Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti miként vennétek rá egy...

Ti miként vennétek rá egy idegileg kimerült, hisztérikává vált feleséget, hogy elmenjen pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van 3-5 évesek, és nejem annyira nem bír velük, hogy állandóan veszekednek egymással. Az elmúlt időszakban ez már szinte az állandó kiabálást jelenti. Mikor velem vannak a csemeték semmi gond nincs velük! Hiába magyarázom nejemnek, felesleges kisgyerekekkel vitába szállnia mert az csak olaj a tűzre. Ő megsértődik rám is :-(

Hónapok óta próbálom rávenni, menjen el pszichiáterhez, vagy családterapeutához, de túlságosan fenn hordja az orrát, hogy ezt megtegye. :-(

Most, hogy anyósom haldoklik, még rosszabb a helyzet. Még idegesebb nejem. :-(

Bevallom, lassan besokallok! Nem tudom meddig bírom ezt elviselni. :-(



2012. márc. 10. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld meg vhogy, mert nem normális, és egyre rosszabb lesz. Idegbeteg a feleséged, nem ártana neki valami nyugtató, v pszichomókus, az anyja negatív állapota pedig kvára nem mentség.
2012. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azzal, hogy leülsz és elmagyarázod neki, hogy amit művel a gyerekeivel, annak húsz év múlva issza a levét a gyereke is, meg te is, ő is. És egy jó anya nem tesz ilyet a gyerekeivel.


Egy hisztérika (ha nem azzá lett, hanem tényleg az), azért nem bírja el a három-öt éves gyerekét, mert maga abban a korban sérült lelkileg, ott van fixálódva, ott van egy csomó pszichés baja gyökere. Igen nagyon jó volna, ha tényleg elmenne pszichiáterhez (nem pszichológushoz! - az neki már kevés. És tessék már elfelejteni az a szamár előítéletet, hogy a pszichiáter kizárólólag a gyógyósokat istápolja és a dilibogyón kívül nem ismer más terápiát! Ez baromsá.g.), legjobb volna egy családterápia, különösen azért, mert a hosszú ideje súlyosan beteg és ma már haldokló mama (ha jól értettem a nejed anyja, nem a tied) nagyon nagy pszichés teher.Nem csak a nejednek, hanem a jelek szerint a gyerekeidnek is - akik kicsik ahhoz, hogy értsék, mi a baj, de ahhoz elég nagyok, hogy érezzék, valami baj van, de ismét csak kicsik ahhoz, hogy ezt a feszkót fel tudják dolgozni magukban.


Te is padlón vagy a jelek szerint - mitől ne volnál? nagyon kéne az a terápia.


Mondd meg a feleségednek, hogy egy jó anya nem teszi tönkre a gyerekeit, és hogy ő jó anya. Erősítsd benne, hogy jó anya, mélg ha nem is egészen az. Mert aki a gyerekein vezeti le a saját feszültéségét, az rossz anya, rossz szülő. Nem a gyerek tehet róla, hogy megszületett, anyu és apu akarta; nem a gyerek tehet arról, hogy milyen a világ és anyuka mennyire meg van viselve - az az anyuka dolga, hogy a saját feszültségét feldolgozza. Na ehhez kéne egy jó pszichiáter! Minél előbb. Akár fenn hordja az orrát (azaz valójában piszokul fél), akár nem.

2012. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

Azért szerintem kezdd el gyűjteni a puskaport a váláshoz (melletted szóló bizonyítékok), beszélj egy ügyvéddel!

Jobb, ha felkészülsz, magadért és a gyerekeitekért. Aztán úgy lépsz, ahogy a helyzet végül alakul.

2012. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem egy jellemvonás az, hogy üvöltözik a gyerekével. Valami baj van a háttérben, és nem csak az anyós. Pszihológus, családterápia. Én akkor csináltam ezt, amikor éreztem, hogy a férjem már nem szeret, és mindenki nagy kalappal tett rám és a gyerekekre. Valahogy figyelmet akartam ezzel szerezni, de nem tudatosan. A nagy stressz meg nagy hangulatingadozásokat okoz, nehéz nem kimutatni. Hogy hogy kerülje ki a gyerekeket, azt talán szakamber tudná megmondani. Amúgy jó olvasni, hogy van aki nem egyből cserélni akarja a párját, ha baj van, meg még a gyerekekkel is foglalkozik :).
2012. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
29%
nem tudom szegedi vagy e, de nálunk itt 20 éve jól mentek válás terén a dolgok. anyám is kb olyan lehetett velünk, mint a te nejed a gyerekekkel. nem is ítélt minket neki a bíróság. azt is figyelembe veszik ám, hogy a gyerek mit akar, beszélgetésre küldtek minket is egy gyerekpszichológushoz.
2012. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Teremts egy olyan helyzetet, ahol a nejeddel egyedül vagy, és jól pofozd meg, de ne csak nyim-nyám módon, hanem alaposan. Utána magyarázd el neki, hogy ha megint hisztizik otthon, kétennyit kap. Akkor toltad el a dolgot, amikor az első kisebb nézetkülönbségeket nem tetted helyre, és inkább visszavonulót fújtál. Egy nőnek az kell, hogy vezessék, mert különben elmegy az esze. Most majd biztosan ugatni fognak a húgy*agyúak, de van a teremtésnek egy rendje, ahol a férfi szava a döntő a családban, és nem a nő hordja a kalapot. Ez nem azt jelenti, hogy mindenért össze kell verni a nőt - ha nem hagyod elfajulni a dolgot, akkor sosem (!) kell - de ez most az a helyzet.
2012. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó azóta remélhetőleg már a sitten van...Jesszus, ilyet emberek közé engedni...


Amúgy mi lett?

2015. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!