Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az elvárásom? Egyáltalán...

Jogos az elvárásom? Egyáltalán ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátommal több, mint 2 éve vagyunk együtt, egyetemre járunk, mindketten kollégisták vagyunk. A problémám az anyagiakkal van: én az anyukám után kapott árvaságiból élek, meg szociális támogatásból (ezt hol kapok, hol nem). Páromnak semmi jövedelme nincs, ebben a félévben dolgozni sem fog tudni az órarend miatt. Szülei fizetik a kollégiumát, és tőlük is kér költőpénzt. A dolog azonban úgy néz ki, hogy a közösen használt dolgokat (mosogatószer, zsepi, wc papír, citromlé, tea stb.) mindig én állom, a kaját is én főzöm, ezen felül barátom még képes elküldeni boltba ezért-azért (apróságok, pl toll, füzet) amit aztán soha nem fizet ki. Nem tettem szóvá ezeket soha, de mostmár kezd kicsit bosszantani, hogy én tartom el, holott a szüleinek a feladata lenne. Ráadásul nőnapról is elfeledkezett, nem kaptam tőle semmit, pedig igazán jólesett volna egy szál virág. Azt azért hozzátenném, hogy előző félévben egy új ruhát nem tudtam venni, fodrásznál sem voltam, annyit költöttem magamra, hogy tampont/betétet meg tusfürdőt és dezodort vettem amikor szükségem volt rá.

A kérdésem az lenne, hogy jogosan vagyok felháborodva, és jogosan várom el azt, hogy több pénzt kérjen szüleitől (nem akar a terhükre lenni, azért nem nagyon kér) vagy csak én vagyok önző és természetesnek kellene lennie, hogy segítem ahogy tudom?


2012. márc. 11. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Jogos a felháborodásod, de talán ezt ne idegeneknek, hanem neki mondd el. Így, ahogy itt leírtad. Többre mennél vele.
2012. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a felháborodás. De ez kevés. Állj a sarkadra, mert még a félrekeféléshez is Te veszed majd neki az óvszert. (Nem szívózni akarok, de remélem érted...)
2012. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen,az hogy nőnapra semmit nem vett,az a kisebbik probléma, a nagyobb,hogy neki ez,amit itt felsoroltál természetesnek tűnik,hogy a pótanyukája vagy.A "képes elküldeni a boltba" résznél már elgondolkodtam,hogy a barátnője,vagy a csicskája vagy.
2012. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos. Segíteni őt a szüleinek kell, ha tudják, nem Neked.

Vagy elmegy diákmunkát is keresni.


Mutasd meg neki a havi bevételt, és a kiadási listát.Tedd szóvá!

Felezzetek!


Ez egy kapcsolatban nem lehet probléma.

2012. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért megyek a boltba, mert neki el van törve a lába, így nehézkes a közlekedés. Ezzel nincs is problémám, természetes hogy segítek neki ilyenben. Az már kevésbé az szerintem, hogy előre nem ad pénzt, utólag meg meg sem kérdezi, hogy mennyibe kerültek a cuccai, én meg olyan vagyok, hogy még a baráti társaságomból sem szívesen szólok néhány száz forint miatt, nemhogy neki. Meg itt nem is a pénzről van szó, hanem arról, hogy eszébe sem jut, hogy ez nekem is pénzbe került...
2012. márc. 11. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazad van,jól érzed,ez így nem mehet.Sürgősen változtass ezen.
2012. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok kicsi sokra megy.


Ez nem így működik. Sokszor pár száz forint egy nagyobb összeget jelent havonta.


A lábának jobbulást!

2012. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan vagy felháborodva. Koppints a fejére, hogy ez így nem frankó! A szüleitől szégyell több pénzt kérni, de bezzeg téged lenyúlni nem?
2012. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha elfeledkezett a Nőnapról talán nem is vagy neki olyan fontos. nem az anyagiakon kell kiakadni ami pedig nagyon jogos hanem az hogy nem figyel rád...
2012. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!