Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv szerintetek? (többi...

Edzésterv szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


több mint 3 hete kezdtem el edzeni, és egy ilyen úgymond "átmozgató" edzéstervem volt a teljes testre, viszont most szeretném egy picit szegmentálni a dolgot.


Tudnátok esetleg valami okosat ajánlani (heti 4 szer járok: hétfő,kedd (szerda:pihi) csüt;péntek)

A lábazást egyenlőre hanyagolnám belőle mert az most rendben van, csak felső testre szeretnék edzeni.


Előre is köszönöm a segitséget.


Üdv.: adidas4death


2012. márc. 8. 00:04
 1/4 anonim válasza:

Én négy napra így osztottam anno:

A nap: MELL

B nap: HÁT-VÁLL

C nap: BICEPSZ-TRICEPSZ


A, B, pihi, C, A, pihi, pihi

B, C, ... így másfél hét alatt 2x átedzed az egész tested. Tömegnöveléshez nekem ez vált be eddig a legjobban.

A gyakorlatok pedig legyenek 2 alapgyakorlat + 1-2 izoláló gyakorlat.

Pl. MELL:

Fekvenyomás vízszintes padon

Nyomás 45°-os padon

Tárogatás

Áthúzás


Az első kettő gyakorlat adja az alapját az edzésednek, de az elsőt mindenképpen végezd minden alkalommal. Kitűnően lehet rajta érezni a fejlődést is. A többit meg variálhatod 45°-os nyomás egykezes súlyzóval, peck-deck gép(pillangózás), csigás keresztezés, bármilyen nyomó gépek, de az edzés végén nagyon tuti az egykezes súlyzóval vízszintes padon nyomás.

Ismétlés: amelyiket érzed. Ha a piramis (10-8-6-8-10, közben súlyt növel majd visszacsökkent) jön be akkor az, ha az egyenes sorozatok 3*8, 4*8.. akkor az. Nekem újabban a 12 ismétlés szám az amit nagyon jól érzek.

HAS és VÁDLI mehetne minden nap, de ha nincs kedved akkor ahogyan kényelmes..

Bár ha sok neked háromfelé "szegmentálni", akkor szedd csak ketté, de az nagyon kemény szerintem. Én minden másnap mentem ősszel, és "ketté szedtem". De akkor volt minden edzésnap után egy pihenőnap, és így is elég durva 4 hónap volt!

Lábazni én sem lábazok, de futok most éppen heti 2x, meg vádlizok gépen. A futástól szebb lesz a lábizmok tónusa, mint a súlyoktól.

2012. márc. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak nagyon szépen köszönöm, megfogadom a tanácsokat.

(Futni én is szoktam bemelegítésnek olyan 15-20 percet kb, az ugy jó? vagy inkább utána kellene?)



"G'sX" te neked is "köszönöm" a felettébb magasröptű építő hozzászólást.

A válasz stílusának megfelelően díjaztam is a szép piros kézzel.... :)


Kérem a többieket, hogy az ilyen kommentektől mellőzzék a falat, THX. :/...

2012. márc. 8. 07:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod, kérd meg apádat, vagy valakit, hogy üljön be a kocsiba, te meg toljad. Ha izmos és erős akarsz lenni. A konditeremtől senki nem lett még erős. Az nem erős, hogy valaki kinyom 100 kilót.
2012. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"yusuke33 válasza:


Ha tudod, kérd meg apádat, vagy valakit, hogy üljön be a kocsiba, te meg toljad. Ha izmos és erős akarsz lenni. A konditeremtől senki nem lett még erős. Az nem erős, hogy valaki kinyom 100 kilót."


Hát ezt is köszönöm, bár vitatnám de mind1 nem vitatkozunk ezen itt.

[ Ismételten kérek szépen mindenkit aki segit ne iylen gy**ér hozzászólást irjatok, aki nem tud pozitivat az ne irjon semmit pls... thx :) ]

2012. márc. 13. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!