Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez a terv?

Szerintetek jó ez a terv?

Figyelt kérdés

Szeretem eltervezni az életem (persze nem baj, ha nem úgy alakul, csak lelki békét ad) és úgy gondoltam, hogyha összeházasodunk a barátommal, és mondjuk lesz 1-2 gyerekünk, én 6 órában dolgoznék. Megmondom hogyan képzelem.

Saját vállalkozást nyitok (nem kell erről prédikáció, kereskedelmet tanulok egyetemen) ami bizonyos szolgáltatást nyújt. Időm nagy részében otthoni munka lenne (meg az elején nem lenne irodám úgysem) és ha mégis lesz mondjuk reggel 8-tól délután 2-ig lennék nyitva. Így elég időm lenne jól felnevelni a gyerekeinket, szép rendben tartani a házunkat, és a munkám otthoni részét ellátni.


Szerintetek ez így nagyon rossz? Amúgy tervezési otthoni munka lenne.


2012. márc. 11. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól hangzik. Ha meg is tudod valósítani, akkor ez nagyon jó lesz. Sok anya dolgozna otthon, ha tudna.
2012. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
77%
Szerintem jó.
2012. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Csak a végén nehogy pofára essél.
2012. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó terv, nagyon nem is kellett hozzá törni a buksit, mert szinte minden ember erről álmodik. Saját vállalkozás, csak hat órai munka és mellette család :) Csak épp nem elég hozzá a kereskedelmi diploma, azt többszázan szerzik meg félévente, igazából ehhez pénz kell. Mint minden vállalkozáshoz, amitől hasznot is várunk, nem csak kiadást.
2012. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul ha rohadt sok pénzetek van akkor hajrá. Ezen tényleg nem nagyon vlt mit tervezgetni, ez minden ember álma. Keveset dolgozni egy helyen, ami a tiéd és ahol a magad ura vagy, nincs főnököd.
2012. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Ahhoz képest, hogy egyetemen tanulsz nagyon naiv elképzelésed van az életről!
2012. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Jó terv. Kár hogy a VALÓDI ÉLET majd felülírja.
2012. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Keveset éppen nem dolgoznék, csak az irodában ahol az ügyfeleket lehet fogadni az egy hat órás időintervallumba esik.

Otthon nekem esténként majd órákon át kell dolgozni, csak így osztanám be az időm. Pénzem nem sok van, viszont amit kitaláltam ötlet "csak" 500 000 Ft-ból simán megvalósítható. És ha olyat kínálok amit senki más, úgy hogy kereslet is akad rá... én bízok benne, hogy menni fog.


Amúgy kereskedelmi végzettség nélkül már nem lehet saját vállalkozást indítani. Ez afféle újdonság :)

2012. márc. 11. 19:59
 9/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy naiv vagyok, de ez csak egy terv. Tudom, hogy az élet nehéz, és hogy ezt megtudjam valósítani nagyon sokat kell gürcöljek előtte, de nem érzem úgy, hogy csak álmodoznék.
2012. márc. 11. 20:00
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Vállalkozás fél millából? :)

Férjem vállalkozó volt, családja dettó. Fél millióból nem tudom milyen vállalkozást lehet létrehozni, mert nem csak a kezdőtőke kiadás, hanem az iroda bérlés, minden egyes anyag amit felhasználsz, stb. stb.

Nem tudom mi lehet az ami totálisan egyedi és senki más nem kínálja csak neked egyedül jutott eszedbe, de tervezgetni lehet. Tervezgetni, álmodozni mindig lehet :) Én saját ügyvédi irodát akartam, jogi karon tanultam. Nem lett, mert az élet máshogy hozta (szintén jól jártam azzal is, amit választottam), de az álmok mögött mindig van egy fontos tényező: PÉNZ.

2012. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!