Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez a terv?

Szerintetek jó ez a terv?

Figyelt kérdés

Szeretem eltervezni az életem (persze nem baj, ha nem úgy alakul, csak lelki békét ad) és úgy gondoltam, hogyha összeházasodunk a barátommal, és mondjuk lesz 1-2 gyerekünk, én 6 órában dolgoznék. Megmondom hogyan képzelem.

Saját vállalkozást nyitok (nem kell erről prédikáció, kereskedelmet tanulok egyetemen) ami bizonyos szolgáltatást nyújt. Időm nagy részében otthoni munka lenne (meg az elején nem lenne irodám úgysem) és ha mégis lesz mondjuk reggel 8-tól délután 2-ig lennék nyitva. Így elég időm lenne jól felnevelni a gyerekeinket, szép rendben tartani a házunkat, és a munkám otthoni részét ellátni.


Szerintetek ez így nagyon rossz? Amúgy tervezési otthoni munka lenne.


2012. márc. 11. 19:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
88%
A párod mit szól a terveidhez? Hiszen az a fontos, hogy ő támogat-e!
2012. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Mindenben támogat. Ha azt találnám ki, hogy ovisoknak tartok illemtanleckét, még abban is támogatna :)

Persze nem ekkora marhaság :D

2012. márc. 11. 20:57
 23/24 anonim ***** válasza:
57%
Na erre az ötletre most már kíváncsi vagyok....:D
2012. márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg jó az ötlet, én az egyik legjobb időszakomnak tartottam, amikor sikerült 6 órában dolgoznom, így maradt idő a gyerekekre és dolgozni is tudtam (bár nem vállalkozásban). Viszont a vasalásban és házimunkában anyukám segített.


Attól, hogy otthon vagy még nem tudsz egyszerre jó anyuka, csodálatos háziasszony és jó üzletasszony lenni, mert van pár bukta-lehetőség. Az egyik a gyerkőc maga. Ha angyali teremtés és elnézeget a járókában amíg te teszel-veszel, akkor oké. Ha kifogsz egy hisztigépet kis alvásigénnyel aki csak kézben hajlandó létezni, akkor esélytelen, hogy te dolgozz és házimunkát is végezz.

Ha beindul a vállalkozásod, akkor sok munkád lesz. Házat rendben tartani egy-két kis romboló mellett szinte lehetetlen, ha mennek a közösségbe, akkor is. És egy gyereknek tengernyi a ruhája, a vasalnivaló. Azért én azt javasolnám, hogy ha már tervezel, egy kis segítséget is tervezz be, ha nem is rendszeresen bejárónőt, de 3 hetente suvickolja ki a konyhát és vasaljon, mert csimoták és munka mellett csak tűzoltásra jut idő.

2012. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!