Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan döntenél, ha a...

Te hogyan döntenél, ha a helyemben lennél és miért?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egy olyan szakon, amit utálok, és valószínűleg nem is fogom elvégezni. Most lenne lehetőségem elmenni egy pár hónapos, fizetős tanfolyamra, ami olyan végzettséget ad, amivel már olyat tudnék dolgozni, amit élveznék is. Ezzel elvileg júliusra végeznék. (Ha megcsinálom, akkor utána a másik sulim is fizetős lenne).

Viszont jövőre új suliba mennék, ahol szintén olyat tanulnék, amit szeretnék, viszont ez ingyenes és 2 éves...

Most nem tudom, hogy hogyan döntsek. Főleg a pénz miatt. :(

1. Elmegyek erre a pár hónapos képzésre, kifizetem a képzésdíjat, majd ha szerencsém van,akkor el tudok vele helyezkedni, erősen minimálbérért. Így, ha gondolom, akkor ledolgozok egy-két évet, majd továbbtanulok egyetemen (nem okj). Itt megvan az a rizikó, hogy nem sikerül a vizsga, és kidobtam az ablakon 160ezret...


2. Ezt a képzést most kihagyom, elmegyek még 2 évet tanulni, és csak 22 évesen kezdek el dolgozni, esetleg akkor mennék csak egyetemre. Ez viszont azzal járna, hogy sokkal később tudnék önállósodni. :(


2012. márc. 8. 17:48
 1/6 étoile et lune ***** válasza:
100%

Hát ebben a korban megy a dilemmázás, hogy mit tanuljon az ember, ha egyszer az egyetemen nem talál olyan szakot elsőre, ami tetszik neki. Amúgy az ilyen fizetős tanfolyamokon nem nagyon szokás megbuktatni az emberkéket, és a tananyag se lehet olyan durva, hogy ne tudd megtanulni. Mi az, valami kisgyermekgondozós cucc?

Nem értem tisztán a választási lehetőségeket.

1. Maradsz most ott, ahol vagy, de amúgy nem szereted, és szerintem nem fogod elvégezni (akkor ezt már lődd ki, mert csak időpocsékolás, ha aztán úgyse azzal akarsz elhelyezkedni)

2. Párhónapos képzés 160-ért (nyugi, ha tanulsz, nem buktatnak meg, ilyen nem nagyon van. válassz olyan tanfolyamot, akik ,,garanciát vállalnak" a sikeres vizsgára, de legalábbis úgy hirdetik magukat, hogy 99%-os a sikeres vizsgázok aránya.) Utána egyetemre mennél? Hát akkor is 22 évesen kezdesz kábé dolgozni, nem? Kicsit kusza.

22 évesen elkezdeni a munkát nem rossz dolog. Ha diák vagy, mehetsz diákmunkára, amúgy másképp egyszerűen nem lehet elhelyezkedni. Az a lényeg, hogy azt csináld, amit szeretsz. És tanulj nyelvet...

2012. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 étoile et lune ***** válasza:
Ja amúgy ha a helyedben lennék, hát. Én is jártam egyetemre, nem szerettem, otthagytam. Kinéztem egy okj-t, azt megcsinálom, jár majd érte pluszpont, ha esetleg még akarok egyetemistáskodni a későbbiekben, de mindenképp levelezősen csinálnám, hogy tudjak dolgozni mellette. Amúgy meg nyelvet tanulok. Sosem késő belekezdeni semmibe, ifjak vagyunk még. :)
2012. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok.

Sajnos ez már a 2. szak amit otthagyok. Az elsőt szimplán nem szerettem, a mostani pedig valahogy nem az a munkakör, aminek be lett harangozva.

Jövőre estire megyek okj képésre, mellette dolgozom.

Ezen a variáción nem gondolkoztál még?

Tökéletesen lehet vele önállósodni :)

2012. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Lehet tényleg kicsit kusza lett, ne haragudj! :)

Jól tippeltél, "kisgyermekgondozós cucc", ez a képzés :)

Ezen a szakon már csak azért vagyok, mert a "család azt mondta, hogy fejezzem be". Félévkor próbáltam otthagyni, de nem találtam munkát, így folytattam. :( Viszont ez a képzés most nagyon tetszik, csak kicsit elbizonytalanít, hogy utána kicsi az esélye, hogy kapok munkát, és ha kapok is, akkor elég kevés pénzért.. :(

2012. márc. 8. 18:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm..Estin okj-s képzés? Ez még tényleg nem jutott eszembe! Gyorsan utána is nézek, hátha indul estin is! Köszi a tippet!
2012. márc. 8. 18:11
 6/6 étoile et lune ***** válasza:
Én estire megyek, de munkára valahogy már nem is számítok. nagyon.. Amúgy, Kérdező, ha hajlandó vagy pénzt szánni okj-ra, akkor megcsinálhatod egy év alatt is azt, ami nappali tagozaton 2 év.
2012. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!