Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti miként vennétek rá egy...

Ti miként vennétek rá egy idegileg kimerült, hisztérikává vált feleséget, hogy elmenjen pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van 3-5 évesek, és nejem annyira nem bír velük, hogy állandóan veszekednek egymással. Az elmúlt időszakban ez már szinte az állandó kiabálást jelenti. Mikor velem vannak a csemeték semmi gond nincs velük! Hiába magyarázom nejemnek, felesleges kisgyerekekkel vitába szállnia mert az csak olaj a tűzre. Ő megsértődik rám is :-(

Hónapok óta próbálom rávenni, menjen el pszichiáterhez, vagy családterapeutához, de túlságosan fenn hordja az orrát, hogy ezt megtegye. :-(

Most, hogy anyósom haldoklik, még rosszabb a helyzet. Még idegesebb nejem. :-(

Bevallom, lassan besokallok! Nem tudom meddig bírom ezt elviselni. :-(



2012. márc. 10. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Pszichiáterhez semmiképpen, inkább pszichológushoz.


A te nejed, ha úgy érzed ez a szükséges próbáld megbeszélni vele. Biztosan segítene rajta.

2012. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
pakold fel a családot és menjetek együtt családterapeutához. Ha mind mentek (a gyerekek is)talán ő is könnyebben megy
2012. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Haldoklik az anyja :S Mégis milyen idegállapotban legyen te szerencsétlen?! Ennyire figyelmetlen hogy lehet valaki? A legjobb, amit tehetsz, hogy leveszed az otthoni terheket a válláról, a gyerekekkel is te foglalkozz. Kisebb baja is nagyobb most annál, hogy a gyerekeitekhez legyen türelme.
2012. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Utolsóval egyetértek! Miért nem veszel te ki szabit,és vigyázol te a gyerekekre?
2012. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Szia,én mint édesanya ugyanezen mentem keresztül,nekem édesapám rákos betegségét kellett végig néznem,majd a halálát.Én is türelmetlen voltam,bár próbáltam leplezni,emlékszem,hogy még a kislányom éles,magas hangja is idegesített (nem szóltam neki ezért),annyira kivoltam.Én apu halála után egy évvel a pszichiátrián kötöttem ki.A férjem sajnos nem állt maximálisan mellettem akkoriban,persze nem róhatom fel neki,honnan tudná,hogy mit kell ilyen helyzetben tenni.Kérlek légy vele türelmes,próbálj a lehető legtöbbet lenni a gyerekekkel,vidd el őket biciglizni stb.,hogy a feleséged picit magába lehessen néha.Tudom,most nehéz mindnyájotoknak.
2012. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

ma 12:48

A kérdés teljesen normálisan van feltéve.Nem azt írta a kérdező,hogy elege van kidobja-e,hanem hogy miképpen,hogyan segítsen rajta.Akkor te meg miért nem tudsz normálisan válaszolni a kérdésre???

OKé,haldoklik az anyja!ez szomorú,de miért kell az anyának egy 3 és egy 5 éves gyereken kiadni a bánatát,haragját,félelmét??

Írta a kérdező,hogy ő is sokszor van a gyerekekkel.Akkor hogy segítsen még rajta?? Nem mindenhol engedik meg,hogy akár 1-2 hónap szabadságot is kivegyen az ember.

Amúgy sem írat,hogy ne venné le a terhet valamennyire a feleségéről.

Érthető,hogy ki van borulva a neje,de ne a gyerekeken vezesse le!!

2012. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Amint írtam, nem új dolog, hogy kiabál, üvöltözik a gyerekekkel. Lassan egy éve megy ez, de egyre rosszabb. Időnként, mikor beszélek vele, akkor egy két hétig próbálja visszafogni magát, majd kezdődik elölről. Anyukája kb. egy hónapja lett nagyon rossz állapotba. Azt tudtuk, hogy rákos 1-1,5 éve. Hozzáteszem az én apukám is az. Ám szerintem ez nem ok arra, hogy agresszíven beszéljen a 3-5 éves kisgyerekekkel, ha ő ideges. Nem rajtuk kéne levezetni!

Én vagyok a figyelmetlen? Épp az, hogy ideális férjtípus vagyok. (lehet épp ez a baj) Mindent megcsinálok itthon, ha kell. Takarítok, mosok, főzők, gyerekeket nevelem, stb. De már bocsánat, nehogy már csak az én dolgom legyen napi 10-12 óra stresszes meló mellett!

Én ezek mellett tudok normálisan beszélni a csemetékkel, és boldoggá tenni az életüket, míg nejem csak veszekszik velük, minden apróságért :-(((((((((((

Sajnos megbeszélni nem tudom vele. Épp ez a bajom, ezerszer próbáltam rávenni, hogy menjen el, menjünk el valami szakemberhez, de ő nem hajlandó!

Esetleges válásnál, úgy sem tudom bebizonyítani, hogy kettőnk közül én vagyok a családszerető, családcentrikus és nem ő. Úgy is neki ítélnék a gyerekeket, amit én semmiképp nem szeretnék! Akkor már inkább nem válok, és próbálom menteni a menthetőt, védeni a gyerekeket!

2012. márc. 10. 13:07
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
A feleségednek nincs türelme a gyerekeihez, hiszen, ha baj van, akkor inkább az anya magához szoritja a gyerekeit, hogy de jó, hogy vagytok nekem. Bocsánat, de nekem is nehéz az életem, és igen a gyerekeim a boldogsàgom, nem tudnék rájuk haragudni.
2012. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Én elpaterolnám a kölyköket egy hosszúhétvégére (legalább 4 napra) a nagyszülőkhöz, aztán jól leitatnám, és agyonvissza kefélném!


Az a legjobb stresszoldó egy iylen nőnek, ha szétélvezi magát!

2012. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Ja bocs nem láttam, hogy anyós haldoklik...


Mindenesetre akkor is az a legjobb ha megszünnek a kölkök pár napra.


A szomszédomban is van pár idióta, egész nap szaladgálnak meg sikongatnak, sokszor már a lapáttal bírnám őket agyonverni!


Mintha nem lenne elég játszótér a közelbe.

2012. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!