.A nagyi aludt és a nagy füstre ébredt fel.Utána nem győztük hallgatni hogy jaj majdnem meghalt.A gyógyszert eldugni szerintem nem kell feltétlenül.Inkább többet törődni vele,feladatot adni,hogy érezze ő még fontos.Dicsérni hogy mennyit segített,még ha az jelentéktelen is.Mondani neki milyen jó hogy van még.Én ezt szoktam,és szívből mondom nem csak úgy.
2012. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy öngyilkos akarna lenni. Az idősek hajlamosak ilyesmi kijelentésre, hogy inkább már meghalna, legalábbis azok, akik sokféle fájdalmas ízületi vagy egyéb gonddal küzdenek. Elkeseredésükbe mondják, hogy jobb volna már nem élni.
2012. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor mondják ezt, de ritkán követik el. Ahogy a tinik is gyakran mondják, aztán mégse.
2012. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nehéz megbarátkozni a gondolattal, hogy tegnap még képesek voltunk ezt-azt elvégezni, megcsinálni. Nehéz belenyugodni abba, hogy szinte minden mozdulatra fáj valahol, valami. Ezért mondják, amit mondanak.

Igen, az jó terápia, ha azt érzik, hogy még így is szükségük van rájuk az embereknek, hogy még mindig van valami, amit el tudnak végezni (pl. krumplipucolás, stb.). Azon kívül ha megbeszélitek vele a napi eseményeket, úgy tálalva, hogy: nem tudom mit tegyek, légyszi adjál tanácsot, mert te olyan okos és bölcs vagy!

Ha érzi, hogy valóban szükségetek van rá, előbb-utóbb megnyugszik, és talán elfogadja saját korlátait is.

2012. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hinnem, h megtenne, oregeknel ez megszokott igazabol.

A gyogyszerre meg figyeljetek, veletlenul is osszekeverheti.

2012. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én mamám is évek óta mondja hogy ó meg akar halni, ó hogy mikor pusztul már meg jajj mikor döglök meg (szó szerint így), mindezt úgy hogy a szeme sarkából engem néz hogy mit reagálok rá. Egy pár évig még mondtam hogy jajj ne mondj ilyeneket meg hasonlók, mostmár vagy nem szólok semmit, vagy csak elsétálok mellette, vagy közlöm neki hogy hajrá.
2012. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én nagyszüleim is mindig ezt mondták, 87 és 89 évet éltek meg az egyik részről, a másik nagyszüleim pedig 89 és 92 évet éltek. Férjem nagyszülei szintén sokáig éltek, és ott is mindig hangosan jajgattak, hogy "jaj istenem, jaj uramisten, de nyomorult az élet, jobb lenne már a sárga földben, ott nem fáj semmi". Hosszú évekig hallgattuk, először még nyugtatgattuk őket, de nem használt, annál jobban mondták. Végül már elengedtük a fülünk mellett, na akkor leálltak vele egy időre.
2012. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ma ennyire vannak megbecsülve az öregek. Te is lenézed, mi jogon dugnád el a gyógyszereit? Nem kisgyerek, nincs gyámság alatt. Ha pedig már nem látja értelmét az életének, csak szenved, az ő döntése, meddig tovább. Jó hogy nem ketrecbe zárjátok, biztos ami biztos. Feladatot kellene neki találni a családban, éreztetni, hogy nektek fontos (már ha az).
2012. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76 évesen nem kellene ennyire rossz fizikai állapotban lennie. Be kéne fektetni kórházba kivizsgálásra és a gyógyszereit is beállítani (nem biztos, hogy kellene neki 10 félét szednie). Sajnos papámnak a körzeti orvosa írt fel olyan gyógyszereket, amelyek hosszú távon tönkretették, kórházba került. Nem szabadott volna együtt szednie őket. A kórházban szerencsére kikezelték és új gyógyszereket kapott. Azóta jól van. Most lett 89 éves. Mamám 82, másik mamám pedig 87. Szóval a 76 tényleg nem idős...
2012. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!